Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315774 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #518 : 13.03.2012, 00:09:53 »

Ja na temat PS się wypowiadał nie będę, miałem z nim do czynienia z pięć lat temu, ale wcześniej już używałem Gimpa.. więc jakoś nie przypadł mi do gustu. PS wtedy miał dużo darmowych wtyczek pozwalających nawet nieobeznanemu uzyskać jakiś tam chciany efekt. Ale na moje amatorskie potrzeby Gimp aż nadto wystarcza. Jako użytkownik Gimpa, mogę coś tam napisać. Kompletnie nie rozumiem że tylu lat trzeba było żeby dać możliwość użytkownikowi korzystania z jednego okna. I to wraz wersją, która pozbawiła mnie Compiza, ale to jakoś przeżyję.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #519 : 13.03.2012, 01:03:35 »

Ech... Już Sebastian swego czasu narzekał na Opieszałość Developerów GIMPa... Skwituje to po swojemu...:
Najprościej narzekać, gdy się nie ma z czymś styczności... on jest zły bo pije, ona jest zła bo to, a deweloper jest winny bo piszę za wolno... Gimp to jest kawał programu który jest rozwijany na różne platformy sprzętowe, po 1. musi być stabilny (przynajmniej w miarę), po 2. musi być tam jakoś kompatybilny i zachowywać jakieś tam standardy po 3. to jest na prawdę kawał kodu (bynajmniej mi się tak wydaję, jeśli się mylę to mnie poprawiajcie), a piszą ten kod pasjonaci (za DARMO), program jest rozprowadzany za darmo, a przecież nie samym kompem żyje programista (gdzieś tam po drodze musi zapłacić za prąd i iść do sklepu po bułki, a czasem nawet na powyższe zarobić), poza tym jak ktoś chce szybciej, to jeśli zna jakieś narzecze którym się porozumie z resztą ludzi pracujących przy gimpie, to droga otwarta, niech zacznie pisać, to i inni będą z tego mieli pożytek Mrugnięcie

Bez Compiza da się żyć Uśmiech uwierz mi Uśmiech

A do trzech okienek już na pewno przywykłeś Uśmiech (właśnie, ciekawostka Pshop - bynajmiej wersja CS2 - na MacOS też ma więcej niż jedno okienko Uśmiech)
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #520 : 13.03.2012, 17:38:13 »

http://h11.abload.de/img/srut-srut60kme.jpg Jeszcze jak ten cały przybornik będzie można przenieść na prawą stronę to będzie mój ideał. Na razie całości się nie da.

Ja na opieszałość nie narzekam, zdaję sobie sprawę co to jest pisanie kodu. Możliwość taka była już dawno, to kwestia filozofii, tak mniemam. Ja pracowałem chyba zawsze w wersji dwu okienkowej, nie pamiętam czy w wersji 1.* można było zrobić dwa okna. Da się tym posługiwać, nie twierdzę nic innego.

Bez Compiza można żyć... Skoro go straciłem i żyję, to jestem jakby już na to dowodem. Chichot A bezdomni? Można żyć i bez domu. Mrugnięcie Mam nadzieję że podejdziesz do tego z dystansem. 


Bardziej chodziło mi o to że powinni dać możliwość wyboru użytkownikowi jak ma mieć interfejs, absolutnie nie chodziło mi o skrytykowanie użyteczności programu. 
« Ostatnia zmiana: 13.03.2012, 18:36:16 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #521 : 13.03.2012, 23:12:16 »

Heh no to sorki Uśmiech Wziąłem cie za kolejnego malkontenta, którego jedynym zajęciem jest krytyka(nie zawsze uzasadniona) Uśmiech, Ale tak, nie każdy lubi prace na wielu oknach i nie każdemu chce się pobudzić szare komórki, do najmniejszego wysiłku Uśmiech Miejmy nadzieje, że w Maju już dostaniemy działającą 2.8-semkę Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 14.03.2012, 00:15:50 wysłane przez Danyeru » Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #522 : 13.03.2012, 23:20:09 »

Ciekawi mnie to czy wyrobią się ze wszystkimi zmianami. Sporo sobie celów postawili.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #523 : 13.03.2012, 23:25:42 »

Niby tak, ale już nam obiecują 2.8 od daaawna Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #524 : 16.03.2012, 15:05:14 »

http://tasktaste.com/projects/Enselic/gimp-2-8 - przesunęli datę wydania z początku maja na koniec kwietnia. Może to jakiś znak Chichot
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #525 : 16.03.2012, 16:54:19 »

Tak, że jeszcze sobie poczekam na gimpa 2.8 Uśmiech jak tak bedą przesuwać to chyba sobie 2.7 zainstaluje Uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #526 : 16.03.2012, 23:24:02 »

Ryychuu, zdajesz sobie sprawę, że Kwiecień jest przed Majem, więc to nie jest opóźnienie tylko przyspieszenie? ;>
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #527 : 16.03.2012, 23:39:13 »

(Przydały by się nowe emotikony) Facepalm. Uśmiech Masz racje, Mrugnięcie miesiące mi się... Pomieszały. Język
« Ostatnia zmiana: 18.03.2012, 18:43:27 wysłane przez Terrqge » Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Axee
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #528 : 18.03.2012, 11:20:01 »

Według mnie Gimp, ponieważ nie taki trudny w obsłudze, darmowy, ma podobne funkcje jak photoshop, ale nie wszystkie i ma fajnego liska jako ikonę.  Wilber Chichot
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #529 : 18.03.2012, 13:12:32 »

Photoshop bo jest lepszy. laugh
Zapisane

Myrevin
Gość
« Odpowiedz #530 : 19.03.2012, 06:50:44 »

Photoshop bo jest lepszy. laugh

Argument.. respect!  Teraz powinienem zabrać ci wiaderko i trzepnąć po głowie łopatką. Mrugnięcie


Szukałem sobie czegoś.. natknąłem się na taki opis Gimpa..;

{ Niewątpliwie najczęściej krytykowanym elementem programu GIMP jest jego interfejs graficzny. Autorzy postanowili podzielić go na trzy odrębne okienka (narzędzi, obrazu, warstw), co niestety sprawia, że większość użytkowników zniechęca się do programu już na samym początku. Niemniej jednak dzięki zastosowaniu panelowego systemu okien użytkownik ma możliwość dowolnego ustawienia wszystkich elementów programu. Jest to niewątpliwie jedna z bardziej unikalnych możliwości GIMPa. }

I żeby ktoś znowu niepotrzebnie na mnie nie naskoczył.. nie krytykuję w żaden sposób przydatności programu. Nie jestem uprawniony, używam go tylko dla zabawy. Ale chyba mam prawo ponarzekać? Język I już na temat interfejsu się wypowiadałem. I co z tego że w wersji 2.7* można zrobić jedno okno... i tak przybornik "muszę" mieć po lewej stronie. To muszę dałem w cudzysłów.. no bo zawsze mogę Gimpa mieć jak dotychczas w dwóch oknach. Niby sens tworzenia aplikacji jest zależny od ilości osób jej używających(nic mi do tego jeśli ktoś pisze wyłącznie dla siebie, można mieć takie założenia..) ale twórcy Gimpa, to moje subiektywne odczucie, się chyba z tym nie liczą. No i rzecz jasna zdaję sobie sprawę że zrozumienie kodu źródłowego tego programu na tyle by pokazać że to co ja chcę, to nic trudnego, zapewne przekracza moje możliwości.   
« Ostatnia zmiana: 19.03.2012, 07:13:58 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #531 : 19.03.2012, 11:01:29 »

Ja właśnie nie ogarniam tego narzekania na interfejs. Według mnie to świetna opcja, zawsze używam przyborników jako oddzielnych okien - dzięki temu mam większy obszar roboczy. Wybieram narzędzie i minimalizuję niepotrzebne okno.
Ale jak ktoś woli po PSowemu to przecież może sobie ustawić w Preferencjach "zawsze na wierzchu" lub "Okno narzędziowe" i ma jak w PSie, z tym że może sobie je dowolnie ustawić. No ale nie wiem, może jakiś dziwny jestem...
Zapisane

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: