Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak usunąć białe obramowanie z napisu?  (Przeczytany 7038 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
snide
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

snide


Zobacz profil
« : 16.04.2012, 21:52:44 »

Nie wiem czy trafiłam do dobrego działu, jeśli nie-wybaczcie. Mam problem z edycją loga. Zależy mi na tym aby usunąć białą poświatę, którą okalane są litery. Logo niby jest przeźroczyste, paradoks polega na tym, że na jasnym tle wszystko wygląda ok, gdy na ciemnym wyraźne widać poświatę, całe logo na tym traci.


* CRAPEX_logo.png (12.4 KB, 305x99 - wyświetlony 364 razy.)
« Ostatnia zmiana: 27.04.2012, 18:05:03 wysłane przez bea » Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.04.2012, 16:47:43 »

Spróbuj użyć zaznaczenia według koloru Zaznaczenie wg koloru,
albo  kolor->zmień kolor w alfę. Możesz też przeczytać poradnik o wycinaniu rendera.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.04.2012, 20:02:33 »

Nic prostszego. Zaznaczasz obszar z tekstem za pomocą lassa Lasso i dajesz  Kolory -> zmień kolor w alfę , kolor ustawiasz na biały i klikasz OK
Zapisane


be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.04.2012, 00:02:34 »

Ponieważ prośba była wcześniej w dziale Inkscape i logo wyglądało mi na grafikę wektorową, sądziłam, że pytanie dotyczy Inkscape. Skoro jednak trafiła w końcu tutaj, to dodam jeszcze mój sposób. Ponieważ logo jest na przezroczystym tle, to proponuję zablokować przezroczystość w oknie warstw, a następnie zaznaczyć większy napis np. zaznaczeniem prostokątnym lub lassem, pobrać próbnikiem Narzędzie do pobierania koloru jego kolor i wypełnić kubełkiem lub przeciągając kolor z przybornika bezpośrednio na napis. Te same czynności powtórzyć dla mniejszego napisu. Efekt:


Zaznaczanie wg koloru raczej by się tu nie sprawdziło, podobnie jak wycinanie ścieżkami wg poradnika o wycinaniu rendera. Zmiana koloru w alfę spowoduje, że napis stanie się częściowo przezroczysty i ciemniejszy, więc trzeba będzie jeszcze kombinować z podkładaniem białego koloru pod to, co zostało z napisu.
« Ostatnia zmiana: 27.04.2012, 18:05:20 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak usunąć białe obramowanie z napisu?
Skocz do: