Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak umieścić napisy na kuli?  (Przeczytany 7773 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« : 12.12.2012, 12:33:50 »

Mam pewien projekt do zrealizowania, ale nie wiem czy program nasz sobie z tym poradzi. Chodzi o umieszczenie pewnych wyrazów na kuli, ale aby wyglądało to oryginalnie. Czyli każdy napis powinien być przyklejony do kuli. Widoczne powinny być zmniejszone i zwiększone niektóre literki.
Najlepiej abym mógł napis rzucić na kulę, a napis aby się dostosował do kształtu kuli Uśmiech

 Aby było jasno pokażę przykład, który dokładnie ukarze to co potrzebuję. Oto strona;

http://pl.123rf.com/photo_8268054_kula-kolor-czerwony-z-napisami-procent-i-rabaty.html

Jeśli jest to możliwe, prosiłbym o proste wskazówki, bo jestem osobą wyjątkowo niekumatą Uśmiech

Jeśli jest to niemożliwe, również prosiłbym o tę informację, bo zaoszczędził bym czasu.
Z góry Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 30.12.2012, 02:22:25 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.12.2012, 02:11:11 »

Na warstwie w wybranym kolorze umieszczasz różnej wielkości napisy i stosujesz filtr: Odwzorowania -> Odwzorowanie obiektu -> Sfera. Jeśli napisy mają być pod różnymi kątami, to przed połączeniem ich z tłem, możesz je poprzechylać za pomocą narzędzia obrót Narzędzie do obracania.
PRZYKŁAD
Ustawienia, jakie zastosowałam w tym przykładzie:


W załączniku poglądowy xcf.

* kula.xcf.bz2 (224.64 KB - pobrany 135 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24.12.2012, 10:15:18 wysłane przez bea » Zapisane
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.12.2012, 19:44:56 »

W chwilach wolnych zasiadam do projektu, i chciałem Ci Bea kolejny raz bardzo podziękować za cenne informacje. Nie mogę jeszcze pochwalić się osiągami, gdyż muszę rozgryźć jeszcze wiele prostych funkcji jak przenoszenie napisów na kulę, itd. W mam Macbooku mam też nieco inne ustawienia, jakie widziałem na forum. Dziękuję za te wspaniałe fotki i nawet plik. Gdy coś zdziałam pochwalę się Mrugnięcie

//bea: Usunęłam cytat, ponieważ był zbędny. Jeśli nie odnosisz się do wybranego fragmentu tylko do całości posta i piszesz bezpośrednio pod nim, to nie musisz go cytować.
« Ostatnia zmiana: 14.12.2012, 06:20:24 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.12.2012, 06:17:19 »

Nie mogę jeszcze pochwalić się osiągami, gdyż muszę rozgryźć jeszcze wiele prostych funkcji jak przenoszenie napisów na kulę, itd.
Nie przenosisz napisów na kulę. Wpisujesz je za pomocą narzędzia czcionka, łączysz warstwę tekstową z tłem i dopiero tworzysz kulę. Wystarczyło przeanalizować załączony xcf.
Zapisane
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.12.2012, 19:53:50 »

Nie przenosisz napisów na kulę. Wpisujesz je za pomocą narzędzia czcionka, łączysz warstwę tekstową z tłem i dopiero tworzysz kulę.

W internecie, na YouTube bardzo łatwo jest spotkać informacje na temat skomplikowanych spraw; np.

Poradnik: Jak pobrać i zainstalować czcionkę do Gimpa. jednak okazuje się że brak jest podstawowych lekcji.
 Aż wstyd pytać na forum, ale ja nawet nie znalazłem elementarnej informacji na temat ,, czcionki".
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 14.12.2012, 20:07:19 »

A jakiej dokładnie elementarnej informacji szukałeś?
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.12.2012, 02:01:11 »

W internecie, na YouTube bardzo łatwo jest spotkać informacje na temat skomplikowanych spraw; np.

Poradnik: Jak pobrać i zainstalować czcionkę do Gimpa. jednak okazuje się że brak jest podstawowych lekcji.
 Aż wstyd pytać na forum, ale ja nawet nie znalazłem elementarnej informacji na temat ,, czcionki".

Chcesz przez to powiedzieć, że nie potrafisz wpisać tekstu? Jeśli tak, to może powinieneś zacząć od tutoriali dla początkujących, zamiast brać się za bardziej skomplikowane projekty?
Zapisane
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.12.2012, 11:36:22 »

Wiem że to zbyt wygodne z mojej strony, ale jeśli mogę to proszę Bea o identyczny opis poszczególnych funkcji, jakim pouczyłaś mnie wspaniałą lekcją o ,,sztucznych ogniach".
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16.12.2012, 11:40:13 »

Ale o jakie funkcje konkretnie pytasz? Jeśli chciałeś tutorial krok po kroku, to trzeba było napisać w Prośbach o tutoriale.
Zapisane
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 16.12.2012, 12:15:39 »

Ale o jakie funkcje konkretnie pytasz? Jeśli chciałeś tutorial krok po kroku, to trzeba było napisać w Prośbach o tutoriale.
Np.jak krok po kroku tworzyć napisy, przenosić je na obraz, zmieniać ich kształt, wielkość i koloryzować Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.12.2012, 12:30:24 »

Więc, tak jak pisałam, trzeba było poprosić o tutorial. Chociaż takie podstawowe rzeczy są już w dziale Tutoriale. Napisałam Ci już na pw, że ew. mogę dziś pomóc przez Skype, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
Zapisane
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 16.12.2012, 12:34:14 »

Więc, tak jak pisałam, trzeba było poprosić o tutorial. Chociaż takie podstawowe rzeczy są już w dziale Tutoriale. Napisałam Ci już na pw, że ew. mogę dziś pomóc przez Skype, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
Dziękuję Bea, ale nie chcę nadużywać Twojej dobroci Mrugnięcie
Znajdę trochę więcej czasu, to może coś poszperam Mrugnięcie
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak umieścić napisy na kuli?
Skocz do: