Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co myślisz o zmianie max. wielkości podpisów?
Potrzebne zmiany! - 6 (17.6%)
Jest OK - 13 (38.2%)
Nie chcę żadnych zmian. - 15 (44.1%)
Głosów w sumie: 29

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Podpis  (Przeczytany 10817 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 29.05.2007, 00:16:39 »

To ja swoja amatorsko jeszcze wykonana galerie wrzucic bym mogla Chichot  tyle kodu tabelkowatego daaawno nie wykonalam :p
Temat generalnie jest juz chyba calkiem przejrzysty i jasno sformulowany dla autora tematu i zwolennikow pomyslu.

P.S. Czasami moj net dziala takze wolniej i wtedy trace mase czasu na wczytywanie nie rzeczy z galerii forumowicza, ale na wczytywanie sygnaturek i dodatkow podpisu zwlaaszcza niektorych osob. Jesli nie stac nas teoretycznie na jeszcze szybszy serwer, to po co obciazac bezsensownie ten, ktorego aktualnie uzywa gimpuj.info
Zaleta forum graficznego jest wlasnie szybkosc ukazywania sie wlasciwych grafik oraz brak koniecznosci wyszukiwania z lupa tekstu przy nagromadzeniu obrazkow, ktore w duzym stopniu sa wrecz nielogiczne, lub sa jak mini fotka.pl -> Ja i moje JA <-

Dobranoc
Zapisane
tuutay
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika


Stuningowany na zawsze. ^_*


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 29.05.2007, 16:37:28 »

Czemu mamy robić z podpisu całej galerii ?
Ja tego nie rozumiem, tylko forum jest 'cięższe' i opóźnia ładowanie się strony.
Niech gimpuj.info ma coś swojego tak jak podpis który nie jest bardzo duży tylko w miarę dobry, nawet bardzo dobry. Reputację, to mis ie bardzo podoba, pomysł zbędny...
Zapisane

Coś nowego:
Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 29.05.2007, 16:45:31 »

Raczej nie staral bym sie o poszerzenie mozliwosci sygnatur ale przykrocenie tego co niektorzy wyrabiaja. Narazie moj rekodzista na forum ma sygnature w wysokosci tak na oko 600px i pol mega obrazkow. Gdzies mi mignal nawet animowany polmegowy avatar. No ludzie litosci. Nie dosc ze w tutorialach jest duzo niezbednych grafik do objasnien, to musze wczytywac jeszcze czasem dwa razy tyle tylko dlatego, ze ktos napisal posta na piec slow. Niesamowicie upierdliwe gdy cos mi jest potrzebne i przeszukuje tutoriale.
Moje 2c.
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 29.05.2007, 17:56:33 »

Co tym masz do wagi obrazków, żyjemy w XXI wieku gdzie co druga osoba ma szybkie łącze,  jak chcesz tutoriale z samych słów to proszę bardzo, zacznij blokować sobie obrazki z imageshack.pl lub imageshack.us. A co to tego to chyba najważniejsza rzeczą dla twórcy jest ujrzenie outcoma swojego tutoriala. ogólnie nie narzekam, podpisy są ok (nie ma męczarni z przewijaniem) a co do reszty grafik mi sie bardzo szybko wszystko włącza i jest OK  Chichot
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 29.05.2007, 18:00:15 »

Nie każda osoba ma szybkie łącze i nie lubię takich kretyńskich stwierdzeń - nie masz przypadkiem za ciężko w podpisie?
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 29.05.2007, 18:16:37 »

według norm prawnych mój podpis się zgadza - ma tylko 271.03 kb - czyli mało (przynajmniej ładnie się prezentuje Chichot)

ale musisz przyznać jednak ze większość ma szybkie łącze, a jak nei ma to zapewne niedługo będzie mieć, druga sprawa to osoba o takim łączu sama wydaje sobie wyrok wchodząc w środowisko graficzne (chyba ze wchodzi w środowisko grafików - awatarowców) chyba każdy normalnie myślący człowiek przewiduje ze forum graficzne nie będzie składać sie z samego tekstu i ze będzie narażony na oglądanie prac graficznych, czyli musi być przygotowana na zwiększenie wydajności swojego łącza poprzez przeglądanie forum
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29.05.2007, 18:31:45 »

1. Nieładnie zrobiłeś, bo sobie 8 razy zmniejszyłeś wagę swojego podpisu... nie 271,03 kb tylko 271,03 kB
a...
2.
Cytuj
2. Maksymalny dozwolony rozmiar obrazków w sygnaturze to 150 kB.

Więc chyba masz za dużo.

3. Są tacy ludzie i nie jest ich wcale mało
4. To że mają wolniejsze łącze, wcale nie oznacza, że ich pasją nie ma być grafika. Wystarczy jedynie, żeby użytkownicy pamiętali, że galeria to taki dział, a synonim słowa "podpis".

Ty zresztą sobie to wyobraź: chcesz widzieć tutek, to najpierw ładują się te mini galerie w podpisach, a dopiero później duże obrazki z samego tutka.
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 29.05.2007, 18:57:21 »

3. Są tacy ludzie i nie jest ich wcale mało
ale należą do mniejszości

Cytuj
4. To że mają wolniejsze łącze, wcale nie oznacza, że ich pasją nie ma być grafika. Wystarczy jedynie, żeby użytkownicy pamiętali, że galeria to taki dział, a synonim słowa "podpis".

źle mnie zrozumiałeś, chodzi o to ze wydają sobie sami wyrok wchodząc na rożnego rodzaju fora związane z grafiką

Cytuj
Ty zresztą sobie to wyobraź: chcesz widzieć tutek, to najpierw ładują się te mini galerie w podpisach, a dopiero później duże obrazki z samego tutka.
ale przeciez tutorial jest zawsze pierwszy...
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 29.05.2007, 19:05:57 »

Cytuj
ale należą do mniejszości

Nie. Wiesz ilu jest samych abonentów Neostrady, tej najtańszej? (Za dużo - jeśli rozumiecie)

Cytuj
źle mnie zrozumiałeś, chodzi o to ze wydają sobie sami wyrok wchodząc na rożnego rodzaju fora związane z grafiką

Nie sami, Ci którzy wstawiają zamiast linku do galerii samą galerię.

Cytuj
ale przeciez tutorial jest zawsze pierwszy...

To nie przeszkadza - ładowane są najpierw mniejsze obrazki.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 29.05.2007, 19:12:39 »

Tutorial znajduje sie u gory strony, ale kolejnosc ladowania nie jesttak oczywista jak Ci sie zdaje, poza tym jestes w mniejszosci popierajacej pomysl? Powinna administracja Cie zlinczowac? Dac kare za dyskryminacje? Potraktowac jak cos gorszego - bo sam skazujesz sie na obciecie karku poprzez wychylanie? Otoz nie, nie tak dziala to forum i na szczescie brane sa pod uwage bardzo wazne punkty Reputacji samego forum. Miedzy innymi szybkosc i wydajnosc.
Wracajac do estetycznej kwestii - przegladajac tematy gdzie czesto wypowiada sie dana osoba... zakladajac ze ma gigantyczny podpis [wobec aktualnego] i wszystko tam wpackane - to jest szansa ze szybciej ogladajacy znudzi sie taka eksponacja. Takze zdanie o osobie tak natretnie reklamujacej sie moze nie byc zbyt dobre. Ogladajac to wszystko ktos nowy wyrabia opinie o forum/adminiastracj/regulaminie i tym, jakie jakosci sa promowane w tym miejscu.
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 29.05.2007, 19:27:05 »

mi tez pasuje tak jak teraz jest, ale ankiety nie rozumiem bo dwie odpowiedzi są prawie takie same ;] nie lubię przeglądać forum jak wiara ma dłuższe podpisy niż posty, ale tez nie lubię jak nie maja podpisów, nich zostanie tak jak jest


uuu, ktoś tutaj nie czyta wszystkiego, a teraz co powiesz, może nadal maja mnie zlinczować, ztorturowac, zbanowac, wyrzucić, zamknąć, ośmieszyć, roznieść ??  Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane


Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 29.05.2007, 19:32:13 »

Co tym masz do wagi obrazków, żyjemy w XXI wieku gdzie co druga osoba ma szybkie łącze,  jak chcesz tutoriale z samych słów to proszę bardzo, zacznij blokować sobie obrazki z imageshack.pl lub imageshack.us. A co to tego to chyba najważniejsza rzeczą dla twórcy jest ujrzenie outcoma swojego tutoriala. ogólnie nie narzekam, podpisy są ok (nie ma męczarni z przewijaniem) a co do reszty grafik mi sie bardzo szybko wszystko włącza i jest OK  Chichot

Matiusmm masz problem z rozumieniem tresci? Gdzie napisalem, ze chce tutoriale z samych slow? Chce widziec caly tutorial i co najwyzej to co inni zrobili na jego podstawie. Zwykle sygnatury widze bo sa dopuszczalne i specjalnie nie przeszkadzaja, ale nie musze ogladac calej galerii Luwru.
Idac twoim tokiem rozumowania robiac grafike na strone mozna wstawiac 10 megowe logo, bo przeciez ludzie maja gdzie indziej i lacza 10-20-100Mb, a ze u nas jest standard 1Mb to nasz pech?. (zreszta jak komus sie wydaje ze szybkosc lacza zalezy tylko od ilosci XMb podanych przez ISPa no to coz..)
Pomijajc juz skad ciagnie sie grafike. A ja nie mam ochoty blokowac sobie serwerow tylko dlatego ze np: pan matiusmm ma w rzyci regulamin i innych uzytkownikow. Tak sie dobitnie wyraze. Po to jest dzial galeria, zeby umieszczac swoje prace i nie spowalniac dzialania forum. I nie tobie decydowac jakie ja mam miec lacze do "grafiki" i ustanawiac standardy (smiech)ja szanuje swoje pieniadze, a ty masz tylko uszanowac moj czas (placisz za swoje?). Tym bardziej, ze ktos nowy na forum nie ma mozliwosci skorzystac z dobrodziejstwa pamieci podrecznej przegladarki i chcac nie chcac musi poczekac az zaladuje sie to co np matiusmm splodzil spelniajac sie artystycznie. Niestety ja nie popieram idei "A po nas chocby kruki".
Ps. A to ze akurat ty to piszesz to lekka "żenuła" po ilosci tego co wstawiles wczesniej w sygne. Na twoim miejscu po prostu pokornie bym doprowadzil ja do porzadku i siedzial cicho bo ewidentnie zlamales regulamin.

Ps2. Ktos moze odebrac to jako flame ode mnie na matiusmma, tak troche mnie zjezyl swoaj postawa. Ale przyswieca mi troche inny cel, uznaje internet jako dobro wspolne, ktore zeby funkcjonowalo musi miec pewne chocby niepisane zasady. A na forum sa one dosc wyraznie spisane. Nie udzielam sie na forum za wiele, ale jestem wdzieczny, ze moge korzystac z jego zasobow i wiedzy innych. Co nie znaczy, kazdy moze sobie naginac jego zasady jak gumke w zaleznosci od cyferki w reputacji bo to zawsze prowadzi do chaosu.
Narazie tyle.
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 29.05.2007, 19:39:28 »

jak już tak chcecie zmniejszać pojemność to może przejdziemy wszyscy na wersje low id, a po za tym o 25 kb chcesz sie kłócić to proszę  Niezdecydowany, powiedzmy ze mój dobry kolega który jest również zarejestrowany na tym forum nie posiada swojego podpisu i przeznaczył mi te głupie 25 kb mi, a niestety w regulaminie nie ma nic na temat tego ze nie wolno przekazywać swojej części "kb" z podpisu innym
Zapisane


Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 29.05.2007, 19:43:03 »

Czytalam i pamietam tamtego posta, ale swoja dyskusja krotka z Ziomioslawem jestes reprezentantem mniejszosci wlasnej :p
Dalam Tobia barwny/ plastyczny  przyklad Uśmiech
Tortur nie bedzie, podreczny zestaw pozyczyl ode mnie Mordimer jak wyjezdzal na kolejna misje, a menda pojawi sie dopiero w wakacje chyba :p Poza tym byles o tyle grzeczny ze juz zmieniles swoj podpis. Dodam swoja ocene - teraz wyglada korzystniej i bardziej mnie ciekawi taka forma. Ogladajac "tylko" tyle  chce zobaczyc wiecej, widzac przepych - moge sie uprzedzic. Prosta zasada marketingu.
Badz mily Uśmiech zycze milego popoludnia.
Pozdrawiam


bleee.. pojawialy sie nowe posty i nie dodala sie moja wiadomosc, pisana jakies  niecale 20 minut temu. sorry za opoznienie
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Podpis
Skocz do: