Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Postrzępione rogi po wycięciu ze ścieżki.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Postrzępione rogi po wycięciu ze ścieżki.  (Przeczytany 3820 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« : 31.07.2013, 00:19:35 »

Nie wiem dlaczego, ale gdy zaznaczę obiekt ŚCIEŻKĄ, i wytnę, mam postrzępione rogi?
« Ostatnia zmiana: 16.02.2014, 07:45:33 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.07.2013, 02:11:48 »

A czy przypadkiem nie pomyliłeś narzędzia ścieżka Ścieżki z zaznaczeniem odręcznym Lasso? Mógłbyś pokazać jak to wygląda? Chodzi o zaokrąglone rogi?
Ścieżki powinny dawać gładkie krawędzie. Poniżej obiekt, który utworzyłam używając ścieżek i jak widać "rogi" są zupełnie gładkie:

Zapisane
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.07.2013, 09:25:30 »

Skasowałem plik, wygląda to w ten sposób, jakby zaznaczenie było nierównomierne i strzępiło. Może inaczej, jak wygląda u ciebie Bea proces obrysu, czyli:

1. ŚCIEŻKI
2. ZAMYKANIE ŚCIEŻKI
3. CO dalej?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.07.2013, 09:28:47 »

Po zamknięciu ścieżki trzeba ją zmienić na zaznaczenie. Istnieje jeszcze możliwość, że po prostu jakoś krzywo czy nieprawidłowo te ścieżki utworzyłeś ale trudno zgadnąć nie widząc jak wyglądały.
Moja ścieżka wygląda tak:

Zapisane
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 31.07.2013, 10:43:56 »

Robiłem to wczoraj o 1:00 w nocy, a robiłem tak, ścieżką obrysowałem, później domknąłem CTRL, następnie CTRL+C CTRL+V i otrzymywałem poszarpane rogi. Dlatego pytam się jak wygląda Bea u ciebie proces przenoszenia do nowego pliku czy na nową warstwę. Przed chwilą robiłem ale z SHIFT+V (ze ścieżki) i dobrze wyszło.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 31.07.2013, 10:52:02 »

Nie bardzo wiem, co Ty właściwie skopiowałeś i wkleiłeś. Po utworzeniu ścieżki, trzeba ją zmienić na zaznaczenie. Dopiero wtedy możesz je skopiować. Inaczej skopiuje się i wklei cała warstwa. Nie używam do tego skrótów klawiszowych więc nawet nie wiem, jakim skrótem tworzy się zaznaczenie ze ścieżki. Ja klikam w ikonkę w oknie ścieżek. Można też kliknąć w przyborniku, w opcjach narzędzia ścieżki.
Zapisane
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 31.07.2013, 18:22:50 »

Zamieniłem na zaznaczenie ścieżkę, obrysu np: puszki pepsi, następnie CTRL+C i CTRL+V, na nowej warstwie i otrzymywałem poszarpany "kontur" tejże puszki.
Zapisane
Arcobalena
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


Użyszkodnik forum


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 31.07.2013, 19:15:27 »

Hmm... A próbowałeś skorzystać z tego tutoriala? Tam jest wszystko jasno i dokładnie objaśnione Mrugnięcie

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1219.0.html
Zapisane

Beznadziejny podpis jest beznadziejny.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.08.2013, 04:25:24 »

Przed chwilą robiłem ale z SHIFT+V (ze ścieżki) i dobrze wyszło.
Najpierw piszesz, że już Ci się udało prawidłowo skopiować a teraz znów masz problem. Naprawdę nie wiem jak to robisz, że raz wychodzi dobrze a następnym razem znów masz poszarpane. Nie wiem co robisz źle. Nie potrafię powtórzyć tego błędu. Musisz pokazać screena tej swojej ścieżki bo inaczej dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu.
Zapisane
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.08.2013, 13:30:10 »

Bea ja też nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć - może coś się podwiesiło w programie? Działa już dobrze, wiem jak zrobić, wiec temat zamykamy. Ale mam jeszcze jedno pytanie, u mnie ŚCIEŻKI czyli linia dzięki której tworzymy zaznaczenie jest dla mnie za gruba, czy można zmienić jej objętość na cienką jak włos?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01.08.2013, 13:33:18 »

Jest grubsza niż ta na moim zrzucie? Właściwie nie wiem, czy można to jakoś zmienić, obawiam się że nie ale poszukam. W każdym razie zawsze możesz sobie powiększyć widok, wtedy obraz będzie większy a ścieżka pozostanie tej samej grubości.
@Edit:
Niestety nic takiego nie znajduję.
Zapisane
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 05.08.2013, 22:08:37 »

Pozostało mi jedynie powiększenie widoku.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Postrzępione rogi po wycięciu ze ścieżki.
Skocz do: