Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPIkonyWątek: Kwiatek 3D - dla wszystkich pań na forum
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kwiatek 3D - dla wszystkich pań na forum  (Przeczytany 49404 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kifer71
Gość
« : 20.09.2006, 18:06:37 »

Kwiatek 3D
Tutorial

Opracowanie: Kifer71 Poprawa: Hasia
Poziom trudności: łatwy





Tutorial podpatrzony w necie. Łatwy do wykonania.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.8.2 W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz Plik->Nowy... o wymiarach 300x300 pikseli i przeźroczystym tle. Wybieramy narzędzie Zaznaczenie prostokątne Zaznaczenie prostokątne [R] i zaznaczamy nieduży fragment dolnej części obrazu.



Lime Point 2. Narzędzie Wypełnienie Wypełnienie kubełkiem [Shift B] ustawiamy na wypełnianie deseniem i całe zaznaczenie, wybieramy deseń "Java" i wypełniamy zaznaczenie.



Lime Point 3. Następnie przechodzimy do Kolory->Barwienie. Ustawiamy: Barwa 150, Nasycenie 100, Jasność 15.



Lime Point 4. Tworzymy nową przeźroczystą warstwę i nazywamy ją Płatki. Teraz narzędziem Ścieżki  Ścieżki [B] tworzymy kształt naszego płatka. Pamiętaj o domknięciu ścieżki. Wciskamy Enter. Możecie utworzyć trochę prostszy płatek używając  Zaznaczenie eliptyczne [R].



Lime Point 5. Zaznaczenie wypełniamy dowolnym gradientem Gradient [L]. Teraz przycinamy warstwę Warstwa->Automatycznie przytnij warstwę. Narzędziem Przesuwanie Przesuwanie przesuwamy warstwę z płatkiem do lewej krawędzi obrazu. Pozbywamy się zaznaczenia Zaznaczenie->Brak. Duplikujemy  Duplikowanie warstwy warstwę. Kopię ustawiamy tak aby płatek był dokładnie obok pierwszego. Powtarzamy czynność aż dojdziemy do prawej krawędzi obrazu. Ja dodatkowo narzędziem Odbicie Odbicie poodwracałam niektóre płatki. Ostatni i pierwszy płatek powinny stykać się z brzegiem obrazu. Wyłączamy widoczność warstwy z deseniem i w oknie warstw klikamy PPM i z wyświetlonego menu wybieramy Połącz widoczne warstwy. Teraz mamy wszystkie płatki na jednej warstwie.



Lime Point 6.Włączamy widoczność warstwy z deseniem i klikając PPM w warstwę z płatkami wybieramy Połącz w dół.



Lime Point 6. Następnie przechodzimy do Filtry->Odwzorowania->Odwzorowanie obiektu. W zakładce Opcje ustawiamy: Obiekt docelowy Sfera, zaznaczamy Przeźroczyste tło i Wygładzanie. W zakładce Światło wybierz Światło punktowe i ustawiamy X-0,50 Y-0,50 Z-2,00. W zakładce Ułożenie: Położenie X-0,50000 Y-0,50000 Z-0,00000, Obrót możemy ustawić wedle upodobania, zależy jak będziecie chcieli żeby wasz kwiatek był odwrócony. Ja ustawiłam na X-50,8 Y-60 Z-9,2.



Kwiatek jest gotowy.Możecie dodać tło i co tylko będziecie chcieli.
Oto mój kwiatek:



Lime Point Koniec



Udanych kwiatków życzę Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 27.01.2013, 22:44:02 wysłane przez Danyeru » Zapisane
heex307
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.12.2006, 12:29:10 »

Ja dałem tą warstwe z płatkami pod
warstwę z paskiem i wyszło mi coś takiego:
Zapisane
Judyta04
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


i put my heart in a red balloon


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 29.02.2008, 15:42:37 »

Świetna instrukcja. Znalazłam blog, który wszyściuteńko skopiował, nawet obrazków autorce nie chciało się zrobić. I jeszcze Onet ją polecił.

http://gimp-instrukcje.blog.onet.pl/2,ID295755863,index.html

Tam jeszcze skopiowany jest efekt miski, lodowego napisu i efektu w kilku ramkach. Jak można.

Zapisane
gimpka1996
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 01.03.2008, 10:43:10 »

fajniutki kwiatuszek ja mam z fajowym napism i moje plątk8i są każe inne!


* papa.gif (5.23 KB, 150x50 - wyświetlony 8505 razy.)

* siema.gif (5.02 KB, 150x50 - wyświetlony 8491 razy.)
Zapisane
Slaith
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 137
Galeria Użytkownika


Stary gimpowicz


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.03.2008, 11:28:17 »

Gimpka.. byś się wstydziła skopiować cały tutorial i w ogóle nim w ogóle nic nie zmienić...
http://gimp-instrukcje.blog.onet.pl/2,ID295755863,index.html
Pod tym tutkiem:
gimpka (20:25)
Przejąć jeszcze autorstwo tutka....
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPIkonyWątek: Kwiatek 3D - dla wszystkich pań na forum
Skocz do: