Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Maska- jak za pomocą 2 obrazów usunąć tło (z i bez postaci)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Maska- jak za pomocą 2 obrazów usunąć tło (z i bez postaci)  (Przeczytany 1694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Trix
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 25.08.2013, 10:30:54 »

Mam 2 obrazy, na pierwszym widać obraz z postacią (tło i postać) i drugi same tło (bez postaci).
Piksele są identyczne.
Jak usunąć to tło, tak by pozostała sama postać? Oczywiście liczę na jakieś szybkie metody.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2013, 16:37:23 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.08.2013, 10:35:09 »

Czy to tło jest jednolite? Najlepiej, jakbyś pokazał te obrazki bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam Twój opis.
Może ten plugin będzie przydatny: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,60888.0.html? Ew. otworzyć jako warstwy i zastosować filtr: Animacja -> Optymalizuj, jeśli obrazki różnią się tylko tym, że na jednym z nich jest dodana postać.
Zapisane
Trix
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.08.2013, 10:40:41 »

W tej chwili nie mam tych obrazów, spróbuje to opisać na podstawie innego.

Mamy taki obrazek: http://us.123rf.com/400wm/400/400/LanaDesign/LanaDesign0703/LanaDesign070300006/795474-brazowy-motyl-na-zielony-lisc.jpg

Widać na nim motyla oraz liść.
Wyobraźmy sobie drugi obrazek, na którym jest tylko liść (bez motyla).
Za pomocą pierwsezfo i drugiego obrazka chcę uzyskać samego motyla.

//be@: Dla samego przykładu wystarczyłby mniejszy obrazek. Do takich dużych należy podawać tylko link.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2013, 10:45:10 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.08.2013, 10:43:59 »

Więc, jak już napisałam w pierwszym poście, zastosuj optymalizację. Tylko obrazki muszą być w identycznych wymiarach. Można również, po otwarciu obrazów jako warstwy, zmienić tryb wyższej warstwy na Różnicę. Następnie tworzysz nową warstwę z widoku i zmieniasz kolor jej tła (czarny) w przezroczystość: Kolory -> Zmiana koloru na alfę. W efekcie masz wyciętą postać na przezroczystym tle. Jej kolory będą zmienione ale za jej pomocą wytniesz z tła postać w oryginalnym kolorze. Wystarczy zaznaczyć kanał alfa.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2013, 16:36:54 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Maska- jak za pomocą 2 obrazów usunąć tło (z i bez postaci)
Skocz do: