Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Sygnatury, ulepszanie zdjęć - jak zacząć?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Sygnatury, ulepszanie zdjęć - jak zacząć?  (Przeczytany 2003 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KillFloor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

KillFloor


Zobacz profil
« : 30.08.2011, 10:33:03 »

Witam, jak pewienie się domyśliliście po porzednim temacie jestem totalnym amatorem, jednak bardzo chciałbym się nauczyć robić sygnatury, być może nie będę mi one wychodzić ładnie, ale spróbować zawsze warto, oczywiście szukałem po toturialach,ale wydaje mi się, że niektóre są zatrudne dla początkującego, i tutaj pada moje prośba czy mógłby mnie ktoś obdarować linkiem do prostego toturiala, który pomorze mi coś wyskrobować ? Bardzo dziękuję i pozdriawiam
« Ostatnia zmiana: 01.09.2011, 07:19:25 wysłane przez beata072 » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.08.2011, 10:54:18 »

Jeżeli nasze forumowe tutoriale na sygnatury są dla Ciebie za trudne, to zacznij od zupełnych podstaw. Otwórz sobie w GIMPie nowy obraz albo jakieś zdjęcie i zobacz jak działają dane filtry, jakie efekty można uzyskać za pomocą różnych opcji, jak korzystać z poszczególnych narzędzi. Jak to opanujesz, to wejdź w nasz indeks tutoriali, wybierz sygnatury i ustaw sortowanie według poziomu trudności. Będziesz wtedy miał na górze najprostsze tutoriale, one naprawdę są łatwe. Jeśli jednak nadal będziesz miał z nimi problemy, poszukaj w Google "gimp simple signature tutorial". Będą co prawda po Angielsku, ale ze screenami sobie poradzisz.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 30.08.2011, 11:01:37 »

Jeżeli jesteś zupełnym amatorem, to moim zdaniem tutoriale z działu "Efekty tekstowe" będą najlepsze do poznania podstaw techniki Gimpa. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego niemal wszyscy zaczynają od sygnatur (i w większości przypadków na nich kończą)... Jest tyle ciekawych rzeczy do tworzenia.
Zapisane

KillFloor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

KillFloor


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.08.2011, 12:55:43 »

To znaczy nie koniecznie musi to byc sygnatura, bardziej fascynuje mnie przerabianie obrazków słabej jakości na lepszĄ jakość.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.08.2011, 19:31:42 »

...bardziej fascynuje mnie przerabianie obrazków słabej jakości na lepszĄ jakość.
W takim razie poczytaj o retuszowaniu zdjęć.
Zapisane
Raven77
Gość
« Odpowiedz #5 : 30.08.2011, 20:08:57 »

To znaczy nie koniecznie musi to byc sygnatura, bardziej fascynuje mnie przerabianie obrazków słabej jakości na lepszĄ jakość.
Cholera nie wiedziałem że jest taka możliwość.
Z gorszego na lepsze.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.08.2011, 21:01:50 »

MrKamo - obawiam się, że przeklinanie nie jest zgodne z regulaminem Mrugnięcie Poza tym przecież można poprawić wygląd zdjęcia za pomocą odszumiania, wyostrzania itp. Myślę, że właśnie o takie ulepszanie mogło mu chodzić.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Sygnatury, ulepszanie zdjęć - jak zacząć?
Skocz do: