Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 21
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska  (Przeczytany 82609 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #168 : 20.01.2010, 21:08:38 »

Cloud: Co do tego, że zwierzęta nie mają uczuć itp... według mnie to nie prawda. Jak psa zdzielę, to go boli i czuje do mnie uraz, krótki, ale zawsze. Bo niby to tylko instynkt itp. itd. jak gada każdy ksiądz i katechetka.
Wszystko co ma mózg ma uczucia, może trochę inne i trochę stępione, w zależności od wielkości i złożoności niektórych ośrodków, ale ma. Takie moje zdanie.
Wiem to, zwierzęta mają uczucia, zwierzęta śnią. Ale odwoływałem się do tego co napisał óSeMkA! <3 na ten temat.
Cytuj
Co do UFO, niektórzy nie czytają uważnie - istnieje, choć to niekoniecznie "zielone ludziki". :-P
Dokładnie. UFO to Niezidentyfikowany Obiekt Latający, co nie oznacza, że to od razu kosmici. To może być w sumie wszystko co lata... i jest niezidentyfikowane Język.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : 20.01.2010, 21:11:20 »

Sny i ludzki mózg to raczej dowód na istnienie siły wyższej lub jak by to nazwał ateista, jednego wielkiego zaj*****ego przypadku, który sprawił, że za pomocą reakcji chemicznych i połączeń komórek nerwowych, posiadamy świadomość, uczucia i wiele innych bajerów. A na przykład małpa tego nie ma.

Otóż nie, mózgi ludzi składają się i działają tak samo, jak mózgi wszystkich innych zwierząt wyższych. Moim przedmówcy pięknie rozpisali odpowiednie przykłady. A i jeszcze jedno: mózg ludzi to produkt ewolucji, miliardów pokoleń drobnych zmian i doboru naturalnego, które doprowadziły do jego powstania.

I tu wtrącając biblię można powiedzieć, że stworzenie Adama i Ewy, a raczej zjedzenie owocu tego wiecie tam, to moment uzyskania przez ludzi pierwotnych takiej świadomości.

Biblia (z dużej litery, jeśli już), to zbiór historii, spisanych gdzieś na pustyni  Bliskiego Wschodu, zbiór historii metaforycznych, Kościół Katolicki już dawno przestał upierać się przy ich dosłownej interpretacji (przynajmniej jeśli chodzi o Stary Testament). Wciąż jednak ta praktyka popularna jest wśród niektórych ruchów protestanckich - np. Świadków Jehowy.

A i jeszcze jedno. Nie istnieją sny prorocze, a nawet jeśli by takie były, to wątpię, żeby wróżbici potrafili je odczytywać, każdy człowiek ma zupełnie indywidualne skojarzenia, lęki, marzenia, inne życie i wspomnienia - co sprawia, że jego sny, może interpretować tylko on sam. Dlatego, jeśli zastanawia was co znaczył sen, należy się zastanowić z czym kojarzą się jego konkretne symbole.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : 20.01.2010, 22:07:45 »

Cytuj
Otóż nie, mózgi ludzi składają się i działają tak samo, jak mózgi wszystkich innych zwierząt wyższych. Moim przedmówcy pięknie rozpisali odpowiednie przykłady. A i jeszcze jedno: mózg ludzi to produkt ewolucji, miliardów pokoleń drobnych zmian i doboru naturalnego, które doprowadziły do jego powstania.

Tylko że tych zwierząt wyższych, z bardziej rozwiniętym mózgiem specjalnie wiele to niema. Nie chodzi mi o to, że np. jakaś pantera ma doskonały mózg, bo jest dobrym łowcą czy coś takiego.
Małpopodobne chyba jako jedyne mają mózgi najbardziej zbliżone do ludzkich.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : 20.01.2010, 22:12:31 »

Cytuj
Otóż nie, mózgi ludzi składają się i działają tak samo, jak mózgi wszystkich innych zwierząt wyższych. Moim przedmówcy pięknie rozpisali odpowiednie przykłady. A i jeszcze jedno: mózg ludzi to produkt ewolucji, miliardów pokoleń drobnych zmian i doboru naturalnego, które doprowadziły do jego powstania.

Tylko że tych zwierząt wyższych, z bardziej rozwiniętym mózgiem specjalnie wiele to niema. Nie chodzi mi o to, że np. jakaś pantera ma doskonały mózg, bo jest dobrym łowcą czy coś takiego.
Małpopodobne chyba jako jedyne mają mózgi najbardziej zbliżone do ludzkich.

Mózgi zwierząt wyższych zbudowane są i działają na tych samych zasadach, to fakt. Inna sprawa, że takiej panterze nie jest potrzebny mózg, który wyrabia narzędzia, jej potrzebny jest mózg, który dobrze radzi sobie z tropami, który zasugeruje jaką taktykę należy przyjąć przy łowieniu zwierzyny.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : 20.01.2010, 22:19:29 »

Niedawno dość oglądałem na DVChannel bodajże o ewolucji zwierząt...
Był taki fajny łebek, bardzo podobny budową do pitbulla, ale o połowę większy i z dwukrotnie większą głową. Mózg spory i często używany, lecz 3/4 ów narządu nastawione tylko na powonienie i rozpoznawanie niebezpieczeństwa.
Najciekawsze, że pitbulle i ten zwierzaczek (nie pamiętam nazwy) rozwijały prędkość 54km/h, na tak krótkich nóżkach.

Mózg człowieka nie jest nastawiony na nic konkretnego. To jak się go nastawi od człowieka zależy i otoczenia... takiego wyboru zwierzęta nie mają.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : 20.01.2010, 22:23:34 »

Cytuj
Mózg człowieka nie jest nastawiony na nic konkretnego. To jak się go nastawi od człowieka zależy i otoczenia... takiego wyboru zwierzęta nie mają.

Jak to na nic? Głównie na wykorzystywania różnych narzędzi, na zbieractwo, na polowania, ogólnie na przystosowanie się. Większość zwierząt jest silnie dopasowana do konkretnego rodzaju środowiska czy sposobu zdobywania pokarmu.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : 20.01.2010, 22:28:31 »

Nic konkretnego... miałem na myśli bardziej taki ogół. Do wszystkiego może się nadawać i przystosować. Przetrwanie to najbardziej ogólne stwierdzenie w przyrodzie.
Ale jakby tak popatrzeć na to z innej strony... Jakby człowiekowi teraz zabrać to wszystko, co obecnie jest, to na prawdę niewielu by przetrwało chociażby jedną zimę. Rozleniwienie i mocno zacierający się instynkt przetrwania skutecznie uniemożliwią kombinowanie w -15*C Uśmiech
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #175 : 20.01.2010, 22:31:20 »

Oj zdziwiłbyś się, jak silny jest instynkt samozachowawczy człowieka. On nie jest zatarty, tylko uśpiony, ale w kryzysowych sytuacjach daje o sobie znać.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #176 : 20.01.2010, 22:43:52 »

Też fakt.
Kiedyś 35 minut na lekcji robiłem 1 stronę z zadaniami, 5 minut do dzwonka, a ja dopiero zauważyłem, że na odwrocie jeszcze 4 zadania. 1 minuta na 1 zadanie i 3 na 4 dobrze były.
Ponownie: Niedawno oglądałem program na DVC, o zmysłach. Przyczepili jakąś panią do takiej maszyny, która zmieniała położenie pod stopami, różne nachylenia itp. Zasłonili oczy i odcięli jakikolwiek kontakt słuchowy, po czym (o dziwo) organizm zaczął automatycznie się stabilizować do pionu, nie używając tych "bajerów" niedaleko uszu.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #177 : 20.01.2010, 22:46:53 »

Ponownie: Niedawno oglądałem program na DVC, o zmysłach. Przyczepili jakąś panią do takiej maszyny, która zmieniała położenie pod stopami, różne nachylenia itp. Zasłonili oczy i odcięli jakikolwiek kontakt słuchowy, po czym (o dziwo) organizm zaczął automatycznie się stabilizować do pionu, nie używając tych "bajerów" niedaleko uszu.

To pewnie dlatego, że za utrzymaniem równowagi zajmuje się błędnik, a nie wzrok, czy słuch.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #178 : 20.01.2010, 22:52:49 »

O właśnie, błędnik. To jakoś właśnie "ogłupili" podczas robienia tych badań. Błędnik się przy tym nie udzielał, a coś organizmowi kazało ustawiać stopy tak, aby była sylwetka ustawiona w pionie.
Nie wiem, na ile to prawda, ale większość ludzi tam obecnych była głęboko zszokowana.


A tak btw. jak już o zwierzętach mowa... ktoś sądzi, że smoki kiedyś żyły ?Chichot
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #179 : 21.01.2010, 00:24:34 »

Ja tak sądzę. Bynajmniej nie były to smoki ogniem zionące.
Przykład współczesnego smoka - waran z Komodo.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
lordeon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : 21.01.2010, 00:29:05 »

Smoki ziejące ogniem to super git bajka. w sumie nie bardzo rozumiem, jak mógłby zachodzić proces podpalenia uchodzącego z nich gazu bądź płynu. Jednak, jak kolega wyżej stwierdził, waran z komodo to współczesny smok.
« Ostatnia zmiana: 21.01.2010, 00:31:43 wysłane przez Danyeru » Zapisane

tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : 21.01.2010, 09:50:21 »

Może ów smoki miały problemy z trawieniem roślin i ich zgniłe resztki wydzielały metan, który tak jak na bagnach ulegał samozapłonowi. Ale to raczej przekoloryzowanie. Tak czy siak wyobrażam sobie, że oddech takiego smoka musiał być zabójczy.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 21
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Skocz do: