Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Layout Pevela  (Przeczytany 3655 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« : 03.07.2007, 12:58:04 »

Kompletnie nie znam się na tworzeniu layoutów, jednak zamieszczę ten jeden w celach raczej edukacyjnych. Liczę na Wasze oceny i dokładne wskazanie, co robię źle laugh
http://www.gimpuj.info/replacement.png
Daję link, żeby niektórym net nie przymulał 8)
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.07.2007, 13:07:12 »

No to od góry:

Top jest nawet niezły, muszę przyznać. Jednak na tło mógłbyś coś dodać, na przykład zmienić jego kolor na ciemny szaro-niebieski i wstawić jakiś ładny deseń. Menu gorsze od topa, niestety słabe. czcionka jest nieciekawa i zdecydowanie za duża. Do tego słabo widoczna. Poza tym menu mogłoby być bardziej urozmaicone, dodaj coś do tych kresek. Jeśli decydujesz się na styl splatterowy to niech będzie on widoczny w całym projekcie, nie tylko na topie. Tło boxa średnie, nie podoba mi się aż takie natężenie gradientów, wystarczyłby jeden jednoliniowy. Kolorystyka jest ok. Teraz tekst...Napis News mi się podoba, ale ten prostokącik nie pasuje, zamiast niego wrzuć jakiś ładny splatter brush i od razu będzie lepiej pasował. Niżej jest nawet fajnie, ale czcionka mi się nie podoba. To niższe Lorem Ipsum trochę dziwne, nie wiem czemu tak się stało, ale u mnie też się czasami tak robi. Może to efekt jaśniejszego tła, chociaż nie wiem. Prawą stronę też mogłeś jakoś zagospodarować, chociażby napisać coś o sobie i wstawić jakieś ładne zdjęcie (niekoniecznie swoje) z ładną, stylową ramką. No stopka jakoś tak mi nie podchodzi, szczególnie ten tekst, sama w sobie jest ok. Napisz coś w stylu "Copyright...All rights Reserved" itp.

Pozdro Uśmiech
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 04.07.2007, 10:23:26 »

Kolory nawet ładne, bo dopasowane do siebie, ja np. nie umiem dobierać kolorów. Napisy w menu wyglądają na niewygładzone, co psuje cały efekt. Stopka też mi nie podchodzi, za to top mi się bardzo podoba. Ogólnie to jest niezły Mrugnięcie.
Zapraszam do mojej galerii Layoutów Duży uśmiech.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Shade
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Shade


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 06.07.2007, 21:24:40 »

Kolory fajne, gradienty fajne... tylko bym zmienil stopke - jest kolorystycznie "nie teges" wg mnie Uśmiech ale ogolnie to mi sie podoba
Zapisane
ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.07.2007, 21:47:06 »

Dziękuję za oceny i rady 8)

druga wersja [link]

Do splatterów dodałem motywy roślinne. Box jest bardziej urozmaicony, w końcu go zapełniłem laugh Oceniajcie, proszę
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.07.2007, 21:48:14 »

No powiem Ci, że nawet fajnie, ale może bym odszedł od szablonowego kształtu całego laya Uśmiech
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #6 : 11.07.2007, 23:15:49 »

 Zły napis w topie za mało widoczny
 Zły czcionka w menu jakoś nie pasuje na stronę
 <ninja> będzie się rozciągać w pionie?
 Zły drobne niedociągnięcia typu przesunięcie, złe najście (np. ucięta litera w stopce)
 Zły zupełnie nie podoba mi się obramowanie
Zapisane
Shade
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Shade


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 30.07.2007, 12:20:11 »

1 wersja bardziej mi sie podobala - fajny byl ten gradient na tle i w ogole jakas bardziej przejrzysta byla.  Nie wiem, ale mnie osobiscie razi to czarne tlo wokol - mam jakas awersje do takich zestawien. A moze sprobuj dac jakies inne?
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Layout Pevela
Skocz do: