Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: davlasq webdesign  (Przeczytany 16198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 27.06.2011, 21:04:17 »

Z okazji wakacji urządzam sobie powrót do grafiki, a dokładniej do webdesignu. Na początek prosiłbym o komentarze do tych prac:
1.
2.
3.
A teraz coś nowego:
4.
Chciałem zacząć od czegoś małego, żeby sobie przypomnieć. Miała to być taka webowa wizytówka, jednak wyszło co wyszło. Niemniej proszę o komentarze, zwłaszcza, do ostatniej pracy.
« Ostatnia zmiana: 23.08.2012, 15:49:24 wysłane przez davlasq » Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.07.2011, 23:08:22 »

W ostatniej pracy najbardziej kuleje typografia i buttonik. Reszta całkiem niezła, ale przez typo całość nie wygląda specjalnie dobrze.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.07.2011, 11:43:12 »

A co jest takiego złego w typografii? Czcionka, czy jej wielkość? I chodzi o nagłówki czy treść?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.07.2011, 12:33:00 »

Ja bym zmienił odcień szarego na jakiś jaśniejszy, sodał więcej bajerków, jakieś mniejsze nagłówki w treści. I zmniejszył ilość tego tekstu. Nie wygląda to zbyt dobrze, taki jednolity tekst, który się zlewa. Pamiętasz Pileja? on potrafił dać kilka(naście) linijek tekstu i wystarczało żeby szablon dobrze wyglądał. Wiem, że to coś w rodzaju wizytówki, ale da się opisać siebie/kogoś w kilku słowach.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.07.2011, 16:42:57 »

5.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.08.2011, 11:42:45 »

6.

7.
« Ostatnia zmiana: 30.08.2011, 19:36:51 wysłane przez dawidosddl » Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.09.2011, 21:49:10 »

8.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07.10.2011, 13:21:07 »

Za mocny gradient moim zdaniem w niebieskich napisach na białych polach - cięzko sie czyta.
Prawe dolne "lorem ipsum - możnaby było zastapić czymś ciekawszym.
Buttony na dole mniejsze chyba by mogły być. i może 3x3 żeby było estetyczniej?

Osobiście jeszcze powiem, że ta czcionka w nagówku mi się nie podoba i nie wygląda mi na biznesowa ;p
Zapisane

Dorwać mnie można na:
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.11.2011, 12:05:27 »

9.
Wzorowana na Metro UI. Miałem fajny pomysł, ale wyszła z tego zwykła standardowa strona, tylko, że z "kafelkami" i windowsowską czcionką. Jak będę miał czas, postaram się zrobić coś ciekawszego, myślę, że też związanego z Metro, bo bardzo podoba mi się ten minimalistyczny styl. Wracając jeszcze do tego szablonu - nie mogłem dobrać odpowiednich ustawień czcionki, tylko tam, gdzie jest największa (tytuły strony, newsów, paneli) wyszło ładnie.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23.11.2011, 17:36:37 »

Ja tylko powiem, ze kolory mi ze soba nie graja.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 27.12.2011, 20:59:00 »

10.
Przed chwilą znalazłem na dysku. Praca sprzed kilku miesięcy, nie wiem, czemu nie wrzuciłem. Nie chce mi się już nic poprawiać.

11.
To samo co wyżej...

12.
Kolejna praca zaczęta dawno temu, tą jednak dokończyłem i chcę dopieścić, więc jestem otwarty na propozycje zmian.

13.
Tym razem zupełnie nowy, zaczęty wczoraj. Wciągnąłem się, gdy zacząłem dokańczać poprzedni. Brakuje mi w nim jakiejś ozdobny (panele?) dla nagłówków, ale gdy to zauważyłem było już za dużo do przerabiania, bo zostawiłem za mało miejsca, żeby coś tam jeszcze dodać. Ogólnie jestem zadowolony, ale nie do końca. Ale to mój pierwszy tego typu layout, nigdy chyba nie próbowałem zrobić czegoś podobnego.
« Ostatnia zmiana: 29.12.2011, 11:30:05 wysłane przez dawidosddl » Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 23.08.2012, 15:49:42 »

14.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 23.08.2012, 16:45:14 »

E tam, gusty są różne i każdy z nas coś by tam zmienił pewnie, lub zrobił to inaczej, mi się podoba tym bardziej, że pokazuje co przy pomocy gimpa potrafi człowiek zrobić.
a robiłeś już na podstawie tych projektów strony ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23.08.2012, 17:01:53 »

Twoja konstruktywna krytyka na pewno mu wiele pomoże, niemniej jednak gratuluję nabicia sobie wiadomości Mrugnięcie.

Co do pracy to jest nieźle, ale kilka rzeczy trzeba było by zmienić. Czcionka bardzo fajnie prezentuje się w treści, jednak już w logotypie, menu i nagłówkach nie jest tak fajnie, może to też przez to, że kolory gryzą się trochę z tłem. Zdjęcia też się trochę odcinają, jak już wstawiłeś te 1 pikselowe linie oddzielające to jakaś podobna ramka dla zdjęć chyba by pasowała. W stopce zamiast tego deseniu dałbym jakiś ładny gradient lub po prostu zostawił sam kolor. Reszta jest bardzo fajna. Patrząc na poprzednie prace widać progress Uśmiech.

Sam muszę w końcu wziąć się za webdesign, ale zazwyczaj już na topie się zniechęcam Duży uśmiech
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: davlasq webdesign
Skocz do: