Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Propozycja Konkursy  (Przeczytany 4973 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafal199
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 81
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 04.01.2010, 18:32:12 »

Mój pomysł dotyczy konkursów chodzi o to aby było podium np.
1. Miejsce
2. Miejsce
3. Miejsce
Ponieważ czasem dwie lub 3 prace są bardzo dobre i zasługują na jakieś wyróżnienie Uśmiech
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.01.2010, 20:47:53 »

W takim razie przydałoby się zrobić zautomatyzowany system konkursów. Automatycznie dodaje się prace podając link do pracy w galerii, głosuje się, a skrypt generuje gotowy wątek ze zwycięzcami, który admin/mod wkleja i voila. Myślę, że z pomocą PHP pójdzie takie coś zrobić.
Zapisane
Rafal199
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 81
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.01.2010, 14:47:17 »

No dokladnie żeby nie było wiadomo czyja praca jest bo np. Ja lubię Pileja to głosuję na niego a tak nie będzie wiadomo kto oddał i wygra zawsze najlepszy Język
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 06.01.2010, 17:31:17 »

Zatem otwieramy głosowania na zasadzie ankiet?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.01.2010, 17:35:22 »

A co z uzasadnieniami... mogłby by być ankiety ale i tak trzeba by było pisać w poście... zresztą głosować mogą chyba osoby tylko powyżej 10 postów lub z przynajmniej miesięcznym stażem na forum... a co jeśli wejdzie jakis nowicjusz i zagłosuje w ankiecie?...
Może i admini mają dostęp do tego kto na co głosował... ale wg mnie teraz jest dobrze i takie głosowanie w niczym nie przeszkadza...
Więc co do ankiet jestem na nie.
Zapisane

Rafal199
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 81
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 06.01.2010, 19:02:10 »

No to jeśli nie ankiety się nie przyjmą to chociaż podium a nie tylko pierwsze miejsce?
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.01.2010, 00:26:23 »

Ja tam bym chętnie zobaczyć coś na zasadzie pracy miesiąca... bądź jakiegoś Hall Of Fame d:
Gdzie pierwsza miejsce otrzymywała by praca z największą ilością głosów od moderatorów, a 2 z największą ilością głosów Użytkowników, bez nowicjuszy.
Zapisane

Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.01.2010, 12:49:16 »

Moderator i Użytkownik wg. mnie powinien mieć taką samą wartość głosu bo różnica jest tylko w randze.
Zapisane

Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09.01.2010, 16:32:32 »

Najczęściej moderatorzy to osoby które nie zajmują się Gimpem od miesiąca, ale czasem latami, więc rozróżnienie jest istotne.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 433
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09.01.2010, 20:32:24 »

Ja tam bym chętnie zobaczyć coś na zasadzie pracy miesiąca... bądź jakiegoś Hall Of Fame d:
Gdzie pierwsza miejsce otrzymywała by praca z największą ilością głosów od moderatorów, a 2 z największą ilością głosów Użytkowników, bez nowicjuszy.

Nie ma sensu rozróżniać moderatorów od zwykłych użytkowników, nie różnimy się tak bardzo, tylko, tyle, że robimy co innego, czy tam więcej na forum, to pod względem GIMPa jesteśmy równi - jak to patetycznie brzmi...
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.01.2010, 22:12:01 »

Najczęściej moderatorzy to osoby które nie zajmują się Gimpem od miesiąca, ale czasem latami, więc rozróżnienie jest istotne.

Skąd wiesz?

Co do samego pomysłu z podium - nie widzę sensu wprowadzania tego na Naszym forum. Poziom prac jest zatrważająco niski (przynajmniej w porównaniu do innych for czysto graficznych, na których są podia). Obecny system jest dobry na Nasze warunki.
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09.01.2010, 23:20:10 »

Najczęściej moderatorzy to osoby które nie zajmują się Gimpem od miesiąca, ale czasem latami, więc rozróżnienie jest istotne.

No właśnie skąd wiesz? Może mają znajomości, albo są "użyszkodnicy barzy doświeceni" w GIMP'ie? Tak czy inaczej werdykt grona moderatorsko-administratorskiego nie może być ponad werdyktem naszej całej pozostałej - bądź co bądź - hołoty za "pszoszeniem".

EDIT: Bizzar - David Bowie?
Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 10.01.2010, 00:32:49 »

Dla mnie różnica jest istotna, bo z tego co tu widzę, moderatorami zostają osoby obyte z Gimpem, systematycznie udzielające się na forum, lub też jak w przypadku Qby_ podczas moderowania nabywające umiejętności i wiedzy niezbędnej do pomocy nie tylko w "swoim" dziale.
    Jasne że są użytkownicy w niczym nie ustępujący konkretnemu moderatorowi, ale jakoś niezbyt dużo ich jest. Szczególnie jeśli mówimy o ogólnej wiedzy o grafice rastrowej.
    Prace robione przez modów, vipów, adminów i innych takich bardzo często wygrywają konkursy. Jeśli wygrywają, bo są lepsze, to jasne że ich twórcy mają i większą wiedzę i umiejętności a więc i wyostrzony wzrok w ocenianiu prac.

Nie oznacza to jednak że musi być rozróżnienie w ocenianiu prac. Róbcie jak chcecie.
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 10.01.2010, 00:33:01 »

No właśnie skąd wiesz? Może mają znajomości, albo są "użyszkodnicy barzy doświeceni" w GIMP'ie? Tak czy inaczej werdykt grona moderatorsko-administratorskiego nie może być ponad werdyktem naszej całej pozostałej - bądź co bądź - hołoty za "pszoszeniem".

Ale co to ma do rzeczy? Grono "moderatorsko-administratoryjne" po to jest gronem "moderatoryjsko-administratoryjnym", aby podejmować takie decyzje. Jest to właściwie wyselekcjonowana grupa osób, która sprawuję właśnie taką pieczę. My też byliśmy kiedyś zwykłą "hołotą" jak to sam nazwałeś, jednakże podejmujemy, lub też chcemy podejmować decyzję najlepsze dla forum. Jeśli istotnie zbierze się duża osób z "hołoty" to podejmiemy stosowne kroki w danym kierunku.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Propozycja Konkursy
Skocz do: