Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Flame: pszczoua vs open source
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Flame: pszczoua vs open source  (Przeczytany 5088 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pszczoua
Gość
« : 10.06.2009, 17:56:47 »

i po co ten bulwers... zero w was idei open source... ciskać się o kilka zafajdanych tutków... i to ma być open source community...
Zapisane
K.Ś.
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 403
Galeria Użytkownika


Still Alive.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.06.2009, 18:28:01 »

Tja. Chcesz, żeby było więcej wspaniałych grafików, którzy potrafią zmienić tylko autora pracy, a resztę zerżnął? To jak z piractwem, np skryptów ze stron www. Ktoś się męczy, siedzi godzinami przed kompem, żeby coś osiągnąć, a ten to tylko nagra i jest pro elo cool, dzejzi. Tak?
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.06.2009, 19:27:08 »

pszczoua: poczytaj nieco o OpenSource, potem się wypowiadaj.
Zapisane
Pawel1924
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Pawel1924


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.06.2009, 20:46:52 »

I jak dostaliście jakąś odpowiedź od admina tej strony?
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 10.06.2009, 22:11:27 »

pszczoua: poczytaj nieco o OpenSource, potem się wypowiadaj.

Tak, poza tym mylisz dwa odrębne pojęcia. Co ma wolne oprogramowanie do przypisywania sobie czyichś zasług?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.06.2009, 11:36:11 »

I jak dostaliście jakąś odpowiedź od admina tej strony?

Cakper się jednak nie pochwalił. Lepiej jednak żeby On to wyjaśniał, bo relacja z drugiej ręki może być pokręcona.
« Ostatnia zmiana: 11.06.2009, 11:47:39 wysłane przez Danyeru » Zapisane
pszczoua
Gość
« Odpowiedz #6 : 11.06.2009, 14:25:01 »

pszczoua: poczytaj nieco o OpenSource, potem się wypowiadaj.
po pierwsze czytałam sporo i to nie tylko źródeł internetowych... po drugie wspominałam o społeczności open source i jej ideach, a nie stricte o otwartych źródłach... Ziomosław, nie sądziłam, że jesteś tak ograniczony....

pszczoua: poczytaj nieco o OpenSource, potem się wypowiadaj.

Tak, poza tym mylisz dwa odrębne pojęcia. Co ma wolne oprogramowanie do przypisywania sobie czyichś zasług?

he he, jeśli ktoś tu myli pojęcia to Ty... wolne oprogramowanie to nie to samo co open source xD
« Ostatnia zmiana: 11.06.2009, 14:30:00 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 11.06.2009, 14:29:50 »

wolne oprogramowanie to nie to samo co open source xD
ROTFL
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 11.06.2009, 14:33:48 »

Widzę, że do artykułów na temat OS trzeba Ci zapoznać się nieco z netetyką, czyli: edytuj posty!
Ponieważ masz z tym trudności, to Ci powiem, że idea Open Source, nie oznacza rezygnację z zachowania praw autorskich, tak więc można kraść otwarte oprogramowanie, tak samo jak można zgwałcić prostytutkę. I daruj sobie ten święty gniew i oburzenie, bo wywalę tego całego offtopa.

Zapisane
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 11.06.2009, 14:40:05 »

pszczoua: Łe jeny... OS to znaczy że za darmo... ale KTOŚ to przecież zrobił (Help -> About/ Pomoc -> O programie), to znaczy jest to własnością intelektualną jakiejś osoby/instytucji itp. Tak samo tutoriale. Wystarczyłoby zapytać, czy można i na jakich warunkach PRZEROBIĆ i PODPISAĆ SIĘ WŁASNYM NICKIEM pod tutkiem z naszej strony. Skopiuj GIMP'a nazwij go OSIMP i napisz że ty go zrobiłeś... nawet OS na to nie pozwala...
Tak samo jest z innymi programami... Jest w nas idea Open Source, bo udostępniamy za darmo na tej oto stronie tutoriale napisane przez userów i przez nich podpisane...
I co pszczoua?
A Insekt się nie mylił, bo wolne oprogramowanie to też Open Source... bo wolne czyli free (po ang.) znaczy też darmowe.
« Ostatnia zmiana: 11.06.2009, 15:09:06 wysłane przez Joten8 » Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 11.06.2009, 14:45:23 »

Wolne oprogramowanie jest częścią OS. A to forum programu GIMP i tutoriali do tegoż programu. W czym się więc mylę?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
pszczoua
Gość
« Odpowiedz #11 : 11.06.2009, 14:58:31 »

Wolne oprogramowanie jest częścią OS. A to forum programu GIMP i tutoriali do tegoż programu. W czym się więc mylę?

jest taka książka: oprogramowanie open source w świetle prawa - między własnością a wolnością, tam się dowiesz czemu wolne oprogramowanie to nie to samo co open source i w którym miejscu się mylisz...

a do całej reszty tak ogólnie, żeby nie łamać netykiety, kochani, ja nigy nie twierdziłam, że open source nie chroni praw autorskich... nie wiem skąd te wnioski i to oburzenie... prawda was wyzwoli, ale najpierw wkurzy, chyba stąd xD
Zapisane
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 11.06.2009, 15:18:39 »

A ty nie możesz mu powiedzieć tylko się upierasz... Może sam nie wiesz...

Ziomioslaw: sama - to dziewczyna (przynajmniej według profilu).
« Ostatnia zmiana: 11.06.2009, 16:22:07 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 11.06.2009, 16:30:36 »

a do całej reszty tak ogólnie, żeby nie łamać netykiety, kochani, ja nigy nie twierdziłam, że open source nie chroni praw autorskich... nie wiem skąd te wnioski i to oburzenie... prawda was wyzwoli, ale najpierw wkurzy, chyba stąd xD

Skrytykowałaś ludzi, którzy żądali uznania swojego autorstwa dla swoich tutoriali.

Wolne oprogramowanie jest częścią OS. A to forum programu GIMP i tutoriali do tegoż programu. W czym się więc mylę?

jest taka książka: oprogramowanie open source w świetle prawa - między własnością a wolnością, tam się dowiesz czemu wolne oprogramowanie to nie to samo co open source i w którym miejscu się mylisz...

Cytuj
Otwarte oprogramowanie (ang. open source movement, czyli otwarte źródła) - odłam ruchu wolnego oprogramowania (ang. free software), który proponuje nazwę open source software jako alternatywną dla free software, głównie z przyczyn praktycznych, a nie filozoficznych.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Flame: pszczoua vs open source
Skocz do: