Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] "Utwardzenie" koloru, usuwanie półprzezroczystości
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] "Utwardzenie" koloru, usuwanie półprzezroczystości  (Przeczytany 979 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
portew
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

portew


Zobacz profil
« : 13.04.2018, 11:52:16 »

Witam mam błahy problem, lecz nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania mam grafikę tylko czerwoną z przeźroczystym tłem i chciałbym aby piksele były albo przeźroczyste albo czerwone brak pośrednich rozwiązań. Np ustalam sobie próg 30 i jeśli
na takiej zasadzie:
(20, 0, 0) => (0, 0, 0)
(40, 0, 0) => (255, 0 , 0)
Chcę uzyskać efekt iż piksele są albo całkowicie czerwone albo wcale według ustalonego progu. Wie ktoś jak to uzyskać?
« Ostatnia zmiana: 27.04.2018, 01:41:40 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.04.2018, 11:53:36 »

Obraz -> Tryb -> Indeksowany, ale nie wiem jaki tam jest konkretnie próg.
Większą kontrolę, jeśli chodzi o próg będziesz mieć, jeśli użyjesz: Kolory -> Krzywe lub Poziomy na kanale alfa
Zapisane
portew
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

portew


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.04.2018, 12:04:08 »

Dzięki a wiesz jeszcze jak uzyskać efekt iż jeśli dany piksel jest czerwony czyli R >0 to G i B ustawia na 0?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.04.2018, 12:13:29 »

Chodzi o zmianę różnych odcieni czerwieni (np. czerwony wpadający w róż albo pomarańcz) w 100% czerwień? Można spróbować za pomocą Kolory -> Barwienie albo zablokować przezroczystość w oknie warstw i po prostu wypełnić kolorem czerwonym. Ten drugi sposób jest pewniejszy i prostszy, o ile wszystko na tym przezroczystym tle ma być jednakowo, jednolicie czerwone
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] "Utwardzenie" koloru, usuwanie półprzezroczystości
Skocz do: