Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Łatwe i przyjemne dodawanie realistycznych obiektów do zdjęć
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Łatwe i przyjemne dodawanie realistycznych obiektów do zdjęć  (Przeczytany 2779 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 433
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 19.10.2011, 18:15:37 »

Zerknijcie na ten film:

http://blog.secondgate.pl/2011/10/19/latwe-i-przyjemne-dodawanie-realistycznych-obiektow-do-zdjec/
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 19.10.2011, 19:20:05 »

Musze przyznać, że trochę to niesamowite. W erze takich programów zdjęcie przestaje być jakimkolwiek dowodem w sprawach sądowych.
Zapisane

FunFun
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 59
Galeria Użytkownika


Gimp User


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.10.2011, 20:10:45 »

I zdjęcie i film przerobią Chichot I nie ma dowodów :]
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.10.2011, 00:34:49 »

Zapewne autor wpisu ma rację i adobe może przejmie ekipę pracującą nad tym. Ale szczerze powiedziawszy to imho jest to zbędna zabawka, która bedzie miała wąskie grono sensownych odbiorcow, czyli np. ludzi od projektowania przestrzennego(?), surrealistów, różnej maści concept art'owcow. Bo wklejania roznych dupereli przez chcących błysnąć idiotów zwyczajnie nie liczę, bo ich policzy adobe wraz z zyskami z tego grona.

Osobiście mi się pomysł nawet podoba, ale wolałbym go jako external plugin (tak jak np. pluginy NIK), a nie dodatkowe niepotrzebne narzędzie zapychające procka, ram i menusy.

Znacznie bardziej by mi się podobała koncepcja aby umożliwić ustawianie chociaż częsci menusów wg. własnego widzi mi się. Chociaż i tak po pewnym czasie człowiek olewa część menusów i korzysta ze skrótów klawiatórowych. Ale w takim razie przypisywanie skrótów wg. własnego widzi mi się! Chociaż może to już jest? Nie wiem, siedzę na cs2, w cs3 tego nie widziałem, a cs4 i 5 to dla mnie zło. A wogóle to sie cofnijmy do czasów negatywu i powiekszalnika  Chichot
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 20.10.2011, 09:48:35 »

No przy projektowaniu wnętrz takie coś będzie niewątpliwie niezastąpionym narzędziem.
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.10.2011, 20:43:21 »

A mnie się już to nie podoba. Im więcej bajerów tego typu jest, tym mniej jest speców od dobrych efektów. Photoshopa powinni już przestać rozwijać i tyle. Jak tak dalej pójdzie, to góra za 10 lat każdy będzie pro grafikiem, bez umiejętności.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.10.2011, 21:06:55 »

A mnie się już to nie podoba. Im więcej bajerów tego typu jest, tym mniej jest speców od dobrych efektów. Photoshopa powinni już przestać rozwijać i tyle. Jak tak dalej pójdzie, to góra za 10 lat każdy będzie pro grafikiem, bez umiejętności.
Za to z masą wybujałej wyobrażni i całkowitym brakiem estetyki! I zgodnie zakrzyknie owa masa: WIWANT MOTŁOCH I CUD NAD IMPRESJĄ! Język

Przestać rozwijać może nie. Ale nadal jest wiele spraw, którymi mogliby się zająć, bardziej sensownych. Nie oszukujmy się że architekci nie będą przedstawiali swoich projektów za pomocą psa tylko blendera albo czegos takiego. Są nisze, które są pomijane tylko dlatego, że opłacalniej jest tworzyć narzędzie dla mas.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.10.2011, 15:02:31 »

Suty zgniecione na miazgę. Teraz jak klient się doczepi, że jakieś duperelki nie ma na blacie, to taki viz-arch machnie raz z algorytmu i gitara. Ciekawym czy dałoby w podobny sposób zrobić z algorytmu oświetlanie szkicu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Łatwe i przyjemne dodawanie realistycznych obiektów do zdjęć
Skocz do: