Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ]prośba o tutorial - cienie w kreskówkach
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]prośba o tutorial - cienie w kreskówkach  (Przeczytany 1754 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
katerina15
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 28.09.2010, 16:24:02 »

Witam

Wśród tutoriali zamieszczonych na forum znalazłam wątek, jak zrobić postać z kreskówki. Tutorial jest bardzo czytelnie opisany, jednak jest tam dość mało na temat cieni. Chciałabym zwrócić się z prośbą

Czy ktoś potrafiłby zrobić tutorial aby efekt był taki jak na obrazku?



Uploaded with ImageShack.us

Chodzi mi głównie o to, że pod tematem "kreskówka" te postaci są bardzo prosto narysowane i mają skromne cienie. Chciałabym głównie wiedzieć jak można cieniować, żeby te postaci sprawiały wrażenie niemal żywych.
Czy jest to głównie efekt właśnie tych cieni? Jak można zrobić taką wodę, niebo, skały czy też podobne efekty?

Zdaje sobie sprawę, że obrazek może być trudny. Nie chodzi mi o tutorial właśnie tego obrazka, lecz na nim chyba najwyraźniej widać o co mi chodzi;)
« Ostatnia zmiana: 28.09.2010, 20:58:45 wysłane przez katerina15 » Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.09.2010, 17:51:20 »

Zapraszamy do nauki rysowania. Jeżeli nie umiesz rysować, malować, w tym wypadku używać komputera do malowania i nie masz do tego sprzętu, żaden poradnik Ci nie pomoże. Tutorial co najwyżej pokaże, jak zrobić cienie na danym obiekcie, ale nie nauczy Cię bez ćwiczeń cieniować wszystkiego.
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 28.09.2010, 18:17:46 »

Nie no, SHB nie przesadzaj. W tym stylu akurat nie trzeba mieć nie wiadomo jakich umiejętności by pocieniować postać.
Jak masz już postać, najlepiej na tle przezroczystym, na nowej warstwie zamaż miejsce, w którym chcesz mieć cień czarnym kolorem, a potem zastosuj na nim rozmycie gaussa lub rozmyj go ręcznie (lepsza metoda, zapewnia większą kontrolę nad rozmyciem). Teraz wystarczy wymazać go z miejsc, w których być go nie powinno (najlepiej miękkim pędzlem). Na koniec zabawa trybem krycia warstwy. Światło taką samą metodą. Np. pracę wykonałem tym sposobem.
Cytuj
Czy jest to głównie efekt właśnie tych cieni? Jak można zrobić taką wodę, niebo, skały czy też podobne efekty?
Tak, głównie to zasługa światłocienia.
Wodę możesz zrobić w podobny sposób jak cienie, używaj tylko innych kolorów (niebieski, błękitny, szary, zielony, morski i biały). Kamienie i chmury to już nieco inna sprawa, trzeba mieć jako takie umiejętności plastyczne.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
katerina15
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.09.2010, 20:19:10 »

Dziękuję Ci Cloud Uśmiech  Pobawię się trochę, potrenuję i na pewno coś z tego wyjdzie Uśmiech

Np. pracę wykonałem tym sposobem.

Właśnie o coś takiego (jak Twoja praca) mi chodziło Uśmiech
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 28.09.2010, 20:40:55 »

Spoko. Jeżeli napisałem coś niezbyt zrozumiale to pisz śmiało Mrugnięcie.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
katerina15
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28.09.2010, 22:06:55 »

Wszystko było dla mnie zrozumiałe:) Pierwsza praca (a dosłownie kolorowanka) na próbę wykonana. Załapałam ideę Chichot teraz tylko trzeba to szlifować. jeszcze raz dziękuję:)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ]prośba o tutorial - cienie w kreskówkach
Skocz do: