Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: jaki był wasz pierwszy obraz w gimpie?
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: jaki był wasz pierwszy obraz w gimpie?  (Przeczytany 6908 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wreia
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.06.2013, 12:18:19 »

jak w tytule. nie wszyscy zaczynali od wielkich, wspaniałych obrazów i nie wszyscy od początku pracy z GIMPem korzystali z tutoriali, różnych porad itp.

i teraz pytanie: jaka była wasza pierwsza praca w GIMPIe?  Chichot
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.06.2013, 13:46:48 »

Ja zainteresowałem się grafiką dzięki footballteam, więc moim pierwszym obrazem był herb drużyny (powinieniem mieć go jeszcze gdzieś na dysku), który był oczywiście ohydny, rozpikselowany, niesymetryczny, ze wszystkimi kolorami jakie się podwinęły. Po jakimś czasie jak odkryłem przezroczystość i po tym wszystkie moje prace to był przezroczysty obraz z napisem czcionką comic sans, które ja uważałem za profesjonalne opisy graficzne klubów i zawodnika. Chichot A co do tutoriali to jedynym, ale jakże pomocnym tutorialem był tutorial Cakpera na połyskujący napis. Dopiero po tym zacząłem testować filtry.
Tak teraz myślę i wcześniej kiedy moja wiedza ograniczała się do kompletnych podstaw robiłem dużo więcej prac niż teraz znając prawie każdy zakamarek GIMP-a. Chyba nie ma już tej radości odkrywania Uśmiech
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.06.2013, 13:50:53 »

Pojęcia nie mam. W ogóle nie pamiętam. Chyba mam sklerozę Smutny
Zapisane
Wreia
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.06.2013, 13:52:58 »

szczerze mówiąc, zazdroszczę wam Chichot ja zaczynałam w wieku chyba 8-9 lat i przez kilka miesięcy jedyną rzeczą, którą robiłam, było wstawianie zielonej papryki na zdjęcia krajobrazów Chichot potem przez długi czas miałam focha na GIMPa, że ma tak mało funkcji Chichot
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 02.06.2013, 17:15:08 »

24 lipca, roku 2009 ... pierwszy samodzielny obrazek w Gimpie https://dl.dropboxusercontent.com/u/168518/maszyna3.jpg
Przyznam, że po raz pierwszy publicznie go pokazuję, bo nigdy wcześniej nie miałam na to odwagi.... Język Ale skoro już mamy taki wątek, że mówimy o pierwszych próbach, to aż takiego obciachu nie ma Uśmiech
Zapisane

Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.06.2013, 17:22:41 »

Chyba z ponad 4 lata wstecz. Jakieś rodzinne zdjęcie + zaznaczenie mojej osoby "nożyczkami" + "Koloryzacja" na b&w całej reszty.... Ale byłem z siebie dumny że "znam się na GIMP-ie " Duży uśmiech.  Tylko wtedy nie mogłem skumać, "po co te całe warstwy i co to jest, skoro jak się da obrazek na górę, to nie widać tego pod spodem"  ;p
Zapisane


Wreia
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.06.2013, 17:47:07 »

24 lipca, roku 2009 ... pierwszy samodzielny obrazek w Gimpie https://dl.dropboxusercontent.com/u/168518/maszyna3.jpg
Przyznam, że po raz pierwszy publicznie go pokazuję, bo nigdy wcześniej nie miałam na to odwagi.... Język Ale skoro już mamy taki wątek, że mówimy o pierwszych próbach, to aż takiego obciachu nie ma Uśmiech
czemu wstyd? to, co ty zrobiłaś to dzieło sztuki Uśmiech 2
Zapisane
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.06.2013, 18:44:21 »

Ja zaczynałem od pixel artu, a dokładniej od tej pracy: http://town.gimpuj.info/index.php?act=puzzel&id=195
Wcześniej tylko zrobiłem poradnik pevela o izometrycznym pixel arcie na tej stronie (nie do końca).
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02.06.2013, 20:25:12 »

W moim wypadku to był, ten tutorial: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6.0.html
Albo ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,5.0.html
Nie pamiętam:)
Zapisane
Wreia
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.06.2013, 21:48:28 »

Ja zaczynałem od pixel artu, a dokładniej od tej pracy: http://town.gimpuj.info/index.php?act=puzzel&id=195
Wcześniej tylko zrobiłem poradnik pevela o izometrycznym pixel arcie na tej stronie (nie do końca).
na prawdę zaczynałeś od tak zaawansowanej pracy i tak dobrze ci poszło? to była twoja w ogóle pierwsza praca?  Język
Zapisane
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02.06.2013, 22:04:32 »

@Wreia
No nie, właściwie druga, po tej zrobionej według poradnika pevela, ale tamtej już nigdzie nie mam. Zrobiłem ją w tym samym dniu, co ten puzzel, więc to chyba aż takiej różnicy nie robi.
Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02.06.2013, 23:20:44 »

Moja pierwsza praca w GIMP-ie powstała na lekcji informatyki (jakieś 2lata temu) i było to ,,coś" nazwane przez prowadzącego lekcje stroną internetową (czyli kilka prostokątów, każdy na osobnej warstwie). Pamiętam jam miałam problem z wypełnieniem (coś było źle zaznaczone i na złej warstwie). Do tego trzeba było wyciąć coś z czegoś- trafiło na kwiatek z przykładowego obrazu windowsa. Pierwsze starcie z inteligentnymi nożyczkami Mrugnięcie
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 02.06.2013, 23:39:33 »

Ja zaczynałem hmm, najpierw miałem dobry rok GIMPa na dysku Duży uśmiech leżał sobie i czekał... potem coś się zrobiło raz drugi, potem chyba czegoś szukałem, w każdym razie jakoś tu trafiłem Duży uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 03.06.2013, 15:56:35 »

Po dobie przypominania sobie hasła do photobucketa stwierdzam, że... to coś chyba było pierwszym, co wyszło z Gimpa Duży uśmiech
http://s177.photobucket.com/user/haruno_album/media/SMNarutoShippuuden3.jpg.html?sort=3&o=47
Wycięcie jednej klatki, wklejenie na drugą i nałożenie jakiegoś randomowego filtra.
Rocznik 2008 albo coś koło tego o__O
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: jaki był wasz pierwszy obraz w gimpie?
Skocz do: