Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Qma.pl  (Przeczytany 4695 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
goyaka
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 28.07.2007, 18:02:12 »

Layout mojego autorstwa w całości wykonany w gimpie. Stworzyłem go na potrzeby strony mojego kumpla z liceum. Adres do stronki to:
http://qma.pl/

Liczę na pochlebne oceny.

PS. Jako że jestem grafikiem na battlenet.pl właśnie tworzę layout na podstronę o Guild Wars.
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.07.2007, 19:14:07 »

Szczerze to jeden z lepszych layout'ów na tym forum, jest taki typowy, przyjemny dla oka, ale kilka rzeczy mi się nie podoba, od góry:

-rozjaśnienie mogłoby nie najeżdżać na okienka z filmem dnia itd. i na okienko logowania
-te ikonki przy rzeczach dnia średnio wycięte
-przycisk "Zaloguj" ciutkę za duży
-buttony w menu trochę za duże, no ale rozumiem, że miały wypełnić całą szerokość strony
-lepiej by było połączyć szczyt (menu+top) z głównym oknem, bo nie stanowią jednej całości
-urozmaić tło strony

Reszta jest ok, mówiąc typowa miałem na myśli te rozjaśnienia w połowie pasków/przycisków itd., bo to częsty w dzisiejszych czasach zabieg i trafia w gust większości osób.

Pozdro Uśmiech
Zapisane

Whisper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika


Graphic from Heaven


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 28.07.2007, 19:15:59 »

Jako że jestem już od roku webdesignerem, to powiem że nawet całkiem całkiem sa twoje layouty. Zwróć uwagę na trendy jakie są teraz w modzie. Ogólnie rzecz biorąc ocenie layout Qma - Więc nie lubie takich layoutów gdzie jest mnogość obrazów jak i napisów, tym bardziej wielkich tabeli. Nie lubie też często jak się używa tych rozbyłsków na tych tabelach, całkowicie nie pasuje. Kolorystyka ładnie utrzymana w naturalnym porządku i oto chodzi. Co do layoutu battlenet to takich layów się teraz nie robi, typografia się kłania, nie tylko tobie ale innym użytkownikom forum. Wiem że jesteś zdolny bo widać że stać cię na dużo, ale jak byś poczytał troszke o panujących normach na temat tworzenia witryn WWW byś był całkowicie lepszy. Można powiedzieć że oceniam to na 8,5 / 10 . Ale nadal nie to oco chodzi w tworzeniu. Poćwicz poczytaj...Pozdrawiam Mrugnięcie

PS : Słuchaj się ludzi którzy mają do powiedzenia najwięcej w temacie, ( czyt. Lsr. oraz pozostałych )
Zapisane
goyaka
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 28.07.2007, 21:21:59 »

Lsr.
W projekcie były całkiem inne buttony, ale kumpel nie chce ich zmieniać, bo mu się podobają, no ale cóż, to nie moja strona, ale może na niego wpłynę.

Bovver
Zgadzam się z tym, że battlenet nie jest piękną stronką, ale co dużo można ode mnie oczekiwać, skoro jestem tam od niecałego miesiąca i zrobiłem kilka bannerów dla nich (jak do tej pory). Stronka o Guild Wars będzie całkiem inna, nie taka jak Battlenetu.

Dzięki za dobre słowa, to mój drugi ukończony layout, ale strona dla której go stworzyłem już nie istnieje... smutne.
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #4 : 28.07.2007, 22:49:12 »

kolejny tabelkowiec  Smutny strona się rozjeżdża...
Zapisane
Whisper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika


Graphic from Heaven


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 28.07.2007, 22:51:26 »

Ważne że coś robisz Język zajrzyj do mojej galeri i po oceniaj, dodając komentarz . pozdrawiam Mrugnięcie
Zapisane
goyaka
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29.07.2007, 16:06:02 »

kolejny tabelkowiec  Smutny strona się rozjeżdża...

Niestety pretensje nie do mnie, tylko do admina, ja tylko grafiki zrobiłem, on pisał kod... Muszę jednak stwierdzić, że u mnie pod IE7, operą i Fitefoxem nic nie jest źle wyświetlane.
Zapisane

noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 29.07.2007, 20:53:31 »

Layout strawny.
U mnie jednak też sie wszystko rozjeżdża i wygląda nieapetycznie.
Mam Firefoxa 2 i korzystam z rozdzielczości 1024x768px.

http://images30.fotosik.pl/41/5947f6cc0866f388.png
Zapisane

goyaka
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 29.07.2007, 22:00:13 »

Tak powinna wyglądać, ja też używam rozdziałki 1024x768 i jak wspomniałem w IE6, Operze (nawet z niej jest screen) i w Firefox jest OK. Jednakże pokażę to kumplowi.

Zapisane

no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 30.07.2007, 18:43:29 »

U mnie się menu rozjeżdżało na dwie linijki też za pierwszym razem, ale po f5 już wszystko było dobrze, jak dla mnie, to trochę za dużo wszystkiego, wole minimalizm. Mrugnięcie A kolorystyka to taka a'la pszczółka - żółty i czarny?
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 30.07.2007, 19:22:39 »

Mi się nic nie rozjeżdża, no ale ja mam większą rozdziałkę.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Qma.pl
Skocz do: