Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Rozmiar nadruku i ilość dpi w *.png do projektu koszulki
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Rozmiar nadruku i ilość dpi w *.png do projektu koszulki  (Przeczytany 1538 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bakcyl_
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 89
Galeria Użytkownika


Jestem po ciemnej stronie GIMPa !?!?


Zobacz profil
« : 03.07.2015, 15:48:45 »

Witam,
no więc chciałbym zaprojektować koszulkę dla siebie. Chciałbym to zrobić w gimpie i moje pytanie tyczy się do rozmiarów, rozdzielczości i ilości dpi w obranie, który zrobię by nie było problemu potem z jej nadrukiem, a jeszcze do jakiej ilości kolorów używać i czy lepiej zamykać się w jakimś konkretnym kształcie czy mogą to być luźne elementy. Głównie chodzi mi o rozmiar aby na koszulce nie wyskoczyły pixele żadne i aby wyszed elegancko.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 03.07.2015, 16:05:12 wysłane przez Bakcyl_ » Zapisane


Wszystkie pytanie i prośby kierować na bakcyl@spoko.pl
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.07.2015, 16:40:14 »

To najlepiej ustawić sobie w GIMP-ie wymiary w centymetrach i utworzyć obraz w rozdzielczości 300 - 350 PPI (im więcej ma mieć szczegółów, tym więcej PPI).
Jakie wymiary, to już sam musisz sprawdzić dopasowując do koszulki. Po prostu rozłóż sobie koszulkę i zmierz obszar, na którym chcesz mieć ten nadruk. Czy kształt będzie zamknięty czy otwarty nie powinno mieć znaczenia, jeśli chodzi o samo drukowanie. Pamiętaj o spadach i jeśli tworzysz od podstaw, to używaj kolorów z palety CMYK.
@Edit:
Sprostowanie: jednak spady przy nadruku na koszulkę nie są wymagane Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Rozmiar nadruku i ilość dpi w *.png do projektu koszulki
Skocz do: