Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Script-Fu Composer  (Przeczytany 37251 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 24.10.2013, 21:28:29 »

Witam,
Pod tym adresem http://registry.gimp.org/node/28610 zamieściłem skrypt w Python-ie swojej produkcji.
Chciałbym usłyszeć wasze opinie odnośnie zasadności, i ewentualnych dróg rozwoju tego wizualnego kreatora skryptów pod Gimpa.
Poniżej zamieszczam jak to aktualnie wygląda:

Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.10.2013, 22:04:19 »

Szukam w FILTRACH i go nie ma.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.10.2013, 22:09:11 »

Bo to w pełni samodzielne narzędzie. I jako takie domyślne znajduje się w HELP => Composer.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.10.2013, 22:11:07 »

W ogole nie odpala..
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.10.2013, 12:46:43 »

Utworzyłem anglojęzyczny blog http://scriptfu-composer.blogspot.com/ dotyczący tegoż cudownego narzędzia.
Wszystkie OFICJALNE informacje tam będą się znajdować. Dziękuj temu powstanie jednolite kompendium wiedzy. A ja nie będę się rozdrabniać pisząc o tym samym w wielu miejscach.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.11.2013, 16:54:04 »

Nastał czas wesoły, bowiem druga wersja została udostępniona na oficjalnym blogu.  laugh
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.11.2013, 21:58:46 »

Stworzony w pytonie interfejs (gui) robi na mnie ogromne wrażenie - ponieważ do tej pory myślałem, że to nie jest możliwe.
W „manualu” wersji 0.2 można przeczytać, że  “Script created by this version of SC (Script-Fu Composer) is NOT READY to use” więc pozwolę sobie tylko na jedną sugestię w sprawie prekursowego interfejsu – w okienku scripts przydał by się pasek przewijania – ponieważ  używanie strzałek z klawiatury nie jest zbyt wygodne.
Jestem bardzo ciekawy czy docelowo jest planowane wywoływanie scripts z parametrami domyślnymi ?
Twórcy podobnego pluginu (Lloyd Konneker ) pod nazwą Gimpscripter [https://github.com/bootchk/gimpscripter]  udało się to tylko częściowo, ale pokusił się o dodanie procedur PDB i pluginów.
Ciekawszymi możliwościami dysponuje BIMP [http://www.alessandrofrancesconi.it/projects/bimp/]– bo ma możliwość uzyskania podglądu skutków działania dodawanych procedur.
Z programów nie związanych z Gimpem najciekawszym jest chyba Nodewerk [http://nodewerk.com/] – i takiego rozwiązania chciałbym się doczekać – ale uzyskanie podglądu za pomocą pythona w Gimpie chyba należy do rzeczy najtrudniejszych.
Z wielkim zainteresowaniem będę śledził rozwój tego wizualnego kreatora więc proszę o informację:
 jaki jest założony plan rozwoju ?

PS. Z uruchomieniem Creatora nie miałem problemu (Python 2.7.5 i Gimp 2.8.8 /32bit) nawet bez instalacji, sugerowanego na innych forach, dodatku glade. Może uda mi się coś więcej ustalić gdy będę miał naprawiony swój komputer – albo AUTOR jednak przekaże jakąś podpowiedź - choćby na oficjalnym blogu ...




* Nodewerk.png (285.04 KB, 1033x757 - wyświetlony 403 razy.)

* Composer.png (66.94 KB, 808x727 - wyświetlony 333 razy.)
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.11.2013, 19:13:41 »

Cytuj
PS. Z uruchomieniem Creatora nie miałem problemu (Python 2.7.5 i Gimp 2.8.8 /32bit) nawet bez instalacji, sugerowanego na innych forach, dodatku glade. Może uda mi się coś więcej ustalić gdy będę miał naprawiony swój komputer – albo AUTOR jednak przekaże jakąś podpowiedź - choćby na oficjalnym blogu ...

Glade jest już domyślnie zainstalowany w Gimp-ie 2.8 więc niema potrzeby instalowania tego. Jeśli są jakieś problemy w systemie Windows można dodać bibliotekę libglade-2.0-0.dll do folderu bin.
Zapisane

kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25.11.2013, 13:45:25 »

Mnie przy wersji nr 2 muli GIMPA wiec wywalilem COMPOSER.Przy 1 byla masakra.Mam win32.Odpuscilem temat.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.11.2013, 14:39:10 »

MareroQ dziękuje za uznanie.
Co się tyczy ciebie Kon Ja pracuje na 64-bitowym Windows 7 z ośmioma gigabajtami zainstalowanego ramu  Cool. Wiec o przycinaniu się nie ma mowy. 

Na piszę więcej przy kolejnym wydaniu za tydzień-dwa, jak ukończę zlecenie komercyjne.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 11.12.2013, 20:01:45 »

Third Release - when ?
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25.12.2013, 19:15:46 »

Choroba i porządki przedświąteczne, spowodowały konieczność odłożenia rozwoju SC.
Jednakże jest już długo wyczekiwana wersja trzecia do pobrania i używania.

Na koniec wypowiedzi Mojej w ten świąteczny czas
Życzę wszystkim obecnym i przyszłym czytelnikom tego forum dużo pieniążków
I jedynie pogodnych i uczynnych ludzi na swej drodze.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 27.12.2013, 22:57:41 »

Elegancki i działający sposób translacji dla pluginów Pythona w Gimpie za pomocą *.json to kolejna niewiarygodna  rzecz, którą jestem zafascynowany (bo do tej pory słyszałem jedynie o takiej możliwości i nieudanych próbach) i będę próbował wykorzystać  Twój sposób do tłumaczeń moich ulubionych *.py.
Z ciekawością przeczytałem Twój Workflow jednak nie znalazłem informacji – czy przewidujesz jakąkolwiek wizualizację (jak w MathMap – opcja Preview w Composer).
Pomimo, że utworzone nowe scripts-fu nie posiadają (jeszcze?) wpisanych w Script-Fu Composer ustawień (parametrów) – to i tak już dla mnie duża frajda, że naprawdę już można próbować tworzyć własne sekwencje !

PS. Ze swojej strony bardzo dziękuję za życzenia i tylko dodam:
oby w przyszłym Nowym Roku spełnił się nie tylko te życzenia, ale wszystkie o których marzymy.


* melcher-aquarel+addborder.png (237.55 KB, 748x607 - wyświetlony 348 razy.)

* Preview in MathMap.png (236.96 KB, 976x537 - wyświetlony 374 razy.)
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 15.01.2014, 19:57:25 »

W tym temacie.
Czytając  Twój ostatni wpis Developer's Tools (http://scriptfu-composer.blogspot.com/) znowu nabawiłem się kompleksów – ponieważ tylko dla dump_tool.py – wszystko jest  jasne (Wielkie dzięki za wskazanie źródła – pomimo, że jestem tym tematem zainteresowany – przegapiłem).
W sprawie extract_words.pyw  (pkt. 1) oraz sc_pmanager.py (pkt. 3) – potrzebuję/my  więcej informacji aby to ogarnąć (zrozumieć).
Kiedy skończysz Tworzyć Twój Rewolucyjny Program – dasz użytkownikom w języku polskim więcej wskazówek ?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Script-Fu Composer
Skocz do: