Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zawieszanie się Gimpa  (Przeczytany 5429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anth'aris
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 151
Galeria Użytkownika


maggot4life


Zobacz profil
« : 02.01.2010, 23:42:55 »

Witam po raz kolejny dziś,

przed chwilą działając w Gimpie nad jedną z moich większych prac, on bezczelnie mi się zawiesił! ((znowu)!!!)
oczywiście jak zwykle zapomniałem zapisywać raz na jakiś czas, i traciłem dane nad którymi pracowałem ostatnie 4h ((znowu)!!!)
już mnie to drażni bo Gimp potrafi się zawieszać dość często. Czasem paręnaście minut po odpaleniu, a czasem kilka godzin później.

Zdarzają Wam się takie sytuacje? Jak często? Są na to jakieś rady?(reinstalacja nie pomogła, jak i zmiana systemu)
Zapisane

Qrna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


sintel


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.01.2010, 01:43:17 »

Niestety, musisz nauczyć się korzystać z ctrl+s. Na osłodę powiem ci, że każdy tak ma, włącznie z uzytkownikami fotoszopa. Nie wiem, jak w najnowszych wersjach, ale csdwa nie miało autosejwu czy innego backupowego dodatku. Zwróć kiedyś uwagę na monitorze systemowym, ile pamięci używa Gimp, ile pamięci zabiera zwykłe szybkie gumkowanie. A jeszcze historia operacji i mozliwość cofnięcia się o ileś kroków do tyłu. Gimp ma domyślnie przydzieloną ilość RAM-u na swoje potrzeby. Jeśli jesteś zasobny w pamięć, możesz tę ilość zwiększyć w preferencjach. W skrajnych przypadkach Gimp się wyłącza, żeby nie zawiesić systemu. Po 4 godzinach dłubania, pliki mogą mieć kilkadziesiąt warstw i dobrych kilkadziesiąt mega wagi, więc trudno się dziwić, że czasem odmawia posłuszeństwa. Dodam jeszcze, że gdzieś widziałem skrypt backupowy, ale najlepszy skrypt to ctrl+s - jest niezawodny. Powodzenia :>
[Dopisek] Każde Ctrl+s zwalnia pamięć, więc siłą rzeczy mniejsze szanse na zawieszanie.
« Ostatnia zmiana: 03.01.2010, 02:19:45 wysłane przez Qrna » Zapisane

Anth'aris
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 151
Galeria Użytkownika


maggot4life


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.01.2010, 02:15:56 »

Ale co jest najzabawniejsze, teraz odrobiłem to co straciłem, a nawet zrobiłem jeszcze więcej, tyle że tym razem zapisywałem co 1 kroczek, czyli ok. co 30s-1min; a Gimp, jak na ironię, ani razu się nie zawiesił...
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak się przyzwyczaić do ctrl+s, dzięki za odpowiedź, bo myślałem że to tak tylko u mnie Język.
Dzięki i pozdrawiam Chichot
Zapisane

Platun
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03.01.2010, 10:58:43 »

heh a to dziwne mi sie jeszcze ani razu nie zawiesil ani nic a siedze po pare h przy nim i do tego nawet nie laguje jak mam inne programy odpalone
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.01.2010, 12:11:52 »

Taki bajki zależą w dużej mierze też od ilości RAMu, a z tego co wiem, GIMP nie jest na tyle "inteligentny" by jakoś automatycznie oczyszczać pamięć podręczną, a dość dużo do niej upycha (historia ruchów zajmuje dość dużo, jak i liczenie rysowanych kresek, skryptów).
Mi zdarzało się tak jak miałem nieco mniej RAMu, teraz już na to nie narzekam, choć jakiś error wyskakuje przy większym arkuszu.
Zapisane
Qrna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


sintel


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.01.2010, 12:36:22 »

Platun!
Jeżeli coś robi 99% populacji, to oni stanowią normę, a nienormalna jest cała reszta :>
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.01.2010, 17:22:12 »

Jest pewnien plugin który zapisuje co jakiś czas automatycznie pracę... samemu, nie musisz się martwić o CTRL+S... Gdzieś na forum była o nim mowa.
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.01.2010, 19:10:29 »

Wystarczy w szukajkę forumową wpisać "autosave".
Poszukuję skryptu typu autosave GIMP 2.6 i skrypcik w temacie.
Zapisane

Sound
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

Sound


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 04.01.2010, 16:46:33 »

heh a to dziwne mi sie jeszcze ani razu nie zawiesil ani nic a siedze po pare h przy nim i do tego nawet nie laguje jak mam inne programy odpalone
powycinaj kilka zdjęć z rzędu a następnie korzystaj z funkcji /obraz/przytnij obraz/ zawieszka gwarantowana, od 2,66 do 2,68 bez zmian. Można włosy wyrywać, z drugiej strony Gimp jest za darmo i zawsze mu wybaczam Uśmiech i zawsze będę.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 04.01.2010, 17:05:39 »


powycinaj kilka zdjęć z rzędu a następnie korzystaj z funkcji /obraz/przytnij obraz/ zawieszka gwarantowana, od 2,66 do 2,68 bez zmian. Można włosy wyrywać, z drugiej strony Gimp jest za darmo i zawsze mu wybaczam Uśmiech i zawsze będę.

Zgłosiłeś błąd na Bugzillę?
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Zawieszanie się Gimpa
Skocz do: