Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Pierwsza praca na tablecie. Co myślicie?? Dobrze zaczynam??
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pierwsza praca na tablecie. Co myślicie?? Dobrze zaczynam??  (Przeczytany 3772 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ambrozja
Nowicjusz

Reputacja: -53 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.12.2011, 16:04:04 »

Tapeta mojego wykonania...



* zimowy domek.jpg (91.66 KB, 1920x1080 - wyświetlony 578 razy.)
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.12.2011, 18:06:03 »

Nastrojowa. Bardzo ładna.

Możesz polecić jakiś dobry tutorial o digital painting?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.12.2011, 18:20:48 »

Mogłaś dodać, że wzorowałaś się na tym: http://www.tineye.com/search/f80d29f8b39f4c215dcfd7c920c375400554dd83/?pluginver=chrome-1.1 Mrugnięcie
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 14.12.2011, 18:48:20 »

No ładnie, a ja myślałam, że to taka śliczna autorska praca. Czuję się oszukana droga Ambrozjo!
Cóż... Kopiowanie wyszło Ci bardzo ładnie.
« Ostatnia zmiana: 14.12.2011, 19:07:17 wysłane przez Terrqge » Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 14.12.2011, 19:41:11 »

Kopiowanie to jedna z najlepszych metod nauki rysunku - bo to trudniejsze, niż po prostu coś narysować. I tu wyszło to bardzo ładnie.

Ale faktycznie, powinnaś wspomnieć o tym zdjęciu.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Ambrozja
Nowicjusz

Reputacja: -53 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.12.2011, 19:44:55 »

przepraszam bardzo.  Zły Ani jeden element nie został skopiowany, od początku do końca rysowałam samodzielnie, posiłkowałam się jedynie tym zdjęciem spoglądając na nie co jakiś czas. Nie jestem taka durna, żeby kopiować elementy i mówić, że rysowałam sama.
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 14.12.2011, 19:49:59 »

Odróżnijmy kopiowanie od odrysowywania. Prawdziwe kopiowanie (np. wykonywanie kopii czyjegoś rysunku albo nawet sławnego obrazu) to wielka sztuka i nie ma się czego wstydzić.

Tak więc nie mów, że elementy nie zostały skopiowane, bo to jest kopia - mów, że nic nie zostało odrysowane.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.12.2011, 21:13:00 »

Przecież napisałem, "wzorowałaś się", bo domek ma identyczny kształt i rozmieszczenie światła jak na zdjęciu. Właśnie światło i sama perspektywa jest najtrudniejsza (chociaż, co ja tam się znam Mrugnięcie), dlatego warto się uczyć malować, patrząc na takie obrazy. Tylko należało by wspomnieć, że się na podstawie tego właśnie zdjęcia robiło.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 18.01.2012, 22:20:30 »

Twój wątek został zamknięty
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Pierwsza praca na tablecie. Co myślicie?? Dobrze zaczynam??
Skocz do: