Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Co z tą główną?  (Przeczytany 12208 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« : 28.07.2015, 22:04:23 »

Jak pewnie pamiętacie jakiś czas temu na forum pojawił się pomysł na nową stronę główną (link do tematu). Został nawet zorganizowany konkurs na wykonanie layoutu owej strony, który wygrałem Język. Niestety po skończeniu konkursu temat ucichł.

Dlatego, jako że mam teraz trochę więcej czasu (oczywiście po skończeniu prac nad portfolio Hasii Język) chciałbym zająć się zakodowaniem nowej strony głównej Uśmiech. Jednak, nie jestem pewny czy praca, którą zrobiłem na konkurs jest taka jaką wy byście chcieli. Dla przypomnienia link:


(w opisie jest link do pełnych rozmiarów)

Chciałbym wiedzieć co wy byście zmienili, dodali lub zabrali z tego layoutu, tak żeby korzystanie ze strony głównej było jak najprzyjemniejsze i żeby była jak najatrakcyjniejsza dla nowych użytkowników. Oczywiście wiem, że popełniłem w nim trochę błędów, które już mi wytknęliście, więc nie musicie mi wspominać np. o menu Język.

Dodaje też pracę Madzialeny, która także zrobiła pracę na ten konkurs. Może jakiś jej pomysł chcielibyście wcielić w życie Uśmiech.



Liczę na odzew Mrugnięcie.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.07.2015, 22:48:40 »

W tym temacie chyba jest powód, nie umiem przerobić obrazka na HTML/CSS. Wiec jeśli jesteś w stanie, śmiało.
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.07.2015, 23:00:23 »

Cytuj
Dlatego, jako że mam teraz trochę więcej czasu (oczywiście po skończeniu prac nad portfolio Hasii Język) chciałbym zająć się zakodowaniem nowej strony głównej Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.07.2015, 04:30:24 »

Co z sekcją konkursy i wyróżnienia, bo wyróżnień już w zasadzie od dawna nie ma (nikt nie zgłasza), a konkurs odbywa się jeden na kilka miesięcy z powodu braku chętnych? Na pewno powinien być odnośnik do aktualnego konkursu na głównej, ale wątpię by był więcej niż jeden aktywny. Wyróżnienia można wstawiać te stare albo wziąć prace z galerii "Najlepsze miesiąca", ale konkursów raczej nie przybędzie.
 A tak poza tym, to już wcześniej pisałam, że jak dla mnie to mógłby być niższy header (czy co to tam jest) i w tle zamiast chmur, coś związanego z grafiką.
Myślę, że przydałaby się również sekcja z najnowszymi postami lub tematami na forum, coś typu "Najnowsze tematy" czy "Najnowsze na forum" z odnośnikami do wątków lub postów z danego dnia.
I może jakiś odnośnik do shoutboxa, skoro nie wszyscy wiedzą o jego istnieniu? Osobie całkiem nowej na forum faktycznie może być trudno go znaleźć. Chyba, że będzie w menu...
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.07.2015, 23:46:18 »

Co do konkursów to myślę, że trzeba zamiast nich dać sekcję w stylu "Aktualnie na forum" i tam by się dawało odnośnik do aktualnego konkursu jeśli taki by był, albo do jakichś ciekawych tematów, które omawiamy. Co wy na to?

Odnośnie wyróżnień to można dawać takie prace, które np. przez kilku modów zostaną za wystarczająco dobre, żeby je tam umieścić, bo wydaje mi się jednak, że nie wszystkie prace z galerii "Najlepsze miesiąca" się nadają Język. Tylko trzeba by to jakoś zautomatyzować, np. dać specjalny przycisk pod obrazkiem widoczny tylko dla modów i jak nacisną go np. przynajmniej 3 osoby, to dostaje specjalną odznakę czy coś i automatycznie ląduje na głównej Uśmiech.

Co do headera to nie wiem co mogłoby być tam w tle, żeby jakoś ładnie wyglądało, jak macie jakiś pomysł to walcie śmiało Uśmiech.

Sekcja z najnowszymi, na forum w sumie czemu nie. Co na to inni?

Z shoutboxem to nie wiem, bo jak ktoś korzysta z forum to wydaje mi się, że go dostrzega, a tak to zaraz wszyscy zamiast na forum będą prosili o pomoc na shoutcie, co już i tak robią Język. Ale w menu wydaje mi się, że będzie ok.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.07.2015, 04:04:39 »

Zgadzam się ze wszystkim powyżej.
Tylko odnośnie tych trzech modów, to może być kiepsko. Poza mną i Hasią, nie wiem czy jeszcze ktoś się zgłosi... Ponadto czasem naprawdę ciężko zdecydować, ja się nie czuję dostatecznie kompetentna, aby jeszcze wybierać najlepsze z najlepszych miesiąca Smutny
 A co do headera, to może coś takiego jak w ekranie startowym GIMP 2.8: http://www.omgubuntu.co.uk/wp-content/uploads/2012/05/gimp-splash-original.jpg? Albo wybierzmy jakąś pracę z galerii, np. coś w tym stylu: http://www.gimpuj.info/gallery/96/73647_21_03_15_11_09_33.jpg (trochę przypomina te chmurki co są teraz, tylko trzeba przyciemnić). Ew. może ktoś się zgodzi namalować jakieś w miarę stonowane tło? W sumie niebo z chmurkami to dobry pomysł, bo kojarzy się z wolnością, tylko żeby to był digital painting zamiast zdjęcia, albo chociaż dodać tam jakiś bokeh czy filtr, żeby nieco bardziej z grafiką się kojarzyło... Sama już nie wiem, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie.
« Ostatnia zmiana: 30.07.2015, 04:46:43 wysłane przez be@ » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 30.07.2015, 17:11:40 »

@Skwarek przywracasz nadzieję Uśmiech Bardzo czekałam, aż coś się ruszy w tym temacie!  
@ be@ co do kwestii klikania i oceniania czy obrazek leci do wyróżnionych, to ewentualnie ja mogę pomóc jeśli uznacie, że się nadaję.
Co do samego wyglądu Nowej Strony Głównej, to niestety nie podobają mi się te propozycje...za bardzo rozwleczone te strony a moim zdaniem trzeba dążyć do tego, żeby główna była maksymalnie kompaktowa, bez dodatkowego przewijania w dół. No i  ta moja propozycja podobała mi się w związku z tym najbardziej :<
« Ostatnia zmiana: 30.07.2015, 17:30:28 wysłane przez Rejke » Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.07.2015, 18:58:13 »

Ja mam tylko jedno pytanie, czy ktoś mi podeśle kod HTML/CSS nowej strony głównej Język
@Skwarku, na kiedy?Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 05.08.2015, 07:42:23 »

Mam nadzieję, że Skwarek nie odpowiedział, bo tak jest zajęty kodowaniem...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 05.08.2015, 14:28:40 »

No ja się Skwarkowi nie dziwię, skoro tak niewiele osób zainteresowało się tematem. Do tego każdy ma nieco inne wyobrażenie i właściwie nie ustaliliśmy jak ostatecznie ta strona ma wyglądać i jakie poprawki z tych zaproponowanych wprowadzić. Ktoś musi ostatecznie o tym zadecydować, bo raczej nie ma co liczyć na głosy większej liczby użytkowników i dyskusję, która zaowocuje konkretnymi ustaleniami Smutny
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 05.08.2015, 15:56:45 »

Przepraszam, że nie odpowiadałem Uśmiech.

Cytuj
Tylko odnośnie tych trzech modów, to może być kiepsko. Poza mną i Hasią, nie wiem czy jeszcze ktoś się zgłosi... Ponadto czasem naprawdę ciężko zdecydować, ja się nie czuję dostatecznie kompetentna, aby jeszcze wybierać najlepsze z najlepszych miesiąca Smutny

Jak coś to ja mogę sprawdzać, Rejke też może, więc zostaje nam jeszcze jedna osoba, np. Hasia. Tylko mnie ciekawi co na ten pomysł Ziomioslaw, w końcu to on jest jedynym aktywnym adminem i wydaje mi się, że powinien zatwierdzać takie pomysły + chciałbym wiedzieć, czy dałoby radę w ogóle coś takiego zrobić Uśmiech.

Cytuj
A co do headera, to może coś takiego jak w ekranie startowym GIMP 2.8: http://www.omgubuntu.co.uk/wp-content/uploads/2012/05/gimp-splash-original.jpg? Albo wybierzmy jakąś pracę z galerii, np. coś w tym stylu: http://www.gimpuj.info/gallery/96/73647_21_03_15_11_09_33.jpg (trochę przypomina te chmurki co są teraz, tylko trzeba przyciemnić). Ew. może ktoś się zgodzi namalować jakieś w miarę stonowane tło? W sumie niebo z chmurkami to dobry pomysł, bo kojarzy się z wolnością, tylko żeby to był digital painting zamiast zdjęcia, albo chociaż dodać tam jakiś bokeh czy filtr, żeby nieco bardziej z grafiką się kojarzyło... Sama już nie wiem, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie.

W sumie jakby ktoś namalował jakiś ładny klimatyczny obrazek, nawiązujący do gimpa albo ogólnie grafiki to by było fajnie Uśmiech. Można by nawet konkurs zrobić, tylko co jak odda pracę jedna osoba? Język.

Myślałem też czy by zamiast tego nieba dać te wyróżnienia, ale nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało.

Cytuj
Co do samego wyglądu Nowej Strony Głównej, to niestety nie podobają mi się te propozycje...za bardzo rozwleczone te strony a moim zdaniem trzeba dążyć do tego, żeby główna była maksymalnie kompaktowa, bez dodatkowego przewijania w dół. No i  ta moja propozycja podobała mi się w związku z tym najbardziej :<

No mi się wydaje, że takie strony, które trzeba przewijać są ładniejsze i przyjemniejsze do korzystania z nich, niż np. takie, gdzie co chwila trzeba zmieniać stronę. A co do twojego projektu to może i jest kompaktowy, ale także przeładowany treścią. Nie wiadomo na czym skupić oko. Nie chciałbym jednak robić czegoś wbrew wam, użytkownikom tego forum, więc jeśli uważacie, że ma być bardziej kompaktowo, to piszcie, przemyślimy jak to zrobić, żeby nie było także wszystko zbyt upchane.

Cytuj
Ja mam tylko jedno pytanie, czy ktoś mi podeśle kod HTML/CSS nowej strony głównej Język
@Skwarku, na kiedy?Uśmiech

No właśnie w tym wątku chodzi o to, bym finalnie stworzył kod html/css nowej strony głównej, ale najpierw trzeba się zdecydować jak ta strona ma w ogóle wyglądać. Jak to już ustalimy, to będziemy decydować na kiedy Mrugnięcie.

Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 05.08.2015, 16:28:16 »

Ja oczywiście będę zgłaszać prace do wyróżnienia. Jakoś nic nie pisałam, bo uważałam to za naturalne skoro obecnie też to robię Uśmiech
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 05.08.2015, 18:43:56 »

No ja się Skwarkowi nie dziwię, skoro tak niewiele osób zainteresowało się tematem.

Zainteresowali się wszyscy aktywni użytkownicy!

Jeśli o mnie chodzi, słabo znam się na kwestiach webdesignerskich. Nie tylko w kwestii estetycznej, ale też związane z wyglądem i rezponsywnością stron. Więc wolałbym ograniczyć swój udział do kodowania. Mnie tam bardziej podobała się praca Madzialeny, ale nie wygrała Uśmiech
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 05.08.2015, 21:02:46 »

W headerze proponuję dać prace z konkursów, wyróżnione itd. Z tego co widziałam na innym forum to fajne to wygląda Mrugnięcie A co do samego wyglądu to można wziąć jeden jako podstawę i zmodyfikować go wedle upodobań albo zrobić dwa i zobaczyć jak to wygląda w praktyce.
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.08.2015, 17:49:15 »

Skoro niewielu na tym forum potrafi zakodować nowy wygląd strony - a konkurs wygrał Skwarek (i potrafi to zrobić) - można dalej dyskutować w nieskończoność - ja chciałbym zobaczyć Jego wersję w praktyce (i ewentualnie sugerować później jakieś zmiany).
Jak pisała be@ - atrakcyjność strony zależy głównie od aktywności użytkowników - a jaki będzie header - to mnie zupełnie nie interesuje!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Co z tą główną?
Skocz do: