Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Format eps do svg, a "zarzynanie" Inkscape
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Format eps do svg, a "zarzynanie" Inkscape  (Przeczytany 4464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kiciula78
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

kiciula78


Zobacz profil
« : 21.04.2011, 11:52:00 »

Bardzo proszę o pomoc. Kupiłam na fotolii za duże pieniądze wektory w plikach eps. Inkscape ich nie czyta, a jako, że jestem początkująca, to pracuję tylko w tym programie. W Illustratorze przerobiłam pliki na svg i normalnie otworzyłam w Inkscape, ale przesunięcie jakiegokolwiek obiektu zajmuje 2 minuty Co? Plik zarzyna, wiesza się, muli... jednym słowem - nie da się tak pracować. Próbowałam zmienić na svgz i jest odrobinę lepiej, ale nadal zarzyna, nie pozwalając na normalną pracę. Da się coś z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 17:26:28 wysłane przez bea » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 21.04.2011, 11:55:57 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,50895.0.html

To chyba tyle w tej materii, Inkscape po prostu słabo radzi sobie z dużymi plikami.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 21.04.2011, 12:52:12 »

Sooly ma rację, niestety Inkscape słabo sobie radzi przy dużej ilości obiektów.

Możesz przełączyć tryb renderyzacji z normalnego na Bez filtrów za pomocą menu Tryb wyświtlania->bez filtrów co powinno przyspieszyć pracę programu, niestety jednak nie wszystko będzie w takim przypadku wyświetlane tak samo jak w trybie normalnym.

Zawsze gdy się rysuje duże projekty w Inkscapie niestety konieczne jest rozbicie całego rysunku na warstwy (może ich być kilka, albo kilkanaście) i praca w danym momencie tylko na jednej warstwie (z wyłączoną widocznością pozostałych warstw).
Zapisane

Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 22.06.2011, 20:52:37 »

Na problemy wydajności jest pewna rada, aczkolwiek odrobinę ryzykowna, bo na dłuższą metę potrafi to wywoływać problemy (ja odczułem to na grupach obiektów w których było jakieś rozmycie). Niemniej jednak można rzecz po operacji wyłączyć i będzie ok.

Do rzeczy:
Nie wiem czy wiecie, ale Inkscape - choć może się tak pozornie wydawać - nie jest jednowątkową aplikacją (że się tak brzydko wyrażę). Nie wiem jak w poprzednich wersjach, ale w 0.48 istnieje możliwość ustawienia większej ilości wątków. Ogólnie poprawa wydajności występuje tylko w sytuacji kiedy mamy wielordzeniowy procesor. Z doświadczenia wiem, że sens (odczuwalną poprawę wydajności) ma ustawianie tylko takiej ilości wątków jak posiadana przez nas ilość rdzeni. Ustawiamy to tu:

Jak widać pomaga to w liczeniu filtrów, ale przy bardzo dużej ilości punktów na razie i tak jest problem. Jak jednak wspomniałem gdzieś tutaj, pod koniec roku ma się ukazać wersja 0.49 a w niej znacznie udoskonalone zarządzanie obiektami o dużej ilości plików.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Format eps do svg, a "zarzynanie" Inkscape
Skocz do: