Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Odpłatne wykonywanie grafik
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Odpłatne wykonywanie grafik  (Przeczytany 2081 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.10.2010, 16:48:22 »

Cześć,
Mam takie pytanie, bo jeśli jestem niepełnoletni, to czy (jako freelancer) mogę odpłatnie wykonywać grafikę? Jeśli tak, to czy wiążą się z tym jakieś obowiązki czy coś w tym stylu?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.10.2010, 22:34:43 »

Jeżeli robisz to prywatnie, bez żadnych faktur to nie, a jak z fakturami, to po prostu odprowadzasz od tego podatek, co zarobiłeś. Oprogramowanie na którym tworzysz, musi mieć wtedy licencje oryginalną.
Zapisane

Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.10.2010, 22:47:44 »

A GIMP ma licencję? Uśmiech

Ziomioslaw: ma.
« Ostatnia zmiana: 21.10.2010, 17:30:51 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.10.2010, 22:49:58 »

GIMP jest open source. Jest oprogramowaniem otwartym, darmowym i legalnym, więc tak, posiada on licencje.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.10.2010, 22:52:56 »

"Gimp jest programem darmowym, którego można używać do celów komercyjnych. Ciekawostką jest to, że można go nawet legalnie sprzedawać pod warunkiem udostępnienia kodu źródłowego".
Od tak, w razie czego Uśmiech
Zapisane

Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.10.2010, 15:10:02 »

Ja już kiedyś pisałem podobny temat ...
Zapisane
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 21.10.2010, 16:17:02 »

Jeśli sąsiad i jego znajomy i znajomego znajomy potrzebują grafiki, za które oferują zapłatę, to zrób to i nikogo nie informuj, a tym bardziej złodziejskiego skarbu państwa. Rząd polski też się nie przejmuje - zabrakło im na nowe wille i samochody, to podnieśli VAT.
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21.10.2010, 16:27:23 »

Dzięki za odpowiedź  Mrugnięcie
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 22.10.2010, 13:54:11 »

Po prostu nie afiszuj się z tym i olej podatki.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.10.2010, 00:45:06 »

Powiem tak - na to zeby Cie okradali z twojej forsy jeszcze bedzie czas.
Kombinuj.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 24.10.2010, 01:00:18 »

Widać jakie mamy podejście do systemu panującego w RP;)
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24.10.2010, 01:55:05 »

Eeee moim zdaniem to nazwe trzeba zmienic.
bo teraz to nie RP, nie Rzeczpospolita Polska - ale PRL2 - Płacić raczycie latami do kwadratu.
Państwo mi dało - dowód za ktory musialem zaplacic, podatki ktore wcale nie ida na moje potrzeby, powod do zadowolenia - ze u nas mozna w telewizji codziennie ogladac program rozrywkowy na wszystkich kanalach - a wszedzie ten sam cyrk z wiejskiej, i wielka dume, ze jeszcze orzel nam z godła nie odfrunął - co ja bym niechybnie juz dawno zrobił będac na jego miejscu. korone dac obamie albo ukoronowac Chrystusa jak sie ktostam domagal (moze zreszta slusznie - bo ten kraj wymaga juz cudu na skale ogolnonarodowa). Za pieniadze z podatkow zrobic big brothera w rzadzie. Dac wieksze uprawnienia taksowkarzom - niech montuja zyklon albo sarin w wozach - i niech stapi duch jakikolwiek i niech odmieni oblicze tej ziemi - najlepiej szybko i sprawnie atomem.
ustalmy yeny waluta narodowa placmy wynagrodzenia w funtach szterlingach, w sklepach niech nam wydawac zaczna honoraria za ten dystans co musimy sami przejsc do produktu i do kasy. Do tego proponuje dorzucic legalizacje stosowania cykuty, marychy i amfy - od razu w aptekach i na stacjach benzynowych. samochody zacznijmy sprowadzac z jemenu albo rumunii. podlaczmy sie nielegalnie pod gazociag rosja - niemcy. nawiazmy bliskie stosunki z iranem. Antyglobalistow wyslijmy do papieza, a do anglii zlodzei. Skarb Panstwa zostanie uratowany!
Aby jeszcze bylo przyjemniej proponuje przywrocic liberum veto, wypedzic polowe ambasadorow z kraju losujac ich nazwiska w lotto, i 75% podatkow przeznaczyc na badania nad wplywem golfsztromu na in vitro w pcimiu.
Zacznijmy produkowac worki z piaskiem i uczynmy z nich nasz glowny towar eksportowy.
sprowadzajmy cytryny i miedz! wyprzedajmy 25% udzialow w skarbie panstwa arabii saudyjskiej - zalatamy czesc dlugow.

A wogole to oglosmy ze ksiezyc nalezy do polski na mocy unii w koronie, ze my wtedy to ustalilismy z litwinami i oni wystepowali jako caly swiat i ze sie przeprowadzimy tylko niech nam amerykance z chinczykami dadza spejsszipy i tania sile robocza plus miliard ton kaltofli z mozliwoscia zamiany na 4 tryliony ton ryzu.

Czemu nie wystartowalem w wyborach do rady miasta?! Przeciez ja bym uzdrowil kraj i jeszcze przylaczyl do naszego terytorium narnie czy inny hogwart : D
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Odpłatne wykonywanie grafik
Skocz do: