Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Specyficzne, wyraziste, kolory na zdjęciu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Specyficzne, wyraziste, kolory na zdjęciu  (Przeczytany 3123 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Forever99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Forever99


Zobacz profil
« : 02.11.2012, 11:05:51 »

Dłuugo ćwiczę w gimpie, żeby kolory były żywe - niestety rzadko mi się udaje tak ustawić Smutny Chcę aby kolory na zdjęciu były takie żywe i jasne, ale nie za bardzo, bo jak ja robię to albo przekontrastuję albo za duże nasycenie dam..Chodzi mi o takie kolory: http://imageshack.us/a/img838/7509/66154556.png .Mam nadzieję że ktoś pomoże Duży uśmiech A i jestem pewna że zdjęcie było przerabiane w GIMPIE Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 01.03.2014, 16:48:00 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.11.2012, 11:24:20 »

Wydaje mi się, że na obrazku który pokazałaś ktoś bawił się kanałami oraz/lub krzywymi.
Zapisane

Forever99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Forever99


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.11.2012, 11:53:31 »

Wydaje mi się, że na obrazku który pokazałaś ktoś bawił się kanałami oraz/lub krzywymi.
Ok, dzięki za odpowiedź Chichot Spróbuję też się nimi pobawić heh Mrugnięcie
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.11.2012, 13:54:58 »

To Ci powinno pomoc zrozumiec: https://www.google.pl/search?q=vintage+colours&hl=en&safe=off&client=firefox-a&hs=jPH&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gAayUNvtJcbMsgaRxoGADQ&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1024&bih=639

Wiecej zolci na jasnych partiach i czerwieni na ciemnych. jasniejsze partie obrazu z gladkimi przejsciami kontrasu, ciemne ostrzej i ciemniej. Pobaw sie kanalami to ogarniesz ocb.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Specyficzne, wyraziste, kolory na zdjęciu
Skocz do: