Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak dopasować wielkości w GIMP-ie do wydruku?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dopasować wielkości w GIMP-ie do wydruku?  (Przeczytany 5133 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawelisto
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

pawelisto


Zobacz profil
« : 01.04.2015, 23:23:57 »

Witam.

Od razu przejdźmy do rzeczy.
Na kilka opakowań blu-ray chciałem nakleić podzielony na kilka części obraz w gimpie, podzielone jest, liczyłem wszystkie wielkości, dzieliłem przez 4 jeśli chciałem zrobić 4 części tego obrazu, na tusz do drukarki wydałem już mniej więcej 100 zł, bo oczywiście starałem się dojść do sukcesu metodą prób i błędów.

Kiedy już wszystkie wymiary zrobię w GIMPIE i chcę przejść do drukowania efekt jest dziwny, bo podzielony kawałek obrazu ma 12 cm, a wydrukowany na kartce ma już 16 cm.

Ma ktoś może propozycje jak to rozwiązać lub wie o co może chodzić, bo ja już siwieje przy tym.

Jeśli ktoś chciałby coś jeszcze wiedzieć to śmiało pytać i z góry uprzedzam - to nie prima aprilisowy żart, po prostu syn chce do pokoju na ścianę przywiesić jakby to powiedzieć jeden obraz podzielony na kilka części, a te części naklejone na opakowania po płytach blu-ray, aby efekt był lepszy.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04.04.2015, 19:35:00 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.04.2015, 04:41:05 »

Czyli to, co wg GIMP-a ma 12 cm po wydruku okazuje się mieć 16? A jaką ustawiłeś rozdzielczość w PPI? Nie wiem, czy drukujesz bezpośrednio z GIMP-a, jeśli tak, to może spróbuj zapisać projekt np. do PDF i wydrukować bez udziału GIMP-a, tylko najpierw sprawdź wymiary na podglądzie wydruku. Być może zależy to też od ustawień drukarki. W każdym razie po co marnować tusz, jak zawsze można sprawdzić rozmiary wydruku w innym programie. W GIMP-ie jest też opcja: Widok -> Punkt do punktu, po jej odznaczeniu powinieneś mieć rzeczywiste wymiary obrazu, ale mogą być odrobinę niedokładne, dlatego właśnie najlepiej sprawdzić ten rozmiar wydruku.
Zapisane
pawelisto
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

pawelisto


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.04.2015, 14:04:45 »

Miałem trochę pomieszane ustawienia wydruku, ale już jest dobrze Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak dopasować wielkości w GIMP-ie do wydruku?
Skocz do: