Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zainstalowac G'MIC?  (Przeczytany 22590 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.09.2013, 14:06:38 »

Hasiu
Ja natychmiast idę kupić sobie nabity pistolet i się otruje.
Przecież POGO- pisze tak jasno,że niesposób tego nie zrozumieć,a mimo to, tej wtyczki jak nie było tak jej dalej jest brak.
Gdzie ja stale robię błędy?.Proszę o wyrozumiałość i dalsze sugestie,przecież ta wtyczka jest do systemu 64 bit.


Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 06.09.2013, 14:35:13 »

Ja też mam G'MIC w folderze użytkownika więc może jednak spróbuj tam przerzucić? Masz system 64 czy 32 bitowy? Widzę, że 64 więc musisz pobrać G'MIC dla tej wersji systemu.
Tak to u mnie wygląda: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/zrzut01592.png
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 06.09.2013, 15:00:04 »

Sciagnij sobie exe i zainstaluj.Wszystko jest bezbolesnie.Najnowsza stabilna/ktora nie jest stabilna/1.5.6.1
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.09.2013, 15:18:18 »

Bardzo proszę - podaj mi namiary skąd mogę pobrać (64 bit - jeżeli można ), mam już zupełny mętlik.

Hasiu-zrobiłem dokładnie jak na screenie u Ciebie i zero sukcesu.
A możesz podrzucić screen "Filtry"?.Niech chociaż zobaczę czego szukać.

Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 06.09.2013, 17:21:23 »

Również nie widziałam instalki w wersji 64 bit. G'MIC powinien być widoczny w zakładce Filtry na samym dole listy filtrów jako ostatnia lub jedna z ostatnich pozycji (u mnie przedostatni). Dlaczego nie masz tego bezpośrednio w folderze plug-ins tylko jeszcze w jakimś podfolderze? Zrób tak, jak jest na moim screenie. U mnie nie ma podfolderu: gmic_gimp_1.5.6.1_beta_win64. Ew. jak chcesz, to mogę Ci spróbować pomóc przez Skype z opcją współdzielenia ekranu ale być może na ósemce po prostu coś jest nie tak.
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 06.09.2013, 18:06:41 »

Więc tak-"poszedłem w zaparte" i nawet odinstalowałem dokładnie GIMP-a,z powrotem zainstalowałem z GAP
i nic.
Dlatego jest w podfolderze,że w innym wypadku wywala błąd-jak na screenach.Daję je,żeby była jasność sprawy.GMC pobrałem z innego żródła 64 bit i też fiasko,to samo w wersji 32 bit.A przecież na "ósemce" mam kilka 32 bit programów które działają prawidłowo.
Niestety,lata temu wywaliłem Skype i GG, mam tylko "komórkę"i to mi wystarcza. Uśmiech
Hasiu, jeżeli tylko masz jakieś sugestie , proszę napisz, jestem bardzo ciekawy czy znajdę przyczynę,z powodu której nie mogę zainstalować "gmic".

Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 06.09.2013, 18:18:13 »

Wywala błąd bo teraz nie masz tam podfolderu _gmic (albo nie załapał się na screena). Przyjrzyj się jeszcze raz dokładnie temu co jest na moim zrzucie. Wydaje mi się, że wciąż coś pomijasz. A Skype przecież nic nie kosztuje.
PS
Nie wiem, czy chcesz ze mną rozmawiać, bo wciąż zwracasz się do Hasi ale mimo to odpisałam. Może faktycznie Hasia będzie umiała lepiej pomóc...
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 06.09.2013, 18:40:23 »

Spróbuj może gmic-a mojego,skompilowałem przed chwilą.Przetestowałem parę filtrów i działa bez problemu Gimp-ie 2.8.6 win7 64-bit.Gmic_1.5.7.0_beta_win64

Wywala błąd bo teraz nie masz tam podfolderu _gmic (albo nie załapał się na screena). Przyjrzyj się jeszcze raz dokładnie temu co jest na moim zrzucie. Wydaje mi się, że wciąż coś pomijasz. A Skype przecież nic nie kosztuje.
PS
Nie wiem, czy chcesz ze mną rozmawiać, bo wciąż zwracasz się do Hasi ale mimo to odpisałam. Może faktycznie Hasia będzie umiała lepiej pomóc...

Bez podfolderu _gmic wtyczka też działa pik curl.exe odpowiedzialny jest tylko za aktualizację filtrów.
a błąd przy uruchomienie wygląda na niezgodność bibliotek.

edit:Plik usunąłem z przeklej.net ze względu na problemy z niektórymi antywirusami,do pobrania parę postów dalej w załączniku.
« Ostatnia zmiana: 07.09.2013, 15:11:14 wysłane przez POGO » Zapisane

adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 07.09.2013, 03:37:03 »

Cytuj
Wywala błąd bo teraz nie masz tam podfolderu _gmic (albo nie załapał się na screena). Przyjrzyj się jeszcze raz dokładnie temu co jest na moim zrzucie. Wydaje mi się, że wciąż coś pomijasz. A Skype przecież nic nie kosztuje.
PS
Nie wiem, czy chcesz ze mną rozmawiać, bo wciąż zwracasz się do Hasi ale mimo to odpisałam. Może faktycznie Hasia będzie umiała lepiej pomóc...
Bea jak możesz tak pisać,że nie chcę z Tobą rozmawiać - przecież "na okrągło" Ciebie z pełną premedytacją wychwalam,za rzeczowe i wspaniale napisane Tutoriale Uśmiech.Nie wierzę ,żebyś tego nie przeczytała w moich wypowiedziach.A przemiła Hasia,pospieszyła mi z pomocą,więc do Hasi się zwracałem-bo mimo ful moich wad-to nie uważam siebie za gbura.
Ale do rzeczy,w pierwszych moich screenach jest podfolder ,potem zgodnie z sugestią Hasi,wyciągnąłem curl.exe,no i zaczął się wywalać błąd.
Nie widzę Twojego zrzutu o którym napisałaś,pominięty?.

Pogo-witam Ciebie serdecznie jak nie wiem co Chichot.
Jestem zdeterminowany pokonać ten problem,ale jest kolejny.Pobieram Twój plik ,a tu Smart mi go wywala.Jak go ominąć?.

Bardzo Was proszę o dalszą pomoc.

Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 07.09.2013, 03:45:16 »

Bea jak możesz tak pisać,że nie chcę z Tobą rozmawiać - przecież "na okrągło" Ciebie z pełną premedytacją wychwalam,za rzeczowe i wspaniale napisane Tutoriale Uśmiech.Nie wierzę ,żebyś tego nie przeczytała w moich wypowiedziach.A przemiła Hasia,pospieszyła mi z pomocą,więc do Hasi się zwracałem-bo mimo ful moich wad-to nie uważam siebie za gbura.
Ale do rzeczy,w pierwszych moich screenach jest podfolder ,potem zgodnie z sugestią Hasi,wyciągnąłem curl.exe,no i zaczął się wywalać błąd.
Nie widzę Twojego zrzutu o którym napisałaś,pominięty?.
A ja nie widzę zrzutu Hasi, dlatego myślałam, że może się pomyliłeś i piszesz o moim zrzucie adresując wypowiedź do Hasi. Albo jestem ślepa albo Hasia nie wkleiła żadnego screena. Poza tym odpowiadałeś na moje posty, bo Hasia już nic później nie pisała, więc było to trochę dziwne Podałam link do zrzutu ekranu w swoim pierwszym poście ale skoro go przegapiłeś, to podaję ponownie:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/zrzut01592.png
Nie wiem czy jeszcze się na coś przyda.
 A co do problemu z pobraniem pliku POGO, to po prostu wyłącz tego Smarta na czas pobierania. U mnie pobiera się bez problemu. Przeskanowałam antywirusem i antymalware i niczego nie wykryły.
« Ostatnia zmiana: 07.09.2013, 04:03:30 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 07.09.2013, 10:03:55 »

Bea, adam09 pewnie nie spojrzał na autora postów i myślał, że rozmawia ze mną.
 
Nie pisałam nic więcej ponieważ już jakiś czas temu wróciłam do GIMP-a 2.6 i nie mogłam sprawdzić problemu u siebie. Ale pamiętam, że miałam pewien przypadek w GIMP-ie 2.8, gdzie GIMP uparcie nie widział żadnych nowych pędzli. Nie mam pojęcia co było tego przyczyną, ponieważ tak długo używałam GIMP-a, że przecież dokładnie wiedziałam jak się dodaje pędzle. Jedyny sposób jaki pomógł to było utworzenie całkiem nowego folderu, wrzucenie tam pędzli i dodanie w preferencjach tego katalogu. Nie wiem dlaczego akurat to sprawiło, że pędzle się pojawiły. Pomimo, że podstawowe katalogi były wskazane w preferencjach.

Dlatego adam09, może spróbuj zrobić podobnie z G'MIC. Utwórz sobie nowy folder, wrzuć tam wtyczkę rozpakowaną tak jak ma bea i wskaż ten katalog w Preferencjach. Nie wiem czy to zadziała, ale może warto spróbować.

Wydaję mi się, że tak jak wspomniała bea, najlepszym sposobem było by sprawdzić jak to u ciebie wygląda poprzez pomoc zdalną.

A tak po za tematem, to u mnie GIMP 2.8 pełen był irytujących błędów, dlatego wróciłam do 2.6.
Zapisane

adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 07.09.2013, 14:22:27 »

Miłe Panie Uśmiech
Tak jestem zaślepiony Waszym osobistym urokiem,że nie popatrzyłem na Autora(ki) odpowiedzi- proszę o wybaczenie mojej niezręczności Uśmiech
Bea,to Twój screen brałem za screen Hasi Uśmiech. Więc tak:podstępem ściągnięta została paczka POGO i dopiero jutro zacznę z tym walczyć.
Miłe Panie - raz jeszcze obie Was przepraszam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 07.09.2013, 14:34:23 wysłane przez adam09 » Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 07.09.2013, 14:44:10 »

adamie09 dodam jeszcze tu załącznik w ilości sztuk dwie.
Pierwsza paczka zawiera gmic_gimp.exe wersja gmic_1.5.7.0_beta_win64 (na dziś jest to najnowsza wersja).
Zawartość drugiej to wszystkie biblioteki niezbędne do pracy g'mic-a.
Należy rozpakować archiwa i skopiować  gmic_gimp.exe do folderu z bibliotekami. Co dalej zrobić z tym folderem to chyba już wiesz.lol
Jeszcze jedno posprzątaj dokładnie po tych wszystkich próbach instalacji.
Paczki trzeba dzielić ponieważ limit załącznika to 2Mb a plik w jednym kawałku to prawie 3,5 po kompresji.

* gmic_gimp_exe_x64bit.zip (1731.53 KB - pobrany 160 razy.)
* gmic_gimp_dll_x64bit.zip (2032.96 KB - pobrany 157 razy.)
Zapisane

adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 07.09.2013, 15:10:26 »

POGO - to mam rozumieć ,że w Twoim poprzednim poście to jest jedna paczka,a teraz te dwa załączniki należy traktować jako jedną paczkę?.Pytam się ,bo już mi pod sufitem zaczyna się mącić od tego gmic-a Smutny.
Jak czytasz,nasze urocze Panie pomyliłem ze sobą Smutny. Przeżyć tego nie mogę.
Znalazłem gdzie wyłącza się ten Smart i tak jak doradziła mi bea,już bez problemów mogłem pobrać Twoje paczki.
Teraz jeszcze kubek bardzo mocnej kawy i jak śpiewali The Beatles- A Hard Day's Night (wieczorem po ciężkim dniu) - idę spać.
Serdecznie Was pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zainstalowac G'MIC?
Skocz do: