Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] problem z paletą .aco  (Przeczytany 1746 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 07.11.2013, 12:31:12 »

Teoretycznie Gimp powinien nie mieć problemów z plikami .aco, ale gdy chcę sobie dodać jakąś paletę w formacie Photoshopa, dostaję informację o problemie z paletą - "brak nagłówka identyfikacyjnego".

Ktoś wie, co to znaczy? Uśmiech 2;
« Ostatnia zmiana: 07.11.2013, 16:59:38 wysłane przez Kamiko » Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.11.2013, 14:59:41 »

http://www.webbiscuit.co.uk/software/palette-parser/
Gdy otworzymy paletę gimpa np notatniku czytamy "GIMP PaletteName:".. podejrzewam że tego nie ma w pliku palety Photoszrota. Język
 
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 07.11.2013, 15:33:16 »

404 page not found Język - zresztą tu chodzi chyba o odmienny format niż "aco"

No, dobrze, ale co mam zrobić z tym plikiem, żeby go używać w Gimpie http://speedy.sh/UuGVV/aaa.aco ? Co?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.11.2013, 15:38:49 »

U mnie, w GIMP 2.8.6 również nie działa i ten sam komunikat się wyświetla (znalazłam sobie w Google paletę w tym formacie i sprawdziłam). Z tego co wyczytałam, GIMP powinien obsługiwać pliki ACO. Coś tam jednak gdzieś znalazłam o jakimś błędzie:
http://www.gimpusers.com/forums/gimp-developer/6034-aco-and-css-palette-importing-patch-attached
aczkolwiek niewiele z tego rozumiem Smutny
Zapisane
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.11.2013, 16:40:14 »

Udało się.  laugh
Prawym myszy na liście palet, zaimportuj paletę, zaznaczasz plik wybierasz aaa.aco i mam jakąś z fioletami.
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 07.11.2013, 16:58:16 »

Udało się.  laugh
Prawym myszy na liście palet, zaimportuj paletę, zaznaczasz plik wybierasz aaa.aco i mam jakąś z fioletami.

Jesteś genialny Chichot
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] problem z paletą .aco
Skocz do: