Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska  (Przeczytany 82642 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Berlin
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #210 : 16.07.2011, 11:07:30 »

Zauważyłem datę  Mrugnięcie
Ale ktoś musi kontynuować temat, zastanawiałem się, czy założyć nowy temat, ale po co?  Chichot
Zapisane

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale Wam powiem. Chichot
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #211 : 16.07.2011, 11:50:47 »

Zauważyłem datę  Mrugnięcie
Ale ktoś musi kontynuować temat, zastanawiałem się, czy założyć nowy temat, ale po co?  Chichot

O wyższości małp nad ludźmi? To faktycznie nowy temat, bo ten jest o czymś innym:) Jesli chcesz go rozwijać, to śmiało, zaskocz nas:)
Zapisane
Berlin
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #212 : 16.07.2011, 12:27:05 »

Wiesz, że mi nie o to chodzi Mrugnięcie
Ktoś tu wspomniał, że skoro człowiek pochodzi od małpy, to dlaczego ona się nie rozwija, czy jakoś tak.
A człowiek na pewno nie przetrwał by w takich warunkach jak małpa.
Ale mogę zaskoczyć linkiem, jak chcesz  Uśmiech

http://www.paranormalium.pl/wszyscy-mozemy-byc-kosmitami,732,39,artykul.html

Ale jak tak nie chcesz o człowieku, to powiem o świadomych snach i OOBE.

OOBE miałem raz w życiu, ale to nie było dosłowne "wychodzenie z ciała".
To było coś w rodzaju głębokiego zamyślenia, coś w rodzaju świadomego snu (?).
Ale robiłem to na siedząco, więc to nie mógł być sen.
Byłem wtedy w drugiej klasie podstawówki.

No więc jak już się zamyśliłem, to przestałem widzieć ani słyszeć nic z "realnego świata"
Ocknąłem się dopiero wtedy jak ktoś zaczął mną mocno potrząsać  Język
Zapisane

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale Wam powiem. Chichot
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #213 : 16.07.2011, 12:43:32 »

Cytuj
Ale robiłem to na siedząco, więc to nie mógł być sen.
Skąd twierdzenie, że nie można spać na siedząco? Co? Mój dziadek regularnie uprawia zasypianie w fotelu, a i mi parę razy na polskim w szkole się zdarzyło przeżyć to Twoje "OOBE na siedząco"...
A co do for w stylu paranormalne.pl, paranormalium.pl, mnóstwo innych i artykułów tam zamieszczanych to niestety nie pokuszę się o komentarz.
Zapisane

Berlin
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #214 : 16.07.2011, 12:58:58 »

W sumie racja.
Ale to była przerwa, a w mojej szkole jest taki wrzask, że...
W każdym razie jak to był sen to na pewno świadomy  Uśmiech

Ale nie będę się kłócić  <aniolek>

Podobno Albert Einstein też zasypiał świadowie, tylko celowo.
Na siedząco  Chichot
Siadał na fotelu z dwiema szklanymi kulkami w ręce, i coś tam robił.
Chyba też się zamyślał, ale nie wiem.
I w trakcie tego snu wymyślał jakieś teorie i coś, aż w końcu kulki wypadały mu z rąk i się budził  Uśmiech

Koniec historii  Mrugnięcie

Cytuj
A co do for w stylu paranormalne.pl, paranormalium.pl, mnóstwo innych i artykułów tam zamieszczanych to niestety nie pokuszę się o komentarz.

Fakt, niektóre artykuły są żenujące...
Zapisane

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale Wam powiem. Chichot
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #215 : 16.07.2011, 14:24:21 »

Wiesz, że mi nie o to chodzi Mrugnięcie
Ktoś tu wspomniał, że skoro człowiek pochodzi od małpy, to dlaczego ona się nie rozwija, czy jakoś tak.
A człowiek na pewno nie przetrwał by w takich warunkach jak małpa.
Ale mogę zaskoczyć linkiem, jak chcesz  Uśmiech

http://www.paranormalium.pl/wszyscy-mozemy-byc-kosmitami,732,39,artykul.html

Zarówno człowiek jak i współczesne małpy miały wspólnego przodka - nie pochodzimy od współczesnych małp, są oni czymś na rodzaj "kuzynów". I nie prawdą jest, że się nie rozwijały, nie rozwijają, ich ewolucja poszła inną drogą (tak powstały dzisiejsze małpy).

To co wkleiłeś wcale nie sprzecza ewolucji, czy nawet ewolucji człowieka. Ten obcy materiał genetyczny wpłyną na rozwój życia na Ziemi jedynie na początku, potem wszystko się zgadza, dokładnie tak jak masz to w podręczniku do biologii.

W każdym razie jak to był sen to na pewno świadomy  Uśmiech

Tak, najwyraźniej tego właśnie doświadczyłeś.
Ja raz prawie zasnąłem idąc, ale co się będę chwalił.
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #216 : 17.07.2011, 01:00:49 »

Ja raz prawie zasnąłem idąc, ale co się będę chwalił.

I wyszło z tego konto na FB. Chichot
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Kb9
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #217 : 17.07.2011, 16:12:59 »

Podobno są miliony takich galaktyk jak nasze , więc napewno coś tego typu gdzieś istnieje - kto wie może oni też sie zastanawiają czy istnieje takie coś jak człowiek : )
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #218 : 19.07.2011, 00:04:07 »

Nie miliony, tylko miliardy. ;-)
Gdzieś tam jakieś życie na pewno istnieje, nawet podejrzewamy istnienie życia na Europie.
Co do inteligentnych form życia - cóż, ponoć natura lubi się powtarzać, więc zapewne takie też gdzieś się rozwijają.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #219 : 19.07.2011, 02:24:55 »

Jak dla mnie to niemożliwe jest się spotkać z inną cywilizacją. Stephen Hawking w swojej książce na temat względności czasu i metod jego zaginania ładnie całość opisuje. Skoro człowiek jest w stanie zagiąć czas samolotami, to czas potrzebny na dolecenie do innej galaktyki, bądź bardzo odległej planety dla lecącego może trwać sekundę, a dla Ziemi wiele tysięcy lat.
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #220 : 19.07.2011, 10:47:28 »

No to raczej jest niemożliwe dla Naszego i ew. następnych pokoleń. Chyba, że już z Wegi, czy innego układu do Nas lecą. ;-) Bo w ogóle jest to możliwe, z tym, że wg Naszej wiedzy, jest to perspektywa wielopokoleniowa.
Natomiast dylatacja czasu jest głównym problemem, przy prędkosciach podświetlnych. Natomiast nadświetlne i alternatywne metody podróży, takie jak tunele czasoprzestrzenne, czy struny, są w tej chwili w bardzo początkujących teoriach, więc trudno ferować wyroki na ich temat.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #221 : 19.07.2011, 14:30:51 »

Nie mogę znaleźć gościa, który podawał swój wymyślony rozwój ludzkiej cywilizacji i jej poziomy. W każdym razie, było tam napisane, że człowiek będzie w stanie kontrolować czarne i białe dziury do skoków za jakieś 10.000 lat Chichot
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #222 : 19.07.2011, 15:39:18 »

Typhon, pewnie masz na myśli Kardaszewa tzw. Skalę Kardaszewa

Więcej na wikipedii

Edit:
Szkoda, że nie dożyję czasów, kiedy to ludzie wynajdą Pierścień Nivena, a potem Sferę Dysona. Z drugiej strony - dobrze, że obecnego pokolenia może nie być kiedy wynajdą technologiczną osobowość, która (w założeniu) ma być chłodnym kalkulatorem, starając się osiągnąć maksymalny zysk, nie bacząc na uczucia, moralność i samowolnie wykonując działania ekonomiczne, wojenne etc. Taką robotykę już można spotkać w literaturze Franka i Brian Herberta - Bitwa pod Corrinem.
Nie czytałem, ale podobno książka jest niesamowita, a przypuszczenia wnioskuję ze zlepków informacji znalezionych w sieci Mrugnięcie

Mało tego, jeden futurolog - Ray Kurzweil szacuje, że za około 30 lat, komputery w cenie Tescowej, będą miały swój inteligentny zalążek i zaczną znacznie przewyższać możliwości człowieka. Polecam znaleźć w sieci jego ciekawostki Mrugnięcie

W sumie tak myślę, że jeżeli kosmici mają przybyć na ziemię, to wypadałoby mieć alternatywę by zwiać, pertraktować, albo się nawet zaprzyjaźnić, póki co smarują - USA szykują się do wojny, LOL Chichot

Nie uwierzę w kosmitów (trochę za mocno to powiedziane), w przybyszów z odległych galaktyk, dopóki sam ich nie zobaczę i będę mógł sam wywnioskować, że faktycznie są tymi przybyszami. Już bardziej wierzę w technologię, wystarczy spojrzeć jak daleko się posunęliśmy w porównaniu do 50-40 lat wstecz.
« Ostatnia zmiana: 19.07.2011, 16:59:04 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #223 : 25.07.2011, 11:46:58 »

Rozwój technologii nie jest liniowy, w latach 1 ne - 100 ne nie rozwinęliśmy się prawie w ogóle a od 1901 do 2000 to szok. Wykres tego rozwoju do czasu byłby czymś na kształt paraboli.

Wkurzają mnie tacy ludzie co siedzą na dupach, nic nie robią, słuchają wiadomości, a potem piszą co będzie za 50-60 lat choć sami nie mają w to żadnego wkładu.

Teraz wszystko rozwija się pod kątem wirtualnym, przenieść tam rzeczywistość, połączyć ludzi dawać sztuczne wrażenia itp.
 
http://gigaom.com/2011/07/17/the-internet-of-things-infographic/ - ciekawy schemat

Wyższość ludzi nad małpami to ateiści nazwaliby przypadkiem, ale ten gen, czy co tam o tym decyduje, dał nam Artystów i Naukowców. Kolega ateista tłumaczy się, że słonie też umieją malować, albo że jeśli ileśtam małp przez ileśtam pisało cały czas, to któraś napisałaby Eneidę. Błeh błeh.

AI? Jak dla mnie to nie ma szans zastąpić człowieka, takie coś nie ma wyobraźni, nie stworzy muzyki nie namaluje obrazu, nie da kreatywnej idei, nie będzie się umiało bawić. Może będzie miało wiedzę. Połączone z internetem, jeśli rozumiałoby artykuły z Wikipedii co najmniej to byłoby genialne. Może poprawiać błędy, ale nic od siebie.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2011, 12:40:44 wysłane przez Danyeru » Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Skocz do: