Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: GIMP Brush Manager vGBM dla Linuksa
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP Brush Manager vGBM dla Linuksa  (Przeczytany 5874 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 02.06.2010, 19:07:34 »

Napisalem dzis prosty skrypt zarzadzajacy pedzlami GIMPa - GIMP Brush Manager vGBM


Skrypt dziala w srodowiskach linuksowych i jest udostepniony za darmo.
Wiecej informacji i download : http://veter.pl/?p=142
« Ostatnia zmiana: 03.06.2010, 02:42:03 wysłane przez {VeTeR} » Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.06.2010, 19:24:51 »

Napisalem dzis prosty skrypt zarzadzajacy pedzlami GIMPa - GIMP Brush Manager vGBM

,ale po co? Brush Manager istnieje od dawna. Wystarczy wejść na blog GIMP.Edu.pl.
Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 02.06.2010, 19:30:23 »

bo nie kopiuje pedzli tylko linkuje foldery, a to dziala znacznie szybciej.
pozatym skryptu nie mozna napisac?
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.06.2010, 19:47:26 »

Można, tylko chyba lepiej spożytkować energię na tworzenie czegoś nowego. Poza tym przy dzisiejszych możliwościach obliczeniowych komputerów to "szybciej" to kilka milisekund więc jaka różnica?
Dwa: twój działa tylko na linuchu, zamieszczony na edu na każdym systemie.
Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 02.06.2010, 20:34:05 »

o moja energie to juz sie nie martw

co do predkosci działania:
sproboj skopiowac folder, ktory ma 100-200MB a potem zmienic nazwe podobnego folderu - i tak kilkakrotnie bo tak by to wygladalo przy normalnej pracy z GIMPem
wiadomo ktore tak naprawde trwa milisekundy

idac takim tokiem rozumowania po co robic cokolwiek innego skoro juz cos podobnego istnieje? po co tyle linuxow, przegladarek, edytorow plikow i programow graficznych? widomo ze najlepszy jest windows xp internet exploler 6 i ms office...
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.06.2010, 21:45:16 »

1. To, że istnieje już pewne rozwiązanie, wcale nie oznacza, że nie należy szukać innych
2. Ten można prawdopodobnie po paru przeróbkach uruchamiać z konsoli, co może być przydatne, jeśli bawimy się GIMPem z linii poleceń.
3. Być może będziesz miał problemy z tamtym Pythonowym menadżerem, wtedy użyjesz tego
4. Ten łatwiej jest pewnie dostosować do własnych potrzeb.
Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.06.2010, 23:11:54 »

Cytuj
idac takim tokiem rozumowania po co robic cokolwiek innego skoro juz cos podobnego istnieje? po co tyle linuxow, przegladarek, edytorow plikow i programow graficznych? widomo ze najlepszy jest windows xp internet exploler 6 i ms office...
Jeśli robić coś podobnego to powinno to być lepsze od poprzednika, a twój skrypt nie jest. Dla mnie miarą jakości jest wygoda użytkowania. Skrypt uruchamiany jako osobna aplikacja takim nie jest. Wskazany prze ze mnie działa pod kontrolą Gimp-a, twój nie.

Cytuj
1. To, że istnieje już pewne rozwiązanie, wcale nie oznacza, że nie należy szukać innych.
Nie twierdzę, że nie, ale te "inne" powinny być lepsze od pierwowzoru.
Cytuj
3. Być może będziesz miał problemy z tamtym Pythonowym menadżerem, wtedy użyjesz tego.
Używam "tamtego Pythonowego" na windzie i linuksie od początku jego powstania i jeszcze mnie nie zawiódł.
Cytuj
4. Ten łatwiej jest pewnie dostosować do własnych potrzeb.
To już kwestia umiejętności posługiwania się danym językiem skryptu. Dla jednego będzie to Python, dla innego Scheme.
Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 02.06.2010, 23:48:35 »

Cytuj
idac takim tokiem rozumowania po co robic cokolwiek innego skoro juz cos podobnego istnieje? po co tyle linuxow, przegladarek, edytorow plikow i programow graficznych? widomo ze najlepszy jest windows xp internet exploler 6 i ms office...
Jeśli robić coś podobnego to powinno to być lepsze od poprzednika, a twój skrypt nie jest. Dla mnie miarą jakości jest wygoda użytkowania. Skrypt uruchamiany jako osobna aplikacja takim nie jest. Wskazany prze ze mnie działa pod kontrolą Gimp-a, twój nie.


a sprawdziles go w ogole? jak nie to sie nie wypowiadaj o miarach wygody uzytkowania bo zamiast dac obiektywna opinie poprostu gadasz farmazony
pozatym oba skrypty sie otwieraja w nowych oknach, wiec co za roznica czy rodzicem okna jest gimp czy nie

do tego moj skrypt kopiuje cale grupy pedzli, wiec jesli robisz projekt tematyczny - jednym kliknieciem  masz przygotowane wszystkie potrzebne pedzle.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.06.2010, 10:47:01 »

Dość tej jałowej dyskusji, wątku nie usunę, kto chce, będzie używał czego chce i dobrze, że ma wybór. {VeTeR} dobra robota.
Zapisane
{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 04.06.2010, 01:32:54 »

dodalem video przedstawiajace uzycie skryptu w praktyce
http://veter.pl/?p=142
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06.06.2010, 12:29:26 »

Nadszedł czas na obiektywną opinię, której brak zarzucał mi autor skryptu. Postaram się też w miarę konstruktywnie odnieść do argumentów autora zawartych we wcześniejszych postach wątku. W końcu podpis zobowiązuje.

U mnie skrypt nie działał jak należy. Nie mógł usunąć katalogu "brushes". Poprawna praca vGBM zaczęła się od momentu gdy katalog usunąłem ręcznie.
Podtrzymuję też zarzut, że uruchamianie skryptu z dodatkowego skrótu, czy jak kto woli, aktywatora nie jest zbyt wygodne, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia do Brush Manager'a.
Początkowo myślałem, że w odróżnieniu od "BM" nie zapamiętuje ostatniego wyboru przy restarcie GIMPa i tu mnie mile zaskoczył.
Największą wadą vGBM jest niemożność wybrania więcej niż jednej grupy pędzli, a w "BM" zaznaczam dowolną ilość katalogów. Irytuje też, iż trzeba ręcznie odświeżać pędzle w przyborniku co "BM" robi automatycznie, ale z drugiej strony:
Cytuj
jednym kliknięciem  masz przygotowane wszystkie potrzebne pędzle
(trochę wyrwane z kontekstu, ale...)
tak naprawdę czterema, a w "BM" pięcioma i tu vGBM wygrywa  Mrugnięcie, choć jakby autor się postarał to kliknięcie "OK" w "BM" mogło by jednocześnie zamykać okno wyboru katalogów pędzli i byłby remis.
Cytuj
do tego mój skrypt kopiuje cale grupy pędzli, wiec jeśli robisz projekt tematyczny - jednym kliknięciem  masz przygotowane wszystkie potrzebne pedzle
(no to teraz w całości)
Wszystko zależy od grupowania pędzli, czyli poukładania ich w odpowiednio nazwanych katalogach tak jak i w "BM".

Mam nadzieję {VeTeR} , że teraz jesteś zadowolony i postarasz się rozwijać skrypt aby dopasować go do wymagań większości użytkowników w przeciwieństwie do autora "BM", który dawno już zarzucił swój projekt. Z niecierpliwością czekam też na opinie innych użytkowników co do funkcjonalności obu skryptów. Osobiście pozostanę przy Brush Manager, nie usuwając jednocześnie vGBM z systemu. Może kiedyś przekonam się do niego.

Edycja:
To już nie jest związane z samym skryptem, ale z instrukcją do niego na blogu Vetera. Nie jest ona precyzyjna. Ja sobie poradziłem, ale większość użytkowników GIMP-a może mieć pewne problemy. Choćby sposób usuwania z przybornika dodanych skryptem pędzli. Wiem wystarczy kliknąć Exit w oknie konsoli i odświeżyć pędzle w GIMP-ie, ale to raczej sugeruje wyjście z programu, a nie dezaktywację bruszy.
« Ostatnia zmiana: 06.06.2010, 19:51:38 wysłane przez Silterss » Zapisane

{VeTeR}
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: veter@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 07.06.2010, 21:48:55 »

Dziekuje za opinie.

Skrypt sam nie może usunac katalogu brushes, moj blad bo powinienem napisac ze zaczynac dzialac gdy tego katalogu niema, a napisalem ze go sam usuwa. Dzieki za spostrzezenie juz poprawilem.
Moj opis tez nie jest za dokladny np co do miejsca gdzie trzeba wstawic foldery takze to tez musze poprawic bo rzeczywiscie precyzyjnie to to nie jest.

Cytuj
Największą wadą vGBM jest niemożność wybrania więcej niż jednej grupy pędzli, a w "BM" zaznaczam dowolną ilość katalogów. Irytuje też, iż trzeba ręcznie odświeżać pędzle w przyborniku co "BM" robi automatycznie
Pomyśle nad rozwiązaniem ktore pozwoli na wybieranie dowolnej liczby kategorii pedzli, zarowno na Windowsie jak i na Linuxie bo chcialbym przejsc z basha na cos multi platformowego. Mozliwe ze z integracja z GIMPem.

Mam tez pomysl zeby stworzyc opcje download&install,ktora by sciagala z mojej strony ok 700mb pedzli do uzytku komercyjnego, ktore uzbieralem sobie z czasem uzywania GIMPa, i odrazu instalowala je w GIMPie.

Cytuj
Wszystko zależy od grupowania pędzli, czyli poukładania ich w odpowiednio nazwanych katalogach tak jak i w "BM".
dokladnie, ale robiac ten skrypt dla siebie uwazalem, ze wlasnie tak sie bede przygotowywal do pracy - ukladajac sobie pedzelki po odpowiednich folderach.


@TomAsh18R
to jest GIMP 2.7.3 + Gimp Paint Studio
czasami mi sie wylacza glownie przez wycieki pamieci, jak robie cos duzego. ogolnie chodzi bardzo stabilnie i szybko, na tyle ze nie uzywam juz wersji 2.6. a skad polskie teksy, podejrzewam ze czesc to pozostalosc po starej wersji a reszta ang z nowej 2.7 inaczej tego nie moge wytlumaczyc.
« Ostatnia zmiana: 08.06.2010, 21:32:36 wysłane przez {VeTeR} » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: GIMP Brush Manager vGBM dla Linuksa
Skocz do: