Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [ROZ] Jak usunąć niepożądane skrypty?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak usunąć niepożądane skrypty?  (Przeczytany 6841 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hammer52
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 97
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.09.2010, 16:03:38 »

Pobrałem całą paczkę skryptów. Mógłbym je włożyć do folderu ze skryptami, ale ich ilość mnie przeraża. Jest ich dużo i nie wiem czy będą mi sie podobać. Jak włożę je do folderu ze skryptami to mi sie pomieszają. Jak je usunąć, czy po kolei?? Czy muszę każdy po kolei spisać, wypróbować, a potem jak mi nie będzie pasował to go usunąć?
« Ostatnia zmiana: 05.10.2010, 18:26:09 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.09.2010, 16:22:12 »

Spróbuj w folderze ze skryptami utworzyć nowy folder i do niego włóż te skrypty. Nie wiem czy to działa (prawdopodobnie nie), ale spróbować nigdy nie zaszkodzi. Jeśli nie zadziała, to chyba zostaje tylko
każdy po kolei spisać, wypróbować, a potem jak mi nie będzie pasował to go usunąć
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
hammer52
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 97
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.09.2010, 17:24:46 »

Próbowałem zalozyc oddzielny folder, ale wtedy skrypty nie są aktywne
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.09.2010, 18:19:53 »

Możesz jeszcze skorzystać, z faktu, że GIMP ma 2 foldery z konfiguracją: jeden wspólny dla wszystkich użytkowników i jeden indywidualny dla każdego z osobna.
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.09.2010, 20:32:06 »

Będą dzialać w oddzielnym folderze trzeba tylko wyznaczyć ścieżkę,podobnie jak dla niektórych wtyczek.Dla skryptu jest to Edycja->Preferencje->Katalogi->Skrypty i tu gimp2.6 lub gimp2.0,odznaczamy nowy folder. Uśmiech
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.10.2010, 17:32:37 »

Jeszcze przed umieszczeniem większej ilości skryptów w wybranym folderze radziłbym otworzyć każdy skrypt w Notepad++ (lub innym edytorze) i zmienić jego lokalizację w menu Gimpa (bo oryginalne ustawienia nie zawsze są dla mnie trafne i przy większej ilości wtyczek trudno je czasami w menu odnaleźć). Zmiany należy dokonać zazwyczaj w ciągu po script-fu-register np.:

 w oryginale:

(script-fu-register "script-fu-angledstrokes"
"<Image>/Script-Fu/Artist/Angled strokes"

a po modyfikacji:

(script-fu-register "script-fu-angledstrokes"
"<Image>/Wtyczki do wypróbowania/Artist/Angled strokes".

W przypadku używania polskich liter dodatkowo wcześniej  należy zaznaczyć [ Notepad++/Format/Koduj w UTF-8 (bez BOM) ]

Jeżeli sprawdziłeś działanie wtyczki i chcesz ją umieścić po próbach w określonym miejscu menu dokonujesz kolejnych zmian posiłkując się np. nazewnictwem i lokalizacją ze strony: http://www.gimptools.pl/index.html

pozdrawiam MareroQ

PS. Ilość skryptów (.scm), w przeciwieństwie do  pluginów (.exe) nie zwalnia odczuwalnie uruchomiania Gimpa.
Zapisane
hammer52
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 97
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05.10.2010, 09:22:35 »

Dziękuję za porady
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [ROZ] Jak usunąć niepożądane skrypty?
Skocz do: