Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [roz]Pojawiający się problem z warstwami i nowym dokumentem[roz]
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [roz]Pojawiający się problem z warstwami i nowym dokumentem[roz]  (Przeczytany 5725 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
qfer
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

qfer


Zobacz profil
« : 03.02.2011, 03:11:50 »

Witam serdecznie!!!
Przed sformatowaniem mojego komputera miałem jakąś wersję GIMP-a - nie pamiętam jaką. W każdym razie po sformatowaniu zainstalowałem nowego GIMPA w wersji 2.6.11 i to mi się pojawia przy próbie otworzenia nowego dokumentu:
"Wystąpiła próba utworzenia obrazu o rozmiarze 154,7 MB.

Wybrany rozmiar obrazu wymaga pamięci przekraczającej wartość ustaloną w oknie Preferencje jako "Maksymalny rozmiar obrazu" (aktualnie: 128,0 MB)"

Dodatkowo, gdy już kliknę "OK" tego komunikatu i chcę pracować na warstwach, w momencie gdy staram się dodać nową, nie pojawia się ona w oknie "Warstw"

Co robić? Nie wiem. Odinstalowałem go i instalowałem już wiele razy, lecz nic to nie pomagało.
Jeżeli ktoś coś by wiedział na ten temat, proszę o pomoc i z góry dzięki za nią.
« Ostatnia zmiana: 03.02.2011, 15:24:53 wysłane przez qfer » Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.02.2011, 11:58:10 »


Wybrany rozmiar obrazu wymaga pamięci przekraczającej wartość ustaloną w oknie Preferencje jako "Maksymalny rozmiar obrazu" (aktualnie: 128,0 MB)


A nie wiem...

Może wejdź Edycja-> Preferencje->Środowisko, i zmien Maksymalny rozmiar obrazu na powiedzmy 200?

Ostrzeżenie

Jeśli pomogło, dodaj tag [ROZ] Mrugnięcie
Zapisane


mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 03.02.2011, 12:27:35 »



Dodatkowo, gdy już kliknę "OK" tego komunikatu i chcę pracować na warstwach, w momencie gdy staram się dodać nową, nie pojawia się ona w oknie "Warstw"


Kliknij tutaj:



i upewnij się, że masz zaznaczoną opcję: "Podążaj za aktywnym obrazem"

Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
qfer
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

qfer


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.02.2011, 15:30:24 »

Dzięki serdeczne za pomoc!!! Obydwie podpowiedzi wykonałem i zadziałały UśmiechUśmiechUśmiech!!!
Jednak człowiek uczy się przez całe życie UśmiechUśmiechUśmiech!!!
A za podpowiedzią moderatora i do wiadomości wszystkich wątek rozwiązany i do zamknięcia UśmiechUśmiechUśmiech!!!
Pozdrawiam UśmiechUśmiechUśmiech!!!
Hej:)UśmiechUśmiech:!!!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [roz]Pojawiający się problem z warstwami i nowym dokumentem[roz]
Skocz do: