Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Dostosowanie kolorów dwóch tekstur  (Przeczytany 5400 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« : 01.07.2014, 18:50:09 »

Witam, otóż zajmuje się ostatnio tworzeniem skina do gry Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy i utknąłem w jednym punkcie. Otóż, planowałem stworzyć teksturę bez koszulki, dla postaci człowieka i owszem, po wielu godzinach mozolnej pracy, przeklejania udało mi się to. Został tylko jeden trywialny, a mimo to bardzo denerwujący problem. Mianowicie: Kolor, jasność itd. tej tekstury nie pasują do głowy. Poniżej daje screeny, jak dokładnie to wygląda.

http://scr.hu/22as/sirhk
http://scr.hu/22as/6xp8r

Próbowałem zrównać te tekstury do jednego poziomu już naprawdę na milion sposobów, od prostego nakładania warstwy wypełnionej kolorem i majstrowania z trybem, do użycia desaturacji na obu teksturach i wtedy kolorowanie ich. Ten sposób jednak, choć wydawał mi się najbardziej obiecujący, nie udał się z prostego powodu. Tekstura twarzy ze startu była ciemniejsza, przez co efekt był inny. Bardzo proszę kogoś, kto ma takie umiejętności, o wytłumaczenie mi w jaki sposób mogę to zrobić, lub o zrobienie tego samemu, jeżeli ktoś ma chęci. Jeżeli chodzi o kolor skóry do którego mielibyście zrównać tekstury, to jest mi to obojętne, byle karnacja była biała. Wolałbym do tego aby była bardziej zbliżona do tekstury torsa niż do tego głowy. W załączniku wysyłam potrzebne tekstury, oraz, dla ciekawskich, teksturę od której zacząłem i na którą wklejałem elementy torsa wyciągnięte z Mount & Blade.

PS. Tak, zdaje sobie sprawę z tego, iż ta tekstura nie wygląda dobrze, ale wypełnienie reszty luk jest totalnie bezcelowe (nie mają żadnego swojego miejsca na modelu). Efekt jest dla mnie satysfakcjonujący, jak tylko poprawię kolory.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje z góry,  
Veosar.



* torso.jpg (104.58 KB, 1024x512 - wyświetlony 258 razy.)

* head_face_a3.jpg (177.09 KB, 1024x1024 - wyświetlony 250 razy.)
« Ostatnia zmiana: 20.07.2014, 16:17:15 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.07.2014, 19:06:49 »

A próbowałeś: Kolory -> Odwzorowania -> Barwienie próbek? A tę ciemniejszą spróbuj rozjaśnić za pomocą: Kolory -> Krzywe lub Poziomy. Jasność najłatwiej będzie dostosować właśnie po desaturacji obydwu tekstur.
Zapisane
Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.07.2014, 19:13:28 »

Dzięki za pomysł, do tej pory na to nie wpadłem lecz... raczej nic z tego. Niezależnie od ustawień, tekstury nie nabierają podobnego koloru. Oto efekt z przykładowymi ustawieniami: http://scr.hu/22as/89cge. Próbowałem użyć poziomów/krzywych, zarówno po desaturacji jak i przed lecz również to nie dawało odpowiedniego efektu. Problem w tym, że te tekstury nie mogą być podobne, lub przybliżone. One muszą być (prawie lub całkiem) identyczne, inaczej cały skin będzie wyglądać po prostu źle :/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.07.2014, 19:16:21 »

Ta z twarzą, to ma nawet nieco inną fakturę, więc nie wiem, czy da się je dopasować...
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.07.2014, 22:18:37 »

Mała próba, na szybko (załącznik). Satysfakcjonowałoby cię takie dopasowanie? Na razie chodzi o kolor, samą teksturę wygładziłem w G'MIC-u i wyostrzyłem, bo wyraźnie odstawała od twarzy, ale tu się uzyskać ładniejszy efekt, to była tylko szybka próba. Trzeba też dopasować szczegóły w miejscu łączenia tekstur i nie wiem, czy to nie będzie największy problem. Tekstury łączą się na szyi, więc nie będzie problemu z dopasowaniem.


* textura.jpg (512.18 KB, 1023x1044 - wyświetlony 358 razy.)
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.07.2014, 19:35:39 »

Wybacz, że musiałeś tak długo czekać. Oczywiście, tekstury wyglądają bardzo ładnie i podobnie, jestem zachwycony rezultatem Mrugnięcie. Zastanawiam się, czy proszenie Cie o coś więcej nie byłoby nadużyciem, ale spróbuje. Podczas desaturacji tekstura głowy stała się nieco zbyt jednolita kolorystycznie, przez co brakuje mi paru elementów, a konkretnie bardziej wyrazistego, brązowego koloru włosów oraz nadania jakiegoś koloru ustom. Sam próbowałem to robić, lecz efekt był bardzo słaby. Jeżeli zdecydujesz się mi z tym pomóc lub nie, to i tak proszę o podesłanie tych dwóch tekstur w osobnych, pierwotnych plikach - tekstura głowy oryginalnie nie jest złączona z tą torsu, dopiero program automatycznie łączy je klejąc odpowiednie elementy na modelu. Streszczając - proszę o podesłanie tych wariantów w takiej formie, w jakiej wysłałem załączniki - dwa pliki; 1024x1024 i 1024x512. Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyż robota jest naprawdę bardzo dobra Uśmiech Co do problemu, rzeczywiście, tekstury łączą się na szyji, lecz nie można "wygładzić" miejsc obok nich w programie. Owszem, można zrobić to indywidualnie na każdej z tekstur lecz sam skin nie zadziała póki nie dostanie dwóch plików w formatach wspomnianych wyżej. Z tego powodu niestety prawie niemożliwe jest idealne dopasowanie tekstur.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 04.07.2014, 21:13:22 »

davlasq jedynie zaprezentował na screenie czy dopasowanie kolorystyczne jakie wykonał jest dla Ciebie satysfakcjonujące. Dlatego obraz z teksturą głowy jest położony na tym z teksturą torsu. Nie sądzę aby je łączył. Co do podkolorowania włosów i ust to czy próbowałeś tej techniki: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,21514.0.html ?
Zapisane

Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.07.2014, 22:24:55 »

Co do włosów to jestem prawie pewien że sobie poradzę (chociaż sama struktura włosów wygląda nienaturalnie, ale to jest sprawa którą, choć zajmie dużo czasu, mogę poprawić sam). Większy problem mam z ustami, bo szczerze mówiąc nie mogę wymyślić żadnego koloru/odcienia który stworzyłby odpowiedni wygląd. Póki co, za każdym razem gdy np. kopiowałem usta z oryginału, cała tekstura zaczęła wyglądać strasznie... ehm, kobieco, a tego bym nie chciał. Po prostu nie jestem pewien jak mogę to kosmetycznie poprawić, ale na tyle by to rzeczywiście wyglądało jak usta. Tutorial może okazać się przydatny, lecz nadal sądzę, że nie uda mi się dobrze dostosować koloru ust do reszty tekstury.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 04.07.2014, 23:05:45 »

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/head.png - a takie usta nie mogą być?
Zapisane
Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 04.07.2014, 23:08:00 »

No, muszę przyznać że wyszły bardzo ładnie. Jedynym problemem jest to, że mogą nie pasować tak dobrze na teksturze przygotowanej przez davlasq, dlatego wolałbym poczekać. Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony feedbackiem tego forum Uśmiech
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 12.07.2014, 18:17:39 »

Przepraszam, że tak długo musiałeś czekać, ale nie miałem wcześniej czasu. Zrobiłem 2 wersje, w jednej udało mi się uniknąć nakładania koloru, więc elementy takie jak usta itp. mają odpowiedni kolor. Jeśli jednak uznasz, że druga wersja jest lepsza, mogę pokolorować odpowiednio te fragmenty.


* glowa1.jpg (683.27 KB, 1024x1025 - wyświetlony 282 razy.)

* cialo1.jpg (285.58 KB, 1024x512 - wyświetlony 237 razy.)

* glowa2.jpg (668.46 KB, 1024x1025 - wyświetlony 226 razy.)

* cialo2.jpg (273.37 KB, 1024x512 - wyświetlony 263 razy.)
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Veosar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Veosar


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 12.07.2014, 18:21:21 »

Dziękuje serdecznie, wyszło bardzo ładnie Uśmiech. Użyje raczej tą pierwszą wersję, ale i tak jestem zachwycony efektem. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Dostosowanie kolorów dwóch tekstur
Skocz do: