Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Gimp lub podoba aplikacja na tablet  (Przeczytany 7977 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pantek11
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

pantek11


Zobacz profil
« : 03.09.2012, 17:48:06 »

Kupilem nowego tableta i poszukuje do niego gimpa. Czy jest mozliwosc zainstalowania na nim gimpa? (Jesli tak mile widziany download.)
PS: Na tablecie mam androida 4.0.

//bea: dostałeś tyle porządnych odpowiedzi, że uznaję wątek za rozwiązany.
« Ostatnia zmiana: 15.09.2012, 02:00:26 wysłane przez bea » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.09.2012, 18:54:33 »

Nie ma GIMP-a na Androida. Tablety, o których mowa na forum, to tablety graficzne, które są urządzeniami peryferyjnymi podłączanymi do komputera.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.09.2012, 19:09:11 »

Jeśli nie szkoda Ci 30zł, to fajną alternatywą jest to: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20uYWRvYmUucHN0b3VjaCJd
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04.09.2012, 09:49:24 »

Terrqge a testowałeś PS na tablecie? Ja bym radziła uważać z tym program... Kilka dni temu kupiłam Galaxy Note 10.1 (tak, ten wielki Androidowy tablet z piórkiem) i PS był do niego dorzucony gratis....porażka po całej linii. Po jakimś czasie ma koszmarne lagi podczas rysowania.
Znacznie lepiej wydać kasę na to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adsk.sketchbookhd&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwiY29tLmFkc2suc2tldGNoYm9va2hkIl0. ( lub przetestować w wersji darmowej)
lub wybrać to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brakefield.painterfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5icmFrZWZpZWxkLnBhaW50ZXJmcmVlIl0.
Niemniej, bez rysika to i tak wątpliwa zabawa...Wcześniej próbowałam na ośmiocalowym ekranie innego tabletu za pomocą palca i dokupionego rysika...Wrażenia raczej kiepskie.

ALE! jest coś, co ze względu na swoją specyfikę spodoba się zapewne każdemu, kto lubi sobie coś pogryźdać na swoim androidowym urządzonku https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sketchertab&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5za2V0Y2hlcnRhYiJd
szybkie efekty, fajna zabawa i dobry trening Uśmiech Wystarczy trochę poszperać na YT i można zobaczyć jak ludzie tworzą cuda w tym  i w podobnych programach (takich jak ten program, jest kilkanaście na markecie).
Także tego....powodzenia :>
Zapisane

Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04.09.2012, 10:39:02 »

Zapomnieliście o jeszcze jednym sposobie, mianowicie o emulowaniu linuxa na androidzie. Sam tego nie testowałem, ale jeśli masz mocny tablet to powinno ci pójść, ale z tego co wiem potrzebny jest custom kernel.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 04.09.2012, 10:42:08 »

nie zapomnieli Uśmiech Po prostu stwierdziłam, że to za dużo zachodu dla kogoś kto po prostu chce sobie coś spokojnie pomalować na tablecie.
Zapisane

pantek11
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

pantek11


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.09.2012, 17:54:16 »

Nie chodzi mi o jakies profesjonalne programy do rysowania, tylko np o program do robienia sygnatur itp. Najlepiej gimp. Chodzi mi tez o to, aby ten program najlepiej byj darmowy. Skoro juz lepiej wiecie,  o co mi chodzi to czekam na inne propozycje i wypowiedzi. A moj tablet to samsung galaxy tab 2. Jest 7 calowy. Nie mam rysika.


Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.09.2012, 20:15:27 »

Nie chodzi mi o jakies profesjonalne programy do rysowania, tylko np o program do robienia sygnatur itp. Najlepiej gimp.
.... Boże widzisz i nie grzmisz  
« Ostatnia zmiana: 04.09.2012, 21:00:08 wysłane przez celestus94 » Zapisane


klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 04.09.2012, 20:55:37 »

Tracę wszelką wiarę w ludzi... Ziomuś... sygnatury, na tablecie... toć... arhgshajsha.

Tablet = Rysowanie, pisanie ewentualnie jakieś inne zabawy, często się przydaje do innych rzeczy.

Sygnatury i niemalże wszystko inne robisz na kompie, tak, jest możliwe wykonywać wiele rodzajów prac na tablecie, ale na kompie zrobisz to zwyczajnie szybciej i łatwiej używając myszki i klawiatury.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 04.09.2012, 21:04:35 »

Cytuj
Terrqge a testowałeś PS na tablecie? Ja bym radziła uważać z tym program... Kilka dni temu kupiłam Galaxy Note 10.1 (tak, ten wielki Androidowy tablet z piórkiem) i PS był do niego dorzucony gratis....porażka po całej linii. Po jakimś czasie ma koszmarne lagi podczas rysowania.

Nie, nie testowałem, bazowałem tylko na opiniach z for internetowych.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Gimp lub podoba aplikacja na tablet
Skocz do: