Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Amator czy profesjonalista ? Komentowac.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Amator czy profesjonalista ? Komentowac.  (Przeczytany 2850 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jin123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

jin123


Zobacz profil
« : 14.10.2009, 17:50:45 »

Witam , chcialbym wam przedstawic moje sygnatury . Na gimpie wsumie zaczelem pracowac od wczoraj . Czytam bardzo duzo tutoriali . Mysle ze jako poczatkujacy zaczynam dobrze Uśmiech Prace:

Nr 1.


Nr 2.



Nr 3.



Nr 4.




Prosze o komentarze (rady?) jesli juz wejdziecie w temat no to ile to ocenic ? ;] Bardzo licze na wasze komentarze i uwagi , po to wlasnie wystawiam tutaj na tym 4um zeby sie dowiedziec co poprawiac w nastepnych pracach Uśmiech
Osobiscie mi sie podobaja , ale to oczywiscie moje skromne zdanie , jako ze jestem poczatkujacy i sa to moje poczatki , prosze o wyrozumialosc Uśmiech

Pozdrawiam .




Zapisane

Valtor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.10.2009, 21:48:58 »

Z mojego punktu widzenia, czyli punktu widzenia tragicznego grafika, prace są boskie, tym bardziej że w Gimpie zacząłeś pracować od wczoraj. Są świetne, tylko takie za mało ciekawe (i kto to mówi?). Czytasz dużo tutoriali? No to cię podziwiam, bo mnie się nie chce.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.10.2009, 22:23:48 »

no amatorszczyzna to to nie jest...

Cytuj
Na gimpie wsumie zaczelem pracowac od wczoraj
i tu jest pies pogrzebany, podejrzewam ze przedtem pracowałeś w PS , lub innym mniej znanym programie do grafiki rastrowej, żeby wykonać niektóre elementy zastosowane w twoich pracach nie wystarczy jednodniowe doświadczenie tylko znajomość programu od podstaw a także opanowanie wszelkich jego możliwości
Zapisane


agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.10.2009, 09:31:29 »

Może to wina monitora ale ja w 3 widze tylko napis, 2 noze i gdzie nie gdzie pare kolek xD Jak sie bardziej przyjze to dostrzegam zarysy postaci xd Jak na poczatkujacego nie jest zle, w 4 jakos bym sie swiatlem pobawil.
Zapisane

He Wasnt
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.10.2009, 10:32:40 »

Mi sie nie podobają, nie moja tematyka i troche jakby na siłe  Język
Zapisane

Zapraszam na moje forum o Avril!
jin123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

jin123


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.10.2009, 13:33:39 »

Dzieki za profesjonalne komentarze naprawde mnie podbudowaliscie ... " Mi sie nie podoba ", "amator" naprawde udalo Wam sie ! Odrazu wiem jak lepiej pracowac ;]Jesli uwazacie tak to napiszcie dlaczego i co mam poprawic Uśmiech Myslalem ze bardziej powazni ludzie sa na tym forum , ale widac inaczej Uśmiech A i panie Nesq jest takie cos jak "Jasnosc" w opcjach Twojego komputera , poszukaj , rozjasnij i wtedy sie wypowiedz ok ?

Dziekuje i
pozdrawiam
Zapisane

Dyum97
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 18.10.2009, 13:43:46 »

Brzydkie. Nie podobają mi się wymiary, zła kolorystyka, brzydki światło-cień, szczególnie w 4 sygnaturze. Nie podobają mi się też napisy, choć w pierwszej sygnaturze nawet ładny. W tle napaćkane ile wejdzie brushy. Żadnej kompozycji. Cienko, cienko.

No nic czytaj tutki dalej i dalej ćwicz, bo jak  na razie dosyć kiepsko.

Spróbuj trochę posmużować, wtapiaj rendery i nie napychaj "bajerków" ile wlezie, a będzie dużo lepiej.

Liczę na rewanż w mojej galerii Uśmiech 2
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 19.10.2009, 19:13:45 »

1. Czemu stawiasz spacje przed przecinkami?
2. Czemu ciągle piszecie "światłocień" z łącznikiem? Co?

Nie pakuj wszędzie tych kółek, może tobie się podobają ale po jakimś czasie robią się nudne...
I nie atakuj ludzi, którzy Cię krytykują bo prawdę mówiąc nie masz co liczyć na jakąś super konstruktywną krytykę do sygnatur.
Zapisane

Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 19.10.2009, 19:40:30 »

Moje pierwsze pytanie: Czy kiedykolwiek wcześniej miałeś do czynienia z jakimś programem do grafiki rastrowej? Moses poruszył już tą kwestię, ale nie rozwinąłeś tego tematu. Jeżeli chodzi o prace to; brak jakiegokolwiek poczucia estetyki, jeżeli z grafiką naprawdę masz do czynienia od wczoraj to technicznie nie jest bardzo źle, ramki robione na jedno kopyto, render z kółkami na siłę wepchany wszędzie. Dość o pracach, przejdźmy do twojego zachowania. Po pierwsze: Forum to nie GG! Z twojego adresu e-mail wnioskuję, iż jesteś rocznik '93. Swoim zachowaniem prezentujesz poziom maksymalnie szóstoklasisty o niskim współczynniku kultury osobistej i elokwencji. Jeżeli liczyłeś na komentarze typu "Woow, som suupcio" mogłeś wrzucić to sobie na "Naszą Klasę". Konstruktywna krytyka polega [w twoim mniemaniu (niestety)] głównie na wytykaniu błędów.
Pozdrawiam i liczę na dojrzałą postawę z twojej strony.
Ehh.. Zapomniałbym. "Amator czy profesjonalista ?" Amator.
Zapisane

Itukoni
Gość
« Odpowiedz #9 : 23.10.2009, 19:49:52 »

Mi się twoje prace nie za bardzo podobają szczególnie 1... Czemu akurat ta? Mimo iż jestem początkującym czytałem tego tutka i nie zastosowałeś nic od siebie oprócz randera... Według mnie nie na tym polega robienie obrazków, wszystko klonujesz tylko zmieniasz detale. Mogłeś np. zastosować inny kolor. No i nie wyglądasz mi na osobę która robi w GIMP'ie "od wczoraj". Po 1, ja w dzień nie mam czasu na zrobienie 2 sygnaturek a co dopiero 4, a po 2 nie wygląda to na takiego amatora za jakiego się podajesz. Zresztą sam napisałeś "Amator czy profesjonalista ? Komentowac.", według mnie profesjonalistą nie można być "od zaraz". Ćwiczenia czynią mistrza Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Amator czy profesjonalista ? Komentowac.
Skocz do: