Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak napisać CSS  (Przeczytany 7983 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mary.18
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

mary.18


Zobacz profil
« : 23.08.2009, 10:34:51 »

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale spróbuję..

Założyłam darmową stronę, serwis umożliwia napisanie własnego stylu do strony w języku CSS..
mam pomył na stronę, gdyż taka zwykła czarno-niebieska jaką proponuje ten serwis jest nudna.

I tu moje pytanie się pojawia..
Jest może jakiś tutorial lub inna strona, która pokazuje-uczy.. jak stworzyć styl w języku CSS?
Najlepiej na przykładzie..

Chodzi mi, jak np. zapisać w języku CSS obrazek w tle strony, inny obrazek na logo, menu na górze <a wygląd nacisków w menu również kolorowy>.
I najważniejsze.. da się stworzy w języku CSS panel rejestracyjny, żeby ten kto chce mógł się zarejestrować na forum, które też chciałabym stworzy w tym języku.

Na ten temat jestem zielona, nie mam pojęcia czy te ostanie w ogóle jest możliwe do zrobienia.

Podpowiedź:
Interesuje mnie zrobienie czegoś takiego co jest na tym forum. Czyli gimpuj.info ma stronę główną-zwykłą i forum tak jakby osobno. Jak zrobić coś podobnego do gimpuj.info?
« Ostatnia zmiana: 23.08.2009, 23:01:31 wysłane przez mary.18 » Zapisane
Olimp-Chi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika


To ja jestem prawdziwy CHIHUAHUA!


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.08.2009, 11:06:33 »

Ja nie pomogę, ale CSS jest tylko stylem.. nie zrobisz za pomocą tego całej strony, a tym bardziej forum do strony. CSS jest :pomocnikiem" do HTML - jak coś mi się pomieszało to niech mnie ktoś poprawi.

Może prościej dla ciebie było by znaleźć stronę, na której możesz założyć na darmo coś podobnego do gimpuj.inf.
Portal-na którym są napisane główne informacje o stronie-jak strona główna tego forum i gdzieś w menu odnośnik do forum.

Niestety nie wiem gdzie można coś takiego zrobi, ale dołączam się do tego pytania, jest taka strona w sieci która umożliwia zrobienie tego? Cool


bym zapomniała.. co do kursu CSS możesz poczyta tu np.:
http://pl.html.net/tutorials/css/  <ninja>
Zapisane
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.08.2009, 12:35:17 »

Samym CSS'em nie napiszesz takiej strony ja mowisz - to raz. Do tego jest Ci potrzebny HTML lub php (tyle, ze php jest trudniejszym jezykiem). CSS sa jak juz napisala Olimp-Chi tylko style, ktorymi mozesz uatrakcyjnic swoja strone Uśmiech

Poza tym na wielu darmowych hostnigach sa juz szablony stron. Wystarczy poszukac Mrugnięcie
Zapisane

Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.08.2009, 13:06:09 »

...potrzebny HTML lub php (tyle, ze php jest trudniejszym jezykiem).
No w PHP też strony raczej nie napiszesz bez znajomości HTML xD
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.08.2009, 13:51:17 »

No HTML to podstawa.. PHP to juz potem xP
Zapisane

mary.18
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

mary.18


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.08.2009, 23:01:15 »

Aha.. no dobra, to dzięki. Spróbuję poszuka takiej strony, a jak patrzę to albo można stworzy darmową stroną, albo samo forum. A forum i strona w jednym nie. Może da ktoś podpowiedź, choć jeden link do takiego portalu?
Zapisane
Domaxi
√ ι ק

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Domaxi


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.08.2009, 23:03:24 »

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=za%C5%82%C3%B3%C5%BC+darmowe+forum&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=0&fp=d766f15c0ca9ebbd  Zły
Zapisane
Mishell
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 68
Galeria Użytkownika

Mishell


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.08.2009, 11:44:23 »

jesli chcesz napisac strone w htmlu z uzyciem css to polecam ci na poczatek http://www.kurshtml.boo.pl/
co do uzywania php to na razie moze jakies gotowe skrypty z netu. Jak chcesz umiescic na stronce jakies 'gadzety' w stylu zegarka to szukaj w skryptach javascript.

jesli nie chce ci sie zmudnie uczyc html&css to mozesz skorzystac np z narzedzi typu joomla Uśmiech
to wszystko jest na temat pisania 'zwyklej strony' forum to inna kwestia.

ogolnie radze rozejrzec sie po necie za roznymi mozliwosciami

[edit]
jesli chcesz miec forum i strone w jednym to rozejrzyj sie za php fusion ;]
« Ostatnia zmiana: 24.08.2009, 13:37:42 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.08.2009, 14:54:23 »

Samym CSS'em nie napiszesz takiej strony ja mowisz - to raz. Do tego jest Ci potrzebny HTML lub php (tyle, ze php jest trudniejszym jezykiem).
Tylko że przydałaby się jeszcze baza danych Uśmiech Najlepiej MySQL bo świetnie współpracuje z php Uśmiech Poza tym najlepiej przy php uczyć się od razu współpracy z SQL'em Uśmiech

jesli chcesz napisac strone w htmlu z uzyciem css to polecam ci na poczatek http://www.kurshtml.boo.pl/

Polecam. Sam się z tego uczyłem - prosto i szybko Uśmiech

Ja nie pomogę, ale CSS jest tylko stylem.. nie zrobisz za pomocą tego całej strony, a tym bardziej forum do strony. CSS jest :pomocnikiem" do HTML - jak coś mi się pomieszało to niech mnie ktoś poprawi.
CSS jest nie tylko ale AŻ stylem bo przy obecnych standardach bez CSS'a ani rusz Uśmiech Tak na zdrowy chłopski rozum to się zgadza... CSS jest stylem i to kaskadowym Język
A patrzeć na to z boku to można powiedzieć że odpowiada za wygląd strony Uśmiech
Zapisane
c.dn
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 45
Galeria Użytkownika


Podniebna kraina :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.08.2009, 16:45:59 »


CSS jest nie tylko ale AŻ stylem bo przy obecnych standardach bez CSS'a ani rusz Uśmiech Tak na zdrowy chłopski rozum to się zgadza... CSS jest stylem i to kaskadowym Język
A patrzeć na to z boku to można powiedzieć że odpowiada za wygląd strony Uśmiech

Przy dzisiejszych standardach bez js i jakiegoś nowego języka ani rusz...
Zapisane

Nieaktywny na forum, jestem tutaj wyłącznie dla gpt
Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24.08.2009, 21:48:24 »


CSS jest nie tylko ale AŻ stylem bo przy obecnych standardach bez CSS'a ani rusz Uśmiech Tak na zdrowy chłopski rozum to się zgadza... CSS jest stylem i to kaskadowym Język
A patrzeć na to z boku to można powiedzieć że odpowiada za wygląd strony Uśmiech

Przy dzisiejszych standardach bez js i jakiegoś nowego języka ani rusz...

Niee... (x)HTML + CSS to jest podstawa i bez niej ani rusz. Dzięki tym językom można stworzyć bardzo dobrą stronę i wcale nie jest konieczny JS. JavaScript, PHP i te inne MySQLe są potrzebne do zaawansowanych stron (nie zawsze ale z reguły).
Zapisane
Olimp-Chi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika


To ja jestem prawdziwy CHIHUAHUA!


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25.08.2009, 09:52:08 »

Znalazłam i polecam to: http://www.czo.pl/
Jak chcesz szybko i bez trudu założy forum+stronę.. rejestrujesz się i zaczynasz, tworzysz stronę główną z newsami, piszesz tam co chcesz, potem możesz zacząć tworzy forum.. podobny wygląd jak na naszym forum Język
Zapisane
c.dn
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 45
Galeria Użytkownika


Podniebna kraina :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 25.08.2009, 10:37:41 »



Niee... (x)HTML + CSS to jest podstawa i bez niej ani rusz. Dzięki tym językom można stworzyć bardzo dobrą stronę i wcale nie jest konieczny JS. JavaScript, PHP i te inne MySQLe są potrzebne do zaawansowanych stron (nie zawsze ale z reguły).

kolego, widziałeś kiedyś stronę porządnej korporacji, która nie byłaby zasilana przez .php, .aspx, albo .js? Firmy chcą mieć jakiś bajer, którego konkurencja nie posiada, więc nikt nie zatrudni freelancera, który zna tylko xhtml i css
Zapisane

Nieaktywny na forum, jestem tutaj wyłącznie dla gpt
Domaxi
√ ι ק

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Domaxi


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 25.08.2009, 16:18:00 »

Cytuj
kolego, widziałeś kiedyś stronę porządnej korporacji, która nie byłaby zasilana przez .php, .aspx, albo .js? Firmy chcą mieć jakiś bajer, którego konkurencja nie posiada, więc nikt nie zatrudni freelancera, który zna tylko xhtml i css

To żeś doje**  Chichot

Nieraz ten freelancer posiada większe kwalifikacje niż cała firma do kupy wzięta zajmująca się tym zawodowo. Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Jak napisać CSS
Skocz do: