Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaginać gotową grafikę w okrąg?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zaginać gotową grafikę w okrąg?  (Przeczytany 5805 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 10.11.2016, 18:01:44 »

Od paru tygodni szukam programu lub opcji , która pozwalałaby:

Na przykładzie miecza świetlnego, znajduje grafikę miecza świetlnego, prostą linię.... Co trzeba zrobić aby zamienić ją w Okrąg, próbowałem tego w Photoshopie a teraz w GIMPIE, szukałem i szukam w Tutorialach o zniekształcaniu obrazu filtrami, jakieś inne dziwne rzeczy, i nic nie mogę znaleźć. Kiedy narysuję nową linię mogę ją wyginać, zaginać jak chcę, ale kiedy mam np. gotową grafikę.... okazuje się że można ją tylko obrócić (pionie, poziomie) ale już nie zmieniać jej - zagiąć w Łuk czy Koło.

Czy w jakikolwiek sposób można robić tak z gotową grafiką Co??

Pozdrawiam i z Góry dziękuję za wszelką Pomoc

załączam obrazek jako przykład.... i chodzi mi o gotową grafikę która jest w wysokiej rozdzielczości, a nie dwa tanie kółka w Paint.....







* gwthrt3h3h3h3h.PNG (25.47 KB, 343x248 - wyświetlony 288 razy.)
« Ostatnia zmiana: 23.11.2016, 04:33:06 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.11.2016, 18:11:39 »

Filtry -> Zniekształcenia -> Współrzędne polarne - trzeba tylko odpowiednio dostosować położenie i wielkość rendera względem obszaru roboczego
A jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobrą jakość, to musisz zainteresować się grafiką wektorową. Tam możesz wyginać obiekty w łuk bez utraty jakości.
« Ostatnia zmiana: 10.11.2016, 18:22:54 wysłane przez be@ » Zapisane
SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.11.2016, 19:26:48 »

Dzięki za Pomoc, popracowałem na tym Filtrze i daje ciekawe rezultaty, chociaż trzeba pokombinować. Da się tam zrobić łuk, ale obraz jest bardziej zniekształcony (traci jakość).

Teraz rozumiem czemu miałem problem, Photoshop i GIMP są przeznaczone do tworzenia i obróbki Grafiki Rastrowej (chociaż znalazłem art. że można przenosić inf. / ścieżki Wektorowe w GIMPie, przy formacie pliku .SVG). Ale ogólnie do pracy na grafikach Wektorowych poleca się program Inkscape.

Dzięki wielkie za pomoc, jak znajdę rozwiązanie wkleję tutaj, info.

Pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.11.2016, 20:09:58 »

Z darmowych programów Inkscape, ale jeśli chodzi o wyginanie obiektów, to na tę chwilę lepsze rezultaty niestety daje AI...
Zapisane
SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.11.2016, 23:24:39 »


AI Co??

Przyznaje się, że raczkuje w programach graficznych, któryś raz w życiu juz męczę się, i uważam ze nie ma gorszego w świecie Chłamu niż programy do rysowania.... Zawsze rysowałem na papierze, i to co w realu zajmuje mi dosłownie machniecie ołówkiem, w takim photoshopie głupie kilka kółek to godziny męczarni, ale potrzebuje tworzyć grafikę na PC bo szkic zeskanowany i wrzucony na tapetę ma niską jakość niestety, ołówek i skaner jakoś się nie lubią.... I jak miałbym zeskanowany obraz na nowo obrysowywać w jakimś photoshopie.... Koszmar.... jeszcze do tego tysiące programów.... Musze nauczyć się od zera i uczepiłem się Gimpa.

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.11.2016, 23:28:18 »

AI - Adobe Illustrator, tak jak PS to PhotoShop Mrugnięcie
Ja skanuję swoje rysunki i odrysowuję w Inkscape. Tak np. narysowałam tą choinkę: http://www.gimpuj.info/gallery/97/48452_09_11_16_10_15_30.png
Można także rysować używając tabletu graficznego, jak Hasia: https://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;su=user;u=38227;cat=11754
Do malowania i szkicowania z darmowych programów polecałabym Kritę, z płatnych Hasia poleca Clip Studio Paint - jest niedrogi i naprawdę wypasiony. Ale najpierw musiałbyś nabyć tablet graficzny
Zapisane
SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.11.2016, 23:59:22 »

Świetne, moja jedyna grafika jąką mam na PC to Awatar, jakie zrobiłem sobie kiedyś -- ten sam który jest na tym forum.

W Paint NET znalazłem ciekawy efekt, ale rozmywa strasznie obraz.... Ogółem, jeśli mam grafiki Rastrowe to nie ma raczej szans aby dokonać takich zmian... Trzeba by najpierw zmienić format na SVG i dodać jakoś te ścieżki wektorów, z tego co dziś wyczytałem.

Na logikę, powinno być tak że zaznaczam dowolną linię, jakimś narzędziem, a potem kształtuje (wykrzywiam, załamuje ją) według potrzeb...

Ogółem próbowałem już kilkunastu sposobów, ale to wszystko bzdury, nawet gdyby któryś był możliwy to nie różniłoby się to od składania po jednym pkselu.

Szukam teraz takiej opcji, możliwosci, aby gotowy fragment obrazu, zrobić z niego "pędzel, deseń... czy co kolwiek, czyli kopiuje fragment obrazu, i wypełniam nim np. okręg..... ale te tutoriale które oglądam - nie ma nic takiego....
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.11.2016, 00:08:07 »

W GIMP-ie wystarczy zaznaczyć wybrany fragment obrazu i skopiować, a pojawi się na palecie pędzli jako pędzel o nazwie schowek.
Ogólnie chyba zbyt chaotycznie się do tego wszystkiego zabrałeś. Może sprecyzuj, co dokładnie chcesz osiągnąć, jakiego rodzaju grafiki tworzyć. Jak wyglądają Twoje rysunki rysowane ołówkiem na kartce i czy chcesz mniej więcej dokładnie to samo uzyskać w programie graficznym, czy może coś innego?
Najlepiej poszukaj w Grafice Google i podaj tutaj przykłady, to wtedy polecimy właściwy program.
A jeśli chodzi o wektoryzację grafiki rastrowej, to nie zawsze jest to takie proste. Zależy jak dany obraz wygląda. Czasami można zwektoryzować automatycznie jednym kliknięciem z dobrym efektem, a czasami pozostaje tylko przerysowanie.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 11.11.2016, 13:38:46 »

Ja w clip studio paint zrobiłabym pędzel ze zdjęcia, a później wykorzystałabym go na kształtach utworzonych na warstwach wektorowych. Oczywiście jakość pędzla uzależniona jest od jakości zdjęcia z którego korzystałam. W załączniku przykład na mieczu świetlnym znalezionym w sieci. Z lewej wycięty miecz, który posłużył jako pędzel, reszta to kształty rysowane tym pędzlem.

Nie krzycz Ziomiosław, to nie reklama programu, ale pomoc Mrugnięcie


* test laserowy miecz.jpg (142.7 KB, 895x600 - wyświetlony 276 razy.)
Zapisane

SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.11.2016, 17:14:33 »

Łał Dzięki za wszelką Pomoc, zwykle na Forach tak naprawdę nikt nie pomaga a jedynie pisze bezsensowne komentarze.

Przez ostatnie Dni i Godziny, czytałem o obsłudze i testuje wszystkie Programy i rozwiązania. INKSCAPE oraz Clip Studio Paint (na razie na tutorialu, ponieważ jest wiele takich programów, ale program jest bardzo dobry).

Mam jednak takie głupie problemy , m.in. w GIMPie kiedy kopiuje fragment miecza, i pojawia mi się w schowku pędzel , nie mogę w ustawieniach zmienić jego kształtu z kwadratu na koło.
Mimo ze wszystko wydaje się ze jest ustawione dobrze, ni można zmieniać kształtu pędzla... Ale to poszukam w sieci i doczytam takie drobiazgi.

HASIU Co? Czy do tej grafiki jest Tutorial, jakikolwiek jak zostały wykonane te Efekty w clip studio paint Co??

Jeszcze raz dzięki za wszelką Pomoc.



* tuut,tu,tu.PNG (16.87 KB, 241x497 - wyświetlony 257 razy.)
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 12.11.2016, 17:32:57 »

Nie ma tutorialu. Sama to robiłam bazując na mojej znajomości programu. Co do kształtu pędzla w GIMP-ie. Aby był okrągły, to najlepiej utworzyć sobie końcówkę pędzla. Czyli zamiast korzystać z końcówki "schowek", to zapisać wycięty fragment, np. w kole jako gbr (plik pędzli dla GIMP-a) i wrzucić do folderu z pędzlami. O tworzeniu pędzli dla GIMP-a: http://gimpuj.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=50:robimy-wasne-pdzle&catid=7

Jeśli tryb obrazu ustawisz na odcienie szarości, oraz usuniesz kanał alfa, to barwa pędzla będzie zależna od koloru, który wybierzesz. Jeśli zastosujesz tryb RGB i usuniesz tło, to końcówka pędzla będzie takiego koloru w jakim obraz z którego została zrobiona Uśmiech
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 12.11.2016, 21:00:20 »

Dodam tylko, że pędzel ze schowka ma taki kształt, jaki miało kopiowane zaznaczenie i nie da się tego kształtu zmienić w edytorze. Jeśli chciałeś mieć okrągły pędzel malujący fragmentem obrazu, to trzeba było ten fragment zaznaczyć zaznaczeniem eliptycznym i wtedy skopiować. Kształty na Twoim zrzucie dotyczą pędzli w formacie VBR, czyli np. utworzonych w edytorze pędzli.
Inne pędzle (w tym ten ze schowka) możesz skalować, obracać, zmieniać ich proporcje, poziom krycia i twardość (to już za pomocą wybranej dynamiki).
« Ostatnia zmiana: 12.11.2016, 22:44:29 wysłane przez be@ » Zapisane
SEKAi-org
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 12.11.2016, 23:19:43 »

Dzięki, sam powinienem wpaść na to aby spróbować kopiować, przez zaznaczenie okręgiem.... Dzięki Dzięki Dzięki za rady. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaginać gotową grafikę w okrąg?
Skocz do: