Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?  (Przeczytany 21855 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Quil
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 26.08.2011, 14:03:10 »

Pewnie wielu już zauważyło,że Gimp i Photoshop rywalizują ze sobą pod wieloma względami. Szczerze mówiąc miałam to głęboko w poszanowaniu. Jednak dzisiaj na jednym z for komputerowych rozpoczęłam wątek pt. "Jak uzyskać efekt obrazka bez tła w gimpie" i przedstawiłam swój mini-toturial. Jeden z użytkowników zacytuję,napisał mi:
Po co używać tego debilnego gimpa skoro jest 100razy lepszy photosop gimpa używają amatorzy i tyle
Zdenerwował mnie ten komentarz bo jakim prawem ten ktoś ma oceniać jakim programem się obsługuję? Nie było to wcale forum o Photoshopie,więc tym bardziej jest to komentarz nie na temat. Sorry,ale dla mnie to zwyczajne chamstwo.
Zapisane

Jeśli znajdziemy pstrąga w szklance z mlekiem, to rozsądne jest uznać, że ktoś o dziwnym poczuciu humoru lub o niekonwencjonalnych poglądach na temat przechowywania ryb jest przyczyną zaobserwowanego zjawiska, ponieważ cała nasza wiedza o rzeczywistości wyklucza, by pstrągi w naturalny sposób, bez pomocy czynnika inteligentnego, przebywały w szklance z mlekiem.
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 26.08.2011, 14:49:17 »

Uważam podobnie, ale ja mam swoje zdanie na ten temat i mocno się go trzymam Mrugnięcie Generalnie o takich ludziach myślę sobie, że jeśli to program decyduje o ich umiejętnościach to ja szczerze im współczuję. Naprawdę dobry grafik potrafi w każdym programie zrobić coś, co usadzi "ujadaczy", choć nie przeczę, że w niektórych programach niektóre rzeczy robi się trochę dłużej lub inaczej.
Z resztą ...pozwolę sobie przytoczyć pewien tekst odnoszący się co prawda do fotografii, ale doskonale pasuje do tej sytuacji:
“Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło.”
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.08.2011, 21:17:14 »

Zwykły przykład trolla, nie karmić Uśmiech
Usuwać, jeśli ma się uprawnienia, prawda Raven77? Język
Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.08.2011, 11:18:45 »

Dawno dawno temu, (czyli jakieś 7-8 lat) kiedy jeszcze nie znałam GIMPa miałam inny program  ( nazwy nie napisze, bo nie pamiętam) postanowiłam usunąć mojego kuzyna ze zdjęcia Zły . Przy pomocy tego programu oczywiście. I wyszło. Później powtarzałam mój "wyczyn" w programie Paint. I wyszło porównywalnie (a może nawet lepiej) niż w programie graficznym. Jak to powiedział swego czasu mój nauczyciel informatyki: ,, nie ważne czym się je, ważne co" (przynajmniej tak wynikało z jego wypowiedzi). i pod tym chętnie się podpisuję.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ważne jest żeby przy okazji nikogo nie obrażać.
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Quil
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.08.2011, 13:49:09 »

Dawno dawno temu, (czyli jakieś 7-8 lat) kiedy jeszcze nie znałam GIMPa miałam inny program  ( nazwy nie napisze, bo nie pamiętam) postanowiłam usunąć mojego kuzyna ze zdjęcia Zły . Przy pomocy tego programu oczywiście. I wyszło. Później powtarzałam mój "wyczyn" w programie Paint. I wyszło porównywalnie (a może nawet lepiej) niż w programie graficznym. Jak to powiedział swego czasu mój nauczyciel informatyki: ,, nie ważne czym się je, ważne co" (przynajmniej tak wynikało z jego wypowiedzi). i pod tym chętnie się podpisuję.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ważne jest żeby przy okazji nikogo nie obrażać.
Jest różnica między wyrażaniem swojego zdania a impertycją,prostactwem i kompletnym brakiem kultury. Jakim prawem ktoś może nazywać mnie amatorką tylko z tego powodu,że używam gimpa?
Zapisane

Jeśli znajdziemy pstrąga w szklance z mlekiem, to rozsądne jest uznać, że ktoś o dziwnym poczuciu humoru lub o niekonwencjonalnych poglądach na temat przechowywania ryb jest przyczyną zaobserwowanego zjawiska, ponieważ cała nasza wiedza o rzeczywistości wyklucza, by pstrągi w naturalny sposób, bez pomocy czynnika inteligentnego, przebywały w szklance z mlekiem.
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.09.2011, 22:12:07 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,277.518.html To jest temat od tego typu... dyskusji?
Zapisane
FunFun
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 59
Galeria Użytkownika


Gimp User


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 27.10.2011, 20:48:50 »

Ja prawie wszystko w Gimpie robie i moim skromnym zdaniem jest to świetny program Uśmiech 2
Plusy:
-Dobry program graficzny
-Mało zajmuje miejsca na dysku (Photoshop to wooohhooo(GB)) Nie zebym cos sugerował Język Bo myśle ze wszystkie programy sa dobre , ale trzeba mieć fantazji troche i umiejętności Chichot
-Po jakimś czasie da się go opanować
Minusy:
-Jak dla mnie ... Brak Język

Zapisane
domino0330
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28.10.2011, 13:41:07 »

w Gimpie można wykonać prawie wszystkie efekty co w Photoshopie (jak i nie wszystkie), więc myślę że to Gimp jest lepszy, bo darmowy Chichot Uśmiech
Zapisane

stodwa
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.11.2011, 09:49:09 »

Ja mam i gimpa i photoshopa. Co prawda uczę się photoshopa, ale nadal do robienia grafik powracam do gimpa. Photoshop fajnie obrabia zdjęcia, ale już połączyć kilka zdjęć w jedną grafikę wolę w gimpie. Jeden minus gimpa to dodawanie czcionek (jak dla mnie) wolę to robić w innym programie, ale to już taki mały szczegół. jak dla amatora gimp jet lepszy, ponieważ nie ma opcji, którym amator by nie podołał, za to w photoshopie jest dużo opcji, z którymi człowiek, który nie jest grafikiem, czy nie był na kursie photoshopa nie umie sobie poradzić. Gimp jest także łatwiejszy w obsłudze. Nie mówię, że photoshop jest gorszy, ale każdy ma swoje wady i zalety. Do obróbki zdjęć włączam photoshopa, za to do robienia grafik włączam gimpa.
Zapisane

If God is a DJ,
Life is a dance floor,
Love is a rhythm,
You are the music.
Nesunas
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Nesunas


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22.12.2011, 14:51:23 »

Ja w tej chwili mam Gimpa 2.7.4 i taka moja opinia :

Według mnie jeśli chodzi o efekty i to co można  w nim zrobić to photoshop jest lepszy ale jeśli ktoś się nie zna na grafice to Gimpa 2.6 starcza bez problemu choć jeśli chodzi o bardziej zaawansowane efekty to zaawansowane jest trudny do opanowania po kilku dniach. No i gimp ma dużego plusa za to jest, że jest darmowy Mrugnięcie
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 22.12.2011, 15:08:25 »

Ciekawe czy ten troll ma legalnego Photoshopa chociaż?

Ja widziałam tutoriale na MSPaint - nie wiem, po co ktoś miałby się męczyć z tym programem, ale jak ludzie chcą (i osiągają fajne efekty przy tym), to czemu mam się ich czepiać?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Nesunas
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Nesunas


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 22.12.2011, 15:48:50 »

No nie sądzę żeby taki troll wydał około 2 200 zł za photoshopa cs5 Mrugnięcie
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 22.12.2011, 20:53:09 »

taak kochane święte wojny zawsze o to samo czyli FLOSS vs. Najlepsze komercyjne programy/kombajny multimedialne(Photoshop), i inne (np. Windows i Mac OS), jakos nikt MyPainta czy PaintNETa czy nawet Corel Photo Paint z GIMPem nie porównuje. Takie porównanie nie jest nic warte, a prawdziwa wartość grafika to nie program lecz wyobraźnia i umiejętności grafika (ale fajniuchna sentencja mi wyszła Chichot)
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 31.12.2011, 00:52:48 »

Nie ma dyskusji, PS jest duzo lepszy, tylko, ze inna sprawa, ze w GIMPie tez mozna zrobic cos dobrego, na prawde dobrego ;-)
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?
Skocz do: