Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Pytanie - Planetrenders.net a kwestia praw autorskich
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pytanie - Planetrenders.net a kwestia praw autorskich  (Przeczytany 5417 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« : 02.05.2007, 18:17:14 »

Tak sobie właśnie myślę - jak to jest z kwestią wykorzystywania renderów pobranych z serwisu z renderami np. Planetrenders.net? Czytałem co nieco na ich stronie ale nie mogę znaleźć odpowiednich informacji. Interesuje mnie kwestia użycia rendera do celów komercyjnych i muszę wiedzieć, na jakiej licencji zamieszczane są tam grafiki.

Macie jakąś wiedzę na ten temat?

Pozdrawiam
ltl2
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.05.2007, 18:20:29 »

możesz spokojnie są one do użytku publicznego, kiedyś jakiś render tam wrzucałem i coś takiego było po drodze
Zapisane


marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.05.2007, 18:22:54 »

To by mi było na rękę Uśmiech
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.05.2007, 18:42:49 »

Nie zgodze sie z tym, to sa rendery ktora sa robione [preparowane] przez zwyklych uzytkownikowa nie autorow tych grafik, nie sadze abys mogl uzyc tego do celow komercyjnych z czystym sumieniem, ale jak to sie mowi "jesli nikt nie zauwazy..." Autorzy tych prac nie zgodziliby sie raczej z tym, ze jesli ktos wysyli sie na tyle aby edytowac ich dziela i wytnie sobie kilka interesujacych rzeczy na render, to ma automatycznie prawo do rozpowszechniania ich lacznie z celami komercyjnymi.
Przyjrzyj sie stronom, gdzie sa umieszczane tak zwane Free Photostock etc jaka tam jest licencja etc.   Nie jestem specem, ale tyle kojarze z tej dziedziny Uśmiech
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.05.2007, 22:29:17 »

nie sadze abys mogl uzyc tego do celow komercyjnych z czystym sumieniem, ale jak to sie mowi "jesli nikt nie zauwazy..."

Właśnie tak wygląda cały dzisiejszy internet - jeden wielki bałagan, każdy wkleja cokolwiek gdzie chce. Ale mi w tej kwestii potrzebna jest wyjątkowa klarowność, albowiem grafika potrzebna mi jest nie do swojej domowej stronki czy bloga, a do bardzo dużego "projektu". I teraz jest problem - ja nie mam zdolności manualnych i możliwości technicznych do stworzenia przykładowo czegoś takiego:
http://planetrenders.net/renders/albums/userpics/10005/normal_dragonfacecopy23nt.png

Więc coś muszę w tym internecie znaleźć, ale muszę być "czysty"
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 02.05.2007, 22:48:43 »

moze cali ma racje, ale an świecie jeszcze nikt za to nie siedział
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.05.2007, 22:55:30 »

Ludzie siedzieli już za głupsze rzeczy.
Niedawno czytałem o procesie, jaki firma fonograficzna wytoczyła... harcerzom (czy tam skautom) w USA, bo... uwaga... śpiewali przy ognisku chronione prawem autorskim piosenki.
A po za tym matiusmm, co to za dewiza życiowa "wolno kraść kiedy nie patrzą"?
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.05.2007, 23:08:58 »

Gdy w grę wchodzą realne pieniądze (nie dla mnie tak dla ścisłości), nie wolno mi patrzeć na "a i tak nikt nie zauważy".
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 03.05.2007, 00:02:54 »

po pierwsze nie wyznaje takiej dewizy,
po drugie w Polsce nie ma takiej ustawy która by karała za wykorzystanie renderu, pierwszym który może siedzieć jakby co to będzie autor renderu. a tak po za tym jest wielu stron o znanych grach które wykorzystują grafiki z gier i jestem świecie przekonany ze są one wykorzystywane od tak.

jak powiesz dokładnie do czego to ma być to może będzie łatwiej

ps. na USA nie patrz bo to poje***y kraj, w którym rząd zabija niewinnych ludzi jako pretekst do wojny :/ :/
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.05.2007, 08:19:59 »

Jeśli chodzi o takie strony poświęcone jakiejś grze, filmowi to przecież jak wchodzisz na nią, to tam zwykle jest napisane: "Strona o grze Takiej", "Polska strona filmu Takiego" - czyli jest wyraźnie zaznaczone skąd pochodzą np.: zdjęcia. A po za tym producenci w ramach akcji promocyjnej zezwalają na umieszczanie takich rzeczy.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.05.2007, 08:35:37 »

@lethal2 
doskonale cie rozumiem, poniewaz sama sie zastanawialam nad tym niedawo, jesli w gre wchodzi cos publicznego, co beda widywac prawdopodobnie tysiace osob, to moze sie zdarzyc ze akurat jedna osoba bedziewiedziec o co chodzi i narobi bigosu i wstydu. Sa w necie stronki, gdzie autorzy obrazkow pisza ze mozna ich prace nawet do komercyjnych celow wykorzystac, jednak w tym momencie nie jestem w stanie ci pomoc. Niedawno potrzebowalam jakiegos "samochodziku" i na podstawie wektora, ktory ktos zrobil z jakiegokolwiek zdjecia pewnej marki - bede chciala wyjac same "kontury" poniewaz z wektora bedzie latwiej, a sama nie potrafie jeszcze wektoryzowac zdjec etc. W takim wypadku chyba takze bede dzialac na pograniczu, poniewaz opierac bede sie po czesci na szkielecie czyims, ale z drugiej strony -  bedzie to znana sylwetka marki samochodu. Jeszcze jeden motyw - na wielu stronach powiedzmy o samochodach umieszczane sa na logo auta gdzie jest wyrazny znak firmowy - watpie aby grafik/firma zaplacila koncernowi z drugiej strony to dla nich reklama.
W Polsce generalnie prawo dotyczace dobr znajdujacych sie w internecie etc jest conajmniej uposledzone, matiusmm twoj komentarz odnosnie usa byl conajmniej nie na miejscu i wylaczony z kontekstu. W USA chociaz postarano sie o wyklarowanie pewnych spraw.
Mam znajomego, ktory wydaje mi sie moglby wiedziec cos wiecej na temat fotek etc. prawa do wykorzystywania ich w wlasnych celach, w tym komercyjnych zwlaszcza. Zobaczymy - moze w piatek bede meic odpowiedz.
Zapisane
QbA-No1
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03.05.2007, 09:34:12 »

moim zdaniem wykorzystujac czyjs render z np. planetrenders.net do celow komercyjnych nie naruszasz praw tego co ten render wycial ale naruszasz prawo tego co stworzyl postac: np jak uzyjesz w reklamie mydla (?) rendera Master Chief'a z HALO, to autor wycinanki nie bedzie mial nic przeciwko, nie naruszysz jego praw, ale Microsoft i Bungie odrazu by podalo cie do sadu za uzycie ich postaci do celow komercyjnych.
Zapisane

matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 03.05.2007, 10:15:41 »

jeżeli chcesz zrobić kontur dosyć znanej sylwetki to możesz śmiało, ale nie może być widoczny znaczek, spójrz na przykład filmu "Car's" ewidentnie kontur porsche jednak znaczka nie ma.
Zapisane


QbA-No1
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 03.05.2007, 10:53:51 »

tak samo jak chinczycy z bazaru: sprzedaja rzeczy "adidasa" ktory ma 4 paski jako logo xD

swoja droga... rendery przeciez przedstawiaja "oryginalne" postaci. Na co komu render ktory "przypomina" np. Maxa Payne'a...
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Pytanie - Planetrenders.net a kwestia praw autorskich
Skocz do: