Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Sygnatury by Mordrag122
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sygnatury by Mordrag122  (Przeczytany 6771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 08.03.2010, 21:58:17 »

Przeszkadza bardzo to, że ciężko wyróżnić postać z tła. O ile d Killzone jeszcze to jakoś ogarnąłeś, to w ostatniej sygnaturze widać tylko głowę i jedno wielkie c4d.

Zrób coś z narzędziem rozmywanie/wyostrzanie, aby wydobyć najważniejsze miejsca w sygnaturze wyostrzeniem, a inne lekko rozmyć. Pomoże to ci uzyskać głębię i większy ład.
Zapisane

pozdro & poćwicz

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 24.03.2010, 13:24:00 »

Moja najnowsza praca. Co o niej sądzicie ?
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 24.03.2010, 14:44:44 »

Moim zdaniem wyszła kiepsko. Popełniłeś kilka bardzo znaczących błędów. Sygnatura nie ma głębi, trzeba się chwilkę napatrzeć, żeby odnaleźć postać. Brak światłocienia jest bardzo poważnym błędem, sygna wygląda tak, jakby ją ktoś rozjechał walcem. Tło jest nudne, render praktycznie się z nim zlewa. Napis nie przyciąga aż tak bardzo uwagi, ale bardziej pasowałby jakiś mały, ustawiony w prawym dolnym rogu. Smuż przy ramieniu postaci nie wyszedł zbyt dobrze -  za bardzo rzuca się w oczy. Wtopienia nie ma, a przydałoby się - nawet bardzo. Moim zdaniem zmarnowałeś potencjał rendera, można z niego zrobić naprawdę ładną, klimatyczną sygnę.

Powodzenia w tworzeniu dalszych prac Uśmiech.
Zapisane

LoRaZ
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 24.03.2010, 14:53:56 »

Mogłeś lepiej wtopić postać, bo lewa strona rendera odstaje od tła. Napis brzydki w złym miejscu i napisany złą czcionką. Brak jakiegoś dobrego światła, które nadawało bu urok pracy. Mogłeś lekko rozmyć tło, tak aby aby postać bardziej rzucała się w oczy, bo trzeba się trochę przyjrzeć aby ją zobaczyć. Sygnatura jest płaska nie ma głębi. Za wiele nie zrobiłeś w tej pracy oprócz lekkiej zmiany kolorów, rozmyciem rendera i dodaniem napisu, więc nie ma dużo do oceniania Mrugnięcie.

Powodzenia w następnych pracach  Uśmiech.

Zapisane

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 24.03.2010, 14:56:29 »

No właśnie lepiej mi wychodzą sygny w klimacie fantasty ale musiałem spróbować czegoś innego Uśmiech A sam napis to logo. Dzięki za wyczerpujące wypowiedzi.
Zapisane
Fashion
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 318
Galeria Użytkownika


\m/(-_-)\m/


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 24.03.2010, 15:00:30 »

Mnie się nie podoba. Render z ciemny, bądź za mały bo jest słabo widoczny. Ta mgiełka w prawym, górnym rogu nie pasuje do reszty sygnatury. Tło wygląda jakbyś je robił na szybko, a już ta czarna "plama" jest tak bezsensowna, że aż patrzyć się odechciewa. Co prawda ta cała "plama" ma 1 plus. Jakby na nią trochę popatrzeć, można się dopatrzeć głębi. Niestety render całą tą głębie psuje. Taki napis pasuje bardziej do plakatu niż sygny, przynajmniej takie jest moje zdanie.

Przeczytaj uważnie ten poradnik i wykorzystuj zawarte tam rady.

Powodzenia.
Zapisane

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 24.03.2010, 19:39:09 »

Ale się wszyscy aktywnie zrobili odkąd ruszyła akcja "Oceniamy Kreatywnie"  Uśmiech A światło cień uzyskujemy poprzez rozjaśnianie i wypalanie tak ?

//Adarn: Musicie się starać, zęby zostać docenieni Chichot
« Ostatnia zmiana: 25.03.2010, 21:10:59 wysłane przez Adarn » Zapisane
Fashion
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 318
Galeria Użytkownika


\m/(-_-)\m/


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 25.03.2010, 14:13:26 »

Tworzysz nową warstwę, malujesz na niej białym i czarnym pędzlem. Rozmywasz. Tryb na pokrywanie.
Ale wypalaniem i rozjaśnianiem też można Mrugnięcie.
Zapisane

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 16.04.2010, 20:00:27 »

A ci powiecie o tej sygnaturce ?? Korzystałem z poradnika który podesłał mi Fashion:


I następna sygnaturka wykonana na bitwę:

Liczę na ocenę i krytykę.
Zapisane
Johnykalesony
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 841
Galeria Użytkownika


<jakiśwyjątkowomądrytekst>


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 16.04.2010, 20:06:27 »

W porowananiu do poprzednich jest o wiele lepiej. Bardziej podoba mi sie ta z GoWa. Ladne wtopienie postaci przez smudge. Kolory zywe, i takie maja byc. Dobre wyostrzenie sygnaturki. Brakuje troche glebi to samo tyczy sie drugiej sygnatury. Wywal tez to logo za postacia, bo psuje prace.
Zapraszam do mnie.
Zapisane


Moją grafikę można spotkać na: www.kdm.rybnik.pl oraz https://www.facebook.com/shookuprybnik
Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 16.04.2010, 20:20:29 »

hmm... zastanówmy się  Mrugnięcie
więc tak, w pierwszej sygnie światło źle pada na postac, tło jest oświetlone z prawej a postac z lewej. ten kościotrup trochę nie pasuje. Samo tło też nie zachwyca, białe elementy, które wydają się by bliżej powinny by wyostrzone, a te ciemne na odwrót.

w drugiej sygnie jak i w pierwszej render słabo wtopiony, napis... hmm sam nie wiem, nie jest tragicznie, ale dobrze też nie.

Jeżeli nie chcesz popełniac tych samych błędów to radził bym ci zrobic te sygny od podstaw, z tym samym renderm. Czyli musisz robi te sygny tyle razy, aż wreszcie otrzymasz oczekiwany efekt. nie oddawaj też grafik do oceny zaraz po wykonaniu. Popatrz na nią, pomyśl, pobaw się pędzlami, potrzymaj obrazek na kompie parę godzin, wróc do niego pozmieniaj coś. Krótko mówiąc zasada prób i błędów.  Uśmiech 2 

miłego GIMPowania  Mrugnięcie



 
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Sygnatury by Mordrag122
Skocz do: