Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: gimp, a gimp portable  (Przeczytany 2295 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.06.2014, 19:25:51 »

czy jest jakas roznica miedzy wersjami: gimp portable/gimp instalacyjny?
chodzi mi o funkcjonalnosci, o to, czy g.port nie jest po prostu ubozszym krewnym gimpa instalacyjnego.
Jak to widzicie znajac zapewne i jedna wersja, i druga (ja zaczynam zabawe z gimpem)

Na przyklad chodzi mi o pluginy. Jak wyglada instalowanie ich w wersji portable?
(bo rozumiem, ze w wer. instalacyjnej pewne pluginy juz sa,a dodatkowe po prostu doinstalowuje sie)
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.06.2014, 19:46:24 »

Wersja portable i instalacyna to tak na prawdę jedno i to samo. Jedyną różnicą jest to, że gimp portable instaluje się w jednym folderze (dlatego można używać go na pendrivie), a gimp instalacyjny instaluje niektóre pliki także w dokumentach. Wersje portable nie dokonują też zmian w rejestrze.

Co do pluginów, to wydaje mi się, że można je instalować tak samo jak w zwykłej wersji Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.06.2014, 20:12:47 »

Wersja portable i instalacyna to tak na prawdę jedno i to samo. [...]  Wersje portable nie dokonują też zmian w rejestrze.

Co do pluginów, to wydaje mi się, że można je instalować tak samo jak w zwykłej wersji Uśmiech.
ok, jasne. dzieki.
(od lat staram sie miec wersje portable wszystkiego, co mozliwe, udaje sie srednio, dobrze, ze gimp jest w takiej wlasnie formie w pelni funkcjonalny)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: gimp, a gimp portable
Skocz do: