Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wyrównanie kropki w siatce oraz stworzenie desenia.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wyrównanie kropki w siatce oraz stworzenie desenia.  (Przeczytany 3675 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Odyseusz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Odyseusz


Zobacz profil
« : 27.03.2012, 18:39:09 »

Witam, mam pewien problem. Chciałbym aby kropki robione pędzlem były równoległe do siatki, to co widać na screenie to efekt tego co mi wychodzi a chciałbym aby każda kropka miała dokładnie swój środek w środku kratki od siatki. Jak tego dokonać?

« Ostatnia zmiana: 30.03.2012, 20:38:14 wysłane przez beata072 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.03.2012, 18:44:48 »

Jeśli tych kropek ma być dużo to najsensowniej by było zrobić sobie taki deseń. A jeśli ma być ich tylko kilka, to na osobnej warstwie stwórz sobie siatkę przy pomocy filtra: Renderowanie -> Deseń -> Siatka, a następnie skonfiguruj siatkę pomocniczą tak, aby linie przecinały się dokładnie po środku oczek tej narysowanej siatki, a widoku ustaw "Przyciągaj do siatki" i możesz stawiać kropki na osobnej warstwie, klikając na tych przecięciach. Najlepiej, jeśli siatki będą w różnych kolorach.
« Ostatnia zmiana: 27.03.2012, 18:54:59 wysłane przez beata072 » Zapisane
Odyseusz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Odyseusz


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.03.2012, 19:10:10 »

Owszem pomogło ale wpadłem na pewien pomysł. Ogólnie te kropki mają stanowić napis, ale mozolnym byłoby tworzyć go manualnie i utrudniać sobie życie z liczeniem kratek. Nie chce zakładać kolejnego tematu, więc dopytam się w tym. W jaki sposób stworzyć deseń z tych kropek, którym to mógłbym wypełnić gotowy napis np. koloru czarnego napisany jakąś czcionką np. Arialem? Jak tego dokonać? 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.03.2012, 19:14:35 »

Na nowej, przezroczystej warstwie robisz sobie taką jedną kropkę dokładnie po środku kratki, zaznaczasz całą tą kratkę zaznaczeniem prostokątnym, kopiujesz i wklejasz jako nowy deseń.
Zapisane
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #4 : 27.03.2012, 19:17:13 »

Jeśli to będzie deseń krawędzie litery będą ciąć kropki.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi o coś takiego plus siatka?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.03.2012, 19:22:53 »

@UP
A to fakt. W tym wypadku najlepiej chyba znaleźć sobie po prostu odpowiednią czcionkę. Np. coś takiego: http://www.searchfreefonts.com/categories/dotted.htm
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012, 10:21:41 wysłane przez beata072 » Zapisane
Odyseusz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Odyseusz


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 27.03.2012, 19:28:38 »

Z cięciem kropek nie ma problemu w sumie gdyby tak było to i nawet lepiej, gdyż oficjalne kolory są tak dobre, że będzie pasowało. Skorzystam albo z deseniu albo z jakiejś "dotowanej" czcionki. Dziękuje za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wyrównanie kropki w siatce oraz stworzenie desenia.
Skocz do: