Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowa wersja indeksu - WAŻNE!  (Przeczytany 2005 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 15.07.2007, 18:09:53 »

Witajcie.

Wysunąłem nową koncepcje wyglądu indeksu tutoriali, po modyfikacji wyglądał bo on mniej więcej tak:
http://www.gimpuj.info/test/inny-index-t5601.0.html
Wybrana została wersja nr 2. Ma ona na celu ułatwienie poruszania się po indeksie który rozrósł się niemiłosiernie za waszą sprawą.
Pewnie zauwarzyliście że tutki zawierają opis oraz ikonę. Stąd mój apel dla piszących takowe:

1)Wklejajcie tutaj opisy do swoich tutoriali oraz ikony do nich. Jeśli ktoś nie zapoda to niech się nie martwi, dostanie obraz zrobiony przeze mnie, podobnie jak i opis.
2)Wymiary obrazków to 80 na 80 pikseli w formacie PNG. Nie trzeba dodawać żadnych ramek ani upiększaczy, takowe doda się najwyżej skryptowo by obowiązywał jeden wzór.
3)Opis powinien konkretny i na temat.
4)Animacje mogą (jeśli autor chce) być w formacie .gif ale rozmiar maksymalny ze względu na  sporą ilość animacji na jednej stronie, ograniczony zostaje do około 30kb (co może ulec zmianie). Dotyczy to jedynie tutków na animacje!
5)Tutkowi który z jakiegoś powodu nie może posiadać obrazka zostanie przydzielona domyślana grafika z informacją o braku takowego.
6)Doradzam by UB w ikonkach zostały ułożone na ukos, przynajmniej ja tak będę je układał jeśli właściciel takowej nie wykona.   

Bardzo proszę też o opinie na temat nowego indeksu i propozycje zmian.

Z góry dzięki.   
« Ostatnia zmiana: 15.07.2007, 21:50:34 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.07.2007, 20:50:46 »

Bardzo dobry pomysł! Jakby co to mogę pomóc Ci w zrobieniu tego.
Zapisane

Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.07.2007, 21:03:38 »

Genialny pomysł!

Zrobię opisy i obrazki do każdego mojego tutoriala! Proponuje jeszcze żeby obrazki były wielkości 80x80 albo nawet 50x50 bo przecież dużo tych tutoriali jest. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 16.07.2007, 10:44:06 wysłane przez Phoenix » Zapisane



ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.07.2007, 21:05:44 »

Bardzo genialny pomysł!
Z tego, co zrozumiałem, autor szacuje, że robotę skończy w piątek <aniolek>
Postaram się pomóc, jak mogę, czyli sporządze opis mojego jedynego, zatwierdzonego tutoriala laugh
Zapisane

matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 19.07.2007, 14:36:21 »

pomysł bardzo dobry, mam prośbę żeby ktoś zrobił obrazki do moich tuków bo nie mam niestety czasu z góry wielkie dzięki
Zapisane


gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.07.2007, 17:28:50 »

Fajny ten nowy indeks. Na razie nie mam żadnych konkretnyh uwag, co możnaby poprawić Mrugnięcie Tak jak prosileś, daję swoje opisy. Kompletnie nie wiedziałem co tam wpisać, więc wyglądają tragicznie. Może wpadniesz na coś ciekawszego, wtedy zmień na swoje.

Jak z fotografii zrobić określoną figurę/przedmiot.
 Tutaj nauczysz się wycinać ze zdjęć wybrane przez siebie kształty, bądź też postaci. Bardzo łatwy do ogarnięcia, nawet przez początkuących, tutorial.


  Czarny tekst z lekką poświatą
Dla bardzo początkujących. Tutorial pokazuje, jak zrobić lekką poświatę na czarnym tekście. Możecie oczywiście eksperymentować z innymi kolorami. W końcu od tego jest GIMP Mrugnięcie


  Jak zrobić "kluski"
Tutorial przedstawiający dziwne dzieło. Najbardziej kojarzy się z kluskami, stąd tytuł. Efekt zapewne nie bedzie się podobał bardziej zaawansowanym uzytkownikom GIMPa, więc kierujemy go głównie w stronę nowicjuszy jako ciekawostkę.
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowa wersja indeksu - WAŻNE!
Skocz do: