Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Porównywanie zdjęć różniących się szczegółami
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Porównywanie zdjęć różniących się szczegółami  (Przeczytany 2027 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 26.01.2018, 12:35:03 »

Witam

Zastanawiam się nad takim problemem i próbowałem go rozgryźć w GIMP'ie, ad rem.
Moja połowica gra w gry p.t. poszukiwanie obiektów i m.in. jest tam gra, w której należy porównać dwa obrazki.
Wiem, że z reguły wystarczy dobrze się przyjrzeć, ale chciałem jej zrobić radochę i sprezentować "narzędzie", które uratuje ją jakby czegoś nie umiała dostrzec. Pomyślałem, że zrobię screena obrazka, wrzucę do gimpa, rozdzielę na dwie warstwy, ale niestety różnice mogą występować na obu stronach. Zastanawia mnie czy jest jakaś prosta metoda by wyeliminowało mi to co się pokrywa na obu warstwach, tak by wyeksponować różnice.

Pozdrawiam,
Parias.
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 05:45:11 wysłane przez be@ » Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.01.2018, 12:56:24 »

A może jedna warstwa na drugiej? Pobaw się trybami pokrycia, np. odejmowanie, dzielenie.
Tak poza tym po prostu wyłączają widoczność jeden warstwy i włączając ją, pewnie zauważysz różnice łatwiej niż porównując jedno obok drugiego.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.01.2018, 12:58:41 »

Wystarczy zmienić tryb wyższej warstwy na Różnica lub Odejmowanie albo Wydobycie ziarna. Przy czym warstwy muszą być umieszczone dokładnie jedna nad drugą, tak aby jednakowe elementy dokładnie się pokrywały i nie były względem siebie nawet odrobinę przesunięte

PS
Nie rozumiem za bardzo wykorzystywania takiego "narzędzia" w w grze. Przecież wtedy nie ma żadnej satysfakcji z wygranej...
« Ostatnia zmiana: 26.01.2018, 13:19:59 wysłane przez be@ » Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.01.2018, 14:30:46 »

Tak jak mówię. To na sytuacje awaryjne i aby sprawić radość połówce.
To że na warstwach to już próbowałem, ale nie do końca to jest czytelne.
W każdym razie dziękuję.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.01.2018, 14:46:55 »

Testowałam na dwóch identycznych warstwach (powielone kolorowe zdjęcie). Na jednej lekko rozmazałam mały fragment i tylko ten fragment był widoczny po zmianie trybu, więc nie wiem, w jaki sposób nie jest to czytelne. Może jednak obrazki nie są identyczne albo nie nakładasz ich na siebie wystarczająco równo.
Jeśli podeślesz te screeny, to sprawdzę w czym problem
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Porównywanie zdjęć różniących się szczegółami
Skocz do: