Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Szybkość animacji (zbyt wolna)  (Przeczytany 8462 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wilk07
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Król jest tylko jeden xD


Zobacz profil
« : 30.03.2010, 09:53:28 »

Udało mi się zrobić animacje w Gimp&Gap , jednak jest mały problem , ta animacja jest zbyt wolna , oryginał odtwarzany w gimpie wygląda tak jak powinien natomiast w internecie to wszystko jest za wolne. SECONDHEARTBEAT radził mi abym przy zapisywaniu animacji zmienił opóżnienie ramki na 10 milisekund ale niestety przynosi to efekt tylko gdy odtwarzam sobie animacje w gimpie. Licze na pomoc , ten problem nie był jeszcze dogłębnie poruszany na forum.
Moja Animacja:

Niestety widać to opóźnienie ^ ^ Nie tak być powinno
« Ostatnia zmiana: 30.03.2010, 20:11:01 wysłane przez Wilk07 » Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 30.03.2010, 10:00:12 »

O ile dobrze pamiętam, przeglądarki internetowe mają problem z odtwarzaniem animacji, których prędkość jest poniżej pewnej wartości (chyba 100 albo 50 ms), więc wyświetlają te animacje z najmniejszą graniczną wartością.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Łosiu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: artair@linux.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Smile :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.03.2010, 11:50:11 »

Spróbuj po prostu usunąć np. co drugą klatkę, animacja może (ale nie musi) trochę stracić na jakości, ale będzie płynniej odtwarzana. Jeśli nadal będzie za wolno, to usun kilka klatek i będzie dobrze (sprawdziłem u siebie, najpierw usunąłem co drugą i było w miarę dobrze, a później usunąłem jeszcze co trzecią i było już ok)
Zapisane
Wilk07
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Król jest tylko jeden xD


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.03.2010, 15:25:49 »

Spróbuj po prostu usunąć np. co drugą klatkę, animacja może (ale nie musi) trochę stracić na jakości, ale będzie płynniej odtwarzana. Jeśli nadal będzie za wolno, to usun kilka klatek i będzie dobrze (sprawdziłem u siebie, najpierw usunąłem co drugą i było w miarę dobrze, a później usunąłem jeszcze co trzecią i było już ok)
Ale przecież każda z tych klatek odpowiada za wykonywany ruch danej rzeczy lub postaci z animacji , raczej nie moge ich usuwać .
« Ostatnia zmiana: 01.04.2010, 14:07:15 wysłane przez Wilk07 » Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.03.2010, 16:15:39 »

Mówiłem Ci to już na gg. Przeglądarki zamulają, jeżeli o animacje chodzi. Na komputerze normalnie się odtwarza.
Zapisane

Łosiu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: artair@linux.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Smile :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.03.2010, 17:20:23 »

Ale przecież każda z tych klatek odpowiada za wykonywany ruch danej rzeczy lub postaci z animacji , raczej nie moge ich usuwać .
Najpierw spróbuj Uśmiech W rzeczywistości oko nie zorientuje się, że jest połowa klatek. Zauważ, że nie masz usunąć polowy klatek, tylko co drugą, czyli np. pierwszą, trzecią, piątą itd. animacja może być minimalnie mniej płynna, ale nic nie zgubi. Zresztą - 10ms to 100 klatek na sekundę, w tv program ma mniej niż 25 klatek na sekundę, a mimo to wszystko jest płynnie. Nawet jak usuniesz połowę klatek, to oko nie będzie w stanie zarejestrować ich aż tylu. W każdym razie moje oko nie zauważyło (sprawdziłem to, zanim Ci to zaproponowalem Mrugnięcie )
Zresztą zobacz - przy tylu klatkach zajmuje to ponad 700kB, przy 43 - tylko 267.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.03.2010, 17:35:10 »

Usuwanie co 2 klatki to jest usuwanie połowy klatek. Ludzkie oko rejestruje do 40 klatek na sekundę maksymalnie, przy zerowej wadzie wzroku. Programy w TV mają minimalnie 25 klatek.
Zapisane

Wilk07
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Król jest tylko jeden xD


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.03.2010, 18:01:38 »

@UP: po otwarciu .gif w GIMP'ie zmień wartość ms w nawiasach przy nazwach warstw.
A możesz usunąć co drugą to tak samo jakbyś mrugał oczyma.

No a powiedzcie po co zmieniać mam to ms w nawiasach przy warstwie ? wyjdzie ten sam efekt co usuwanie klatek ? I czy da się to zrobić jakoś grupowo czy każdą trzeba po kolei (chodzi mi zarówno o usuwanie klatek jak i o ms) Bo już nie wiem którego sposobu mam spróbować.
Zapisane

Łosiu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: artair@linux.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Smile :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30.03.2010, 18:16:43 »

Nie, nie wyjdzie na to samo. Musisz usunąć klatki, obniżanie ilości ms w nawiasach nic nie da. Masz tam ok. 120 klatek na 1.2 sekundy czyli 120 klatek. w internetowych animacjach mało kiedy jest 10 klatek na sekundę - czujesz różnicę?  Mrugnięcie
A z tym usuwaniem połowy klatek, to chodziło mi o to, że nie obojętnie które klatki trzeba usunąć, tylko dokładnie co drugą, przecież rozumiem, że co druga to połowa Uśmiech
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 30.03.2010, 18:22:35 »

Zapisujesz jako .GIF i tam wybierasz 10ms i opcję, która jest po angielsku do zaznaczenia ptaszkiem. Na przeglądarce to będzie zamulać tak czy tak, na komputerze nie, jeżeli używasz np. IrfanView.

@Up. Zgadzam się z ilością klatek, bo 120 to zdecydowanie za dużo, na taką długość filmu. Animacja trwa w sumie 2 sekundy, ma 120 klatek, a 120 klatek osiąga kamera do zwalniającego tempa, co z 1 sekundy robi 8 sekund d:
Zapisane

Wilk07
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Król jest tylko jeden xD


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 30.03.2010, 18:42:50 »

Wszystko prawie idealnie tylko ... no właśnie sami zobaczcie

Jak to teraz naprawić , tą białe kropeczki pojawiające się na chwile,ale wystarczająco szpecą całą animację  Zawstydzony
Zapisane

Łosiu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: artair@linux.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Smile :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30.03.2010, 19:50:56 »

Cóż - ja bym usunął klatki z xcf, ale skoro usuwasz z wynikowej animacji, to musisz pamiętać o tym, że w zapisie animacji w pliku gif zapisuje się zmiany, a nie tylko klatki, więc akurat tutaj musisz poprawić pierwszą klatkę, która jest po poprzedniej scenie.
Drugim sposobem jest usunięcie nie tej klatki, ktora zaczyna scenę, a klatki po niej.
Zapisane
Wilk07
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Król jest tylko jeden xD


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 30.03.2010, 20:08:49 »



Usunąłem po prostu o jedną klatkę za dużo ale już to naprawiłem. Dziękuję za pomoc szczególnie Łosiu i SECONDHEARTBEAT . Oby więcej tak chętnie pomagających użytkowników na tym forum  Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Szybkość animacji (zbyt wolna)
Skocz do: