Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nowy, dopasowany kształt gradientu?  (Przeczytany 1545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
vcrrave
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

vcrrave


Zobacz profil
« : 06.04.2011, 20:56:30 »

Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem GIMPa i chciałbym się dowiedzieć czy da radę utworzyć nowy kształt gradientu. Chodzi o to żeby przejście było mniej więcej takie:
czyli to taki jakby gradient liniowy, tylko żeby jeszcze kształt gradientu był dopasowany do krawędzi zaznaczenia rysunku. Czy dało by radę takie coś zrobić (chyba że już takie coś lub podobne istnieje)?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01.05.2012, 21:42:42 wysłane przez bea » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.04.2011, 21:02:27 »

To jest zwykły gradniet liniowy, tylko, że zdeformowany.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
vcrrave
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

vcrrave


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.04.2011, 21:51:55 »

Tak, to jest gradient liniowy, który przerobiłem go tak, żeby mniej więcej przedstawić o co mi chodzi. Pytam o to czy da rade taki gradient da się zrobić bez jakiegoś kombinowania z efektami. Na przykład jest gradient "rozlany" i w nim właśnie kształt przejścia z jednego koloru na drugi poddaje się kształtowi zaznaczenia, tylko że ten drugi kolor jest "wyspą" na kolorze pierwszym. A ja chce żeby kolor pierwszy był po lewej stronie zaznaczenia, a drugi z prawej strony oraz żeby przejścia były podobne jak w tym gradiencie rozlanym.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.05.2012, 21:41:47 »

Wiem, że odkopuję stary wątek, ale właśnie zauważyłam, że niedawno pojawił się na GIMP Plugin Registry bardzo ciekawy i fajny skrypt, który pozwala dopasować kształt gradientu do ścieżek: http://registry.gimp.org/node/26195
Sądzę, że tym samym można uznać prośbę za rozwiązaną. Mam nadzieję, że jeszcze komuś się przyda Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Nowy, dopasowany kształt gradientu?
Skocz do: