Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Gimp 2.8 różnice i funkcjonalności (info)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Gimp 2.8 różnice i funkcjonalności (info)  (Przeczytany 3614 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ragi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika


41.


Zobacz profil
« : 22.05.2012, 19:32:13 »

Witam wszystkich, chwilkę mnie tu nie było z różnych przyczyn, ale wracam, ponieważ szukam pomocy. To forum jest najlepszym, jakie może mi pomóc, a jednocześnie jest dla mnie "ostatnią deska ratunku".
Mianowicie, chodzi o to, że muszę zrobić projekt/prezentację na temat Gimpa... Wydaje się proste? Też tak myślałem, ale praca musi być wykonana na temat Gimpa 2.8. Tu właśnie zaczynają się schody.
Mam Gimpa 2.6 i nie wiele zdziałam bez waszej pomocy.
Ci którzy mają 2.8, wiedzą co jest tam nowego, innego, lepszego. Chciałbym zrobić prezentację o wersji 2.6, a te elementy, które się różnią zmieniłbym. Może ktoś opisać różnicę, a raczej sprecyzować działanie tego Gimpa...? Potrzebne mi zdefiniowanie kilku (lub więcej) elementów, których nie ma w 2.6, a z resztą, chyba sobie sam poradzę.
Czy mogę liczyć na pomoc kogoś z was?
Byłbym wdzięczny. Zwracam się użytkowników tego forum, ponieważ nie chcę korzystać z niezaufanych źródeł.
Nie wiem, czy nie obędzie się także bez screenów. Proszę nie wyzywać mnie, ja tylko jestem w potrzebie, nic na siłę...
Co mi odpowiecie?
« Ostatnia zmiana: 05.12.2012, 18:20:13 wysłane przez bea » Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.05.2012, 19:37:19 »

Mam nadzieję że znasz angielski.
W tym artykule jest wymienionych 36 różnic między starą a nową wersją-> http://www.gimpusers.com/tutorials/gimp-2-8-features-preview-april-2010
A ogólnie o gimpie i jego możliwościach poczytaj na stronie programu -> http://www.gimp.org/features/
Zapisane
Ragi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika


41.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.05.2012, 19:45:01 »

Ok dziękuję ghoot.
Przejrzę później.
Teraz mało czasu, ale z tego co napisałeś są różnicę między starą a nową czyli mieczy 2.8, a 2.7?
Też nie dobrze bo mam 2.6.
A tych elementów, których tam nie będzie... to mogę swobodnie brać z Gimpa 2.6, bo w nowej wersji będzie tak samo?...
Nie wiem też czy nie będą potrzebne screeny :/.. hmm
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.05.2012, 19:51:28 »

Pisząc między starą a nową miałem na myśli 2.6 i 2.8 - w końcu 2.7 była wersją deweloperską. Główne założenia programu się nie zmieniły, więc myślę że po przeczytaniu tej listy zmian możesz spokojnie bazować na 2.6.

EDIT:
Cytuj
Nie wiem też czy nie będą potrzebne screeny :/.. hmm
Gdybyś potrzebował screenów 2.8 pisz na PW
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Gimp 2.8 różnice i funkcjonalności (info)
Skocz do: