Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: WOW! - PS CS5  (Przeczytany 32067 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 21.02.2010, 16:27:46 »

Postęp pełną gębą. Muszą uciekać przed programami na CC, dla nich to niezła kasa.

Ale nieźle mi się robi na sercu jak wyobrażam sobie setki 10-cio latków szukających w internecie serial-a do PS CS5 Język

Ciekawe ile RAM-u będzie potrzebował nowy PS do w miarę płynnego działania Język.

8-10 GB RAM Język

A skąd takie info?

Wymyślił na poczekaniu? Co?

Brawa dla deweloperów.

Mimo to uważam, że Adobe przesadza, jeśli idzie o łatwość korzystania.

Na pewno po twojej wypowiedzi wstrzymają prace i specjalnie dodadzą jakieś utrudnienia.

Ech dzieciaki...

Test IQ przed włączeniem programu metodą na dzieci NEO?  Język

czy ja wiem.. Adobe kieruje się amerykańskim stylem myslenia (IMO głupim Język )- zeby cos przyciągało ma być reklamowane z fetą, ma być duże, ma wszystko zrobić za człowieka Uśmiech

zapewne po premierze tejże aplikacji DevianArt zaroi się łebdizajnami od pr0 grafiqUff Buzia na kłódkę

według mnie program jest bezsensowny. dobry grafik potrafi zrobić taką fotomanimpulacje korzystając z obecnych software. nowe opcje to nie udogodnienia - to zabawki dla n00bów..
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 21.02.2010, 16:35:48 »

Co do 8-10 giga ramu... Według mnie wystarczą 4, jeżeli nic innego właczone nie będzie. Zresztą mało który domowy użytkownik ma w budce 10 giga ramu. Jak już nawet taki się znajdzie i korzysta z Windy to i tak nic mu po tym, bo winda 3,8 giga ramu czyta, a "pro" graficy z reguły unikają Visty, która do 16 giga czyta d:
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 21.02.2010, 20:28:58 »

Obejrzałem drugi film i mogę powiedzieć: to jest żałosne. Z poważnego programu robi się zabawka.
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 21.02.2010, 20:31:26 »

No sorry, ale jest to program raczej korporacyjny, gdzie liczą się terminy, nie ambicje.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 21.02.2010, 21:34:46 »

Postęp pełną gębą. Muszą uciekać przed programami na CC, dla nich to niezła kasa.

Ale nieźle mi się robi na sercu jak wyobrażam sobie setki 10-cio latków szukających w internecie serial-a do PS CS5 Język

Ciekawe ile RAM-u będzie potrzebował nowy PS do w miarę płynnego działania Język.

8-10 GB RAM Język

A skąd takie info?

Wymyślił na poczekaniu? Co?

Brawa dla deweloperów.

Mimo to uważam, że Adobe przesadza, jeśli idzie o łatwość korzystania.

Na pewno po twojej wypowiedzi wstrzymają prace i specjalnie dodadzą jakieś utrudnienia.

Ech dzieciaki...

Test IQ przed włączeniem programu metodą na dzieci NEO?  Język

czy ja wiem.. Adobe kieruje się amerykańskim stylem myslenia (IMO głupim Język )- zeby cos przyciągało ma być reklamowane z fetą, ma być duże, ma wszystko zrobić za człowieka Uśmiech

zapewne po premierze tejże aplikacji DevianArt zaroi się łebdizajnami od pr0 grafiqUff Buzia na kłódkę

według mnie program jest bezsensowny. dobry grafik potrafi zrobić taką fotomanimpulacje korzystając z obecnych software. nowe opcje to nie udogodnienia - to zabawki dla n00bów..

No, załapałeś o co mi chodzi, bo brakowało mi słów do określenia tego, co nazwałeś amerykańskim stylem myślenia. I to mniej więcej wszystko o co mi chodziło Mrugnięcie

Co do 8-10 giga ramu... Według mnie wystarczą 4, jeżeli nic innego właczone nie będzie. Zresztą mało który domowy użytkownik ma w budce 10 giga ramu. Jak już nawet taki się znajdzie i korzysta z Windy to i tak nic mu po tym, bo winda 3,8 giga ramu czyta, a "pro" graficy z reguły unikają Visty, która do 16 giga czyta d:

Teraz już Windows 7 mamy, więc i Vista jest do ominięcia. I nie tylko Windowsy, jest jeszcze Mac OS.
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 21.02.2010, 22:32:55 »

Co do 8-10 giga ramu... Według mnie wystarczą 4, jeżeli nic innego właczone nie będzie. Zresztą mało który domowy użytkownik ma w budce 10 giga ramu. Jak już nawet taki się znajdzie i korzysta z Windy to i tak nic mu po tym, bo winda 3,8 giga ramu czyta, a "pro" graficy z reguły unikają Visty, która do 16 giga czyta d:
Ale śfigacie tym RAMem, ja mam pół giga (czyt. 512mb) i jakoś mam Windę i jak miałem jeszcze cs3 triala czy co to było to jakoś chodził. Słyszałem, że Vista może zjeść 2 GB.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 21.02.2010, 23:22:01 »

Łebdizajnami? Uznam to za przejęzyczenie.

Ale śfigacie tym RAMem, ja mam pół giga (czyt. 512mb) i jakoś mam Windę i jak miałem jeszcze cs3 triala czy co to było to jakoś chodził. Słyszałem, że Vista może zjeść 2 GB.

Nom

Bo ludzie, przecież to zależy od tego co robimy w danym programie. Można i mieć CS2, a z 4 GB RAM komputer nam wysiądzie np. podczas renderowania szumów na obrazie o wymiarach 20000 px. I na odwrót, jeśli na co dzień  w CS5 będziecie pracować co najwyżej na zdjęciach o standardowych wymiarach, wydaje mi się, że góra 1-2 GB RAM zdecydowanie wystarczą.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 22.02.2010, 00:13:28 »

Najnowszy AutoCAD 2010 wymaga 2GB ramu do samego ruszenia, wątpię żeby PS przekroczył tę barierę.

Z cyklu "Opinie Profesjonalistów":

według mnie program jest bezsensowny.

to jest żałosne

Wracajcie do piaskownicy, naprawdę :x
Zapisane
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 22.02.2010, 00:40:19 »

to co pokazali, może być przydatne do zwyczajnej szybkiej pracy, jak zrobienie plakatu, reklamy itp.
sztuka pozostanie sztuką
photoshop nie namaluje za ciebie obrazu, nie zrobi ci strony internetowej kilkoma kliknięciami, nawet sygnatury, czy userbara ci nie zrobi
Zapisane

pozdro & poćwicz

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 22.02.2010, 00:53:29 »

photoshop nie namaluje za ciebie obrazu, nie zrobi ci strony internetowej kilkoma kliknięciami, nawet sygnatury, czy userbara ci nie zrobi

No ale znacznie ułatwi zrobienie zaawansowanej manipulacji Mrugnięcie To akurat ta dziedzina, której dotychczas wiodący artyści mogą tu ucierpieć.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 22.02.2010, 02:17:47 »

Co do 8-10 giga ramu... Według mnie wystarczą 4, jeżeli nic innego właczone nie będzie. Zresztą mało który domowy użytkownik ma w budce 10 giga ramu. Jak już nawet taki się znajdzie i korzysta z Windy to i tak nic mu po tym, bo winda 3,8 giga ramu czyta, a "pro" graficy z reguły unikają Visty, która do 16 giga czyta d:
Ale śfigacie tym RAMem, ja mam pół giga (czyt. 512mb) i jakoś mam Windę i jak miałem jeszcze cs3 triala czy co to było to jakoś chodził. Słyszałem, że Vista może zjeść 2 GB.

Jak poprzednicy mówili, 2 GB to na samo odpalenie. Vista zzyta 16 GB tak samo jak W7, więc tutaj bez różnicy praktycznie, XP 3,8 GB, 95 i 98, NT, oraz 2000 bodajże po 2 czytają, ale ręki uciąć sobie nie dam. Ale 16 GB ramu bez dobrego procesora to też pieniądze w błoto, więc trzeba ostro równoważyć d:

Tak pomyślałem, że CS5 to będzie program, który swą prostotą ma zachęcić każdego, aby go kupić... Ci zaawansowani będą jeszcze przecież mogli podrasować efekty zrobione przez maszynę, więc i tak wiele na tym nie stracą.

Najnowszy AutoCAD 2010 wymaga 2GB ramu do samego ruszenia, wątpię żeby PS przekroczył tę barierę.

Ja mam 4 GB ramu i powiem Ci szczerze, że w samym Gimpie jest kilka takich filtrów, co mulą mi komputer i robią się do 2 minut, zależy na jakim formacie pracuje. PS ma dokładnie tak samo, tylko, że filtry są bardziej zaawansowane niektóre. Sam widziałeś, jak na komputerze, który służył do prezentacji punkty siatki i ruch grafiki się zacinał.
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 22.02.2010, 18:48:51 »

Najnowszy AutoCAD 2010 wymaga 2GB ramu do samego ruszenia, wątpię żeby PS przekroczył tę barierę.

Z cyklu "Opinie Profesjonalistów":

według mnie program jest bezsensowny.

to jest żałosne

Wracajcie do piaskownicy, naprawdę :x


Wyrwane z kontekstu mój kochany.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 24.02.2010, 13:43:49 »

Obejrzałem drugi film i mogę powiedzieć: to jest żałosne. Z poważnego programu robi się zabawka.

Masz racje, lepiej jak by teraz zamrozili CS4 i tak to gówno zostawili. Najlepiej nic nie robić z programem... No bo po co ma się stawać coraz prostszy, łatwiejszy i lepszy?

Weźcie się nie wyżalajcie tutaj.. Przynajmniej znikną pseudo pm-ki, na które patrzeć nie można i będzie co favować.

Wg mnie to dobrze, że PS w przeciwieństwie do GIMP-a się bardzo szybko rozwija. (O mamo! Chyba przesadziłem, zaraz zostanę zdeptany przez gimpowcuf!) Niestety... Taka brutalna prawda... Z tego co przeczytałem, to się tutaj żalą, że teraz każdy będzie mógł być sóper pr0 graffikiem, ale czy program nie ma pomagać, jak najbardziej, w przelewaniu naszych pomysłów na ekran? To tak jakby ktoś miał do dyspozycji tylko marna puszkę atramentu i zaklinał tego, kto ma cały zestaw ołówków, pędzli, farb, itd. Bo on ma prościej. Zawsze ten kto ma kasę (lub konto na PEB-ie) ma łatwiej...

A to całe gdybanie, ile RAMu będzie potrzebne do odpalenia programu, też jest bez sensu... INSEKT dobrze napisał, że to zależy od tego co będziemy w nim robić. Ktoś zobaczył jakieś "czary mary" na filmiku i już wypisuje głupoty, że 8GB to minimalne minimum.
« Ostatnia zmiana: 24.02.2010, 15:32:59 wysłane przez Danyeru » Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 24.02.2010, 20:40:08 »

Jasne że Photoshop się szybciej rozwija. W końcu jego twórcom sycie płacą.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: WOW! - PS CS5
Skocz do: