Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wybrzuszony tekst  (Przeczytany 1617 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
azisa
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

azisa


Zobacz profil
« : 20.01.2014, 20:10:11 »

Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Dopiero zaczynam przygodę z GIMPem. Od kilku godzin poszukuję jak zrobić pewien efekt tekstu, jednak problem polega na tym, że nie bardzo wiem jak go nazwać, dlatego nic nie mogę znaleźć :/ Jeśli taki temat już istnieje, to przepraszam, ale tak jak mówię nic nie znalazłam Smutny

Najprościej będzie jak pokaże o co mi chodzi na zdjęciu. Załączam więc przykładową fotkę. Potrzebuje taki efekt jak jest w napisie: "gwarancja", czyli środek wyrazu taki powiększony. Być może jest to najprostsza rzecz na świecie, ale proszę o wyrozumiałość dla początkującej Uśmiech i dziękuję z góry za pomoc Uśmiech

« Ostatnia zmiana: 23.01.2014, 07:52:07 wysłane przez be@ » Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.01.2014, 21:01:32 »

Według mnie to są dwie sprawy:
1. czcionka, jeśli ci zależy na takiej konkretnej
2. i cień rzucony pod spód - Można to na dwa sposoby zrobić, duplikujesz warstwę z napisem, robisz kanał alfa na zaznaczenie (na tej pod spodem), wypełnienie czarny kolor, rozmycie gaussa (parametry rozmycia niewielkie, trzeba próbować), i przesuwasz tak aby był widoczny tylko z tych dwóch stron co chcesz. Jest tez filtr, do cieni, w zakładce, i tam ustawić wszystko i program sam to zrobi
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
azisa
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

azisa


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.01.2014, 21:08:44 »

właśnie czcionkę już znalazłam (Stencil) i ona w oryginale jest prosta, stąd moje przypuszczenie, że ta tutaj została jakoś wygięta. Pokombinuje z cieniem, na pewno też sporo da.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.01.2014, 21:14:45 »

Ja tu jeszcze widzę lekkie mapowanie wypukłości na tej czcionce a napis po środku jest zniekształcony filtrem soczewki: Zniekształcenia -> Zniekształcenie soczewki. Mapowanie wypukłości masz opisane w poradniku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,134.0.html. Tutaj oczywiście trzeba użyć znacznie mniejszego rozmycia.
Zapisane
azisa
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

azisa


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.01.2014, 21:18:06 »

Ja tu jeszcze widzę lekkie mapowanie wypukłości na tej czcionce a napis po środku jest zniekształcony filtrem soczewki.

O to mi właśnie chodziło! Dziękuję bardzo Uśmiech Uśmiech wiedziałam, że rozwiązanie musi być proste, a ja straciłam na to kilka godzin Chichot Po drodze za to nauczyłam się kilku innych rzeczy Uśmiech

Dzięki jeszcze raz!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wybrzuszony tekst
Skocz do: